bugün

java ikisini de tokat manyağı yapar...
c, programlama dillerinin allahıdır. c++ ise onun peygamberidir. diğerleri de c'nin kulları, c++'ın ümmetidir.
assembly'e hiç girmedim dikkat ederseniz. onun yeri ayrı.
masaüstü programların babası c# tır. amatör olanlar diğer dillerde zaten yazamaz.
C# öğrenilmesi en kolay dil.
Bize ilk C# göstermişlerdi. Bununla başlamasının sebebini daha sonra anlamıştım. Hem kolaydı hem de akılda kalıcıydı. Benim de yeni başlayacaklara tavsiyem c# ile başlamalarından yanadır. Mantığı ögrendikten sonra hevesiniz varsa kimse sizi tutamaz.

Konsolda yazın ilk başta.
C ve c++ native kod üretir. Donanima daha yakindir. Genelde donanima hitap eden projelerde kullanilir. C #, jawa gibi diller c den turetilmislerdir.
Java varken bu çöplerle uğraşmayın.
versus olmaması gereken bir programlama dili karşılaştırması. ikisinin kulvarı farklı bir kere. c ++ dili makine diline daha yakın bir dildir. c# ise insan diline. yani c# ile daha hızlı kod yazarsın, c++ ile her biti kontrol edebilirsin. her ikisi muazzam güzel diller. hoş, birini öğrenince diğerine çok kolay adapte olabiliyorsun o yüzden hangisini öğreneyim diyenlerde hangisini isterse onu öğrensin.
farklı dünyalar olsa da diyeceğim şu ki: javascript, the king.
abjekt oryentıd progreming ise si pılas pılas kesinlikle kazanır bu vörsısı.
yahu arkadaş geçen size programlama dillerini karşılaştırma ile ilgili izahatte bulunmaya kalktık ama yine aynı kafa (bkz: #40504580)

c# isimli programlama dili c++ isimli dilin ultra light versiyonudur. c++, öğrenmesi çok uzun soluklu ve detayı çok fazla olan bir dildir. yapacağınız uygulamaya bağlı olarak bu dilden başka bir seçeneğiniz olmayabilir. C# visual basic kolaylığını sağlayan java ve c kırması bir dildir.

geçen defa yiyecekten örnek vermiştim. anlamayanlar için daha açık bir örnek vereyim. ulan sen otobüs vs traktör diye bir karşılaştırmaya giriyor musun. python, c++, C#, ruby vs bunlar otobüs, forklift, tuğralı doblo, ekskavatör kadar birbirleriyle alakalı ve karşılaştırması saçma araçlardır.

herhalde bazı üç günlük arkadaşlar "lan zaten hepsinde if var, for var, değişken atama var hepsi de aynı işi yapıyor olsa gerek" şeklinde bir kanıya kapılıyor. yukarıdaki araçların da hepsinde gaz pedalı var, direksiyon var ama alakasız araçlar.

kapiş
C# programlama dilinin Allah'idir. C plus plus ne AMK.
görsel
c# kullananlar net tembel ergen kendini programmer sananlardır. c++ programcıları ise işinin ehli bilge insanlardır. arkadaş edineceğiniz zaman eğer o kişi .net kullanıyorsa ondan uzak durunuz biliniz ki kolpa bir insan. .net'cilerin %99'u metin2 oynamışlardır.
C++ ile c# kıyaslar isek yine bilenin de bilmeyenin de konuştuğu şeklin tersine c++ tokatlar. c ve c++ gömülü sistemlerde ve driverlarda daha çok kullanılır. Aradaki en en en büyük fark ise yorumlama olayıdır. Yorumlamalı diller sistemde kendilerini çalıştıracak kaynakları arar. C# bir .net dilidir. Yani yorumlama gerektirir. Peki bu ne demek? C++ ile oturup bir programı yazıp hemen hemen her platform üstünde çalıştırabilirsiniz (arduino dahi c ve c++ ile kodlanabiliyor) fakat c# sadece windows sürüme sahip cihazlarda çalışır. c++ ile bir işletim sistemini sıfırdan yazabilirsiniz ama c# .net dili olduğundan bununla bir işletim sistemi yazamazsınız. C# forms işi yeterince kolaylaştırır fakat c++ ile de aynı programları görsel olarak yazabilirsiniz. O yüzden yorumlamalı ve derlemeli kavramını dahi bilmeyen insanlara göre c# fakat gerçekten programlama ne bilen insanlara göre ise c++ açık ara alır. yazılama da başlayacaksanız ilk olarak c ve c++ öğrenin mantığı kavrayın diğer tüm dillerin sadece dil yapısını ve syntaxını öğrenerek çok rahat şekilde kavrarsınız. bildiğim tüm diller için c ve c++ dillerine teşekkür ediyorum. sayelerinde.
Python diyorum . Herkes bir gun imana gelecek, egilecek pythonun onun de.
güncel Önemli Başlıklar