bugün

şeytanla iş birliği yapıldığı için gece yapılması gerekir. detaylar gerekli, bilgi önemlidir.
aşk büyüleri için erkeğin saç/tırnak gibi bir parçası, kilise, haç işareti, rahip ve incilden bazı dualar gerekmektedir. bu yüzden anadolunun bağrında yaşayan genç kızlar, baklalar ve cincilerle avunabilirler. hatta bazı bağlama büyüleri için, büyüyü yapan kadının bakire olması gerekmektedir.
(bkz: hurafe)

buna inanan şunlara da inandı;

(bkz: burçlar)
(bkz: ruh çağırma)
(bkz: karabasan)

sen şu maddeyle bu maddeyi karıştırınca hedefin basireti bağlanıyor, şunu burdan yakıp oraya atınca eşinden ayrılıyor.

olur mu lan öyle şey?

21. yüzyıl mantığındaki kafalar alıyor mu bunu?

dragonlance mı burası?

yoktur, birisi çıkıp önümde fireball atana kadar da inanmayacağım.
yapilan kisiye farkedilmedigi taktirde cok ama cok büyük zarar veren hayatini allak bullak eden hede.
bir orhan seyfi orhon şiiri.

o kadar taze ki, öyle beyaz ki,
kimsesiz dağların karlarındandı.
o kadar sadece işve ki, naz ki,
sanırsın ilkbahar rüzgârındandı.

kaşları gerilmiş şekli kemanın.
gözleri üstünden bakar zamanın.
dudağı en asil bir kahramanın,
kalbinden süzülmüş bir damla kandı.

vücûdu hafifti, kuş tüyü gibi.
kimse gülemezdi güldüğü gibi.
o vahşi gözleri bir büyü gibi,
ansızın içimde tutuştu, yandı.
bir grup yorum şarkısı.
ne zaman dinlediğimi tam olarak kestirememekle beraber, tahminlerim bir chp yemeği olduğunu söylüyor.
o kadar partizan bir adam falan değilim.
en son dinlediğim zamanı çok iyi hatırlıyorum ama. geçen çarşamba sanırım bir türkü gecesiydi.
okula yeni gelmiş yeşil gözlü bir kız çıkıyordu sahneye. bende bu türküyü istek oarak söyledim siyasi falan olur dedi.
ayrıca grup yorum eserlerinin cafelerde çalınmasını istemiyormuş.
bende burasının bir aile ortamı olacağını düşündüm. burası cafemiydi tepkisini verince çalmak zorunda kaldı.
ve beraber söyledik sanırım yada o bana bakıyor zannettim öyle bi ikilem işte.
ben türkülerin, insanları birleştirdiğini bilirdim. ama bir insanın sesine mi yoksa sözlere mi yoksa tamamen kalbinden geçerek söylediğine inanadığım kalbine mi aşık olunur bilemedim.

büyü de baban sana,
sazlar alacak, sözler alacak.
büyü de baban sana büyü de büyü.
bitmez aşklar, gözleri yeşil gelinler alacak.
büyü de baban sana,
rakılı düğünler yapacak.
büyüyünce babam bana seni alacak.
bir murat yılmazyıldırım albümü. çok yumusak dinlenesi bir albümdür.
murat yılmazyıldırım albümüdür.
albüm diğer albümlerine göre ritmlerle zenginleştirilmiştir.
bol miktarda ucuza kaçılmış, insanı izlerken güldüren ve sadece zaman öldürmeye sebebiyet veren türk filmi.
yaş olarak gelişmiş olsa da hala çocuk gibi davrananlara, ailesi ya da yakın çevresi tarafından söylenen emir içerikli bir eylem olmanın yanısıra,*genel olarak kötü yöntemlerle bir kimsenin iradesini yok ederek yeni bir düşünce tarzı ortaya çıkarılmasını sağlamak anlamına da gelmektedir.aynı zamanda bir film ismi.
(bkz: raistlin majere)
klişelerle dolu, türk sinemasının ne kadar geri kaldığını bir kez daha gözlerimizin içine sokan saçmalıktan öte gidemeyen film.
(bkz: yersen)*
bu işler boş işler..
en iyi komedi filmine aday bir başyapıt!
hoca ve öğrencileri arkeolojik bir kazı yapmak amacıyla toplaşır. kazı alanına gitmek için bildiğin bir katıra nevaleyi yüklerler...günlerce ıssız yollardan , dar patikalardan yürürler eşşek de arkadan...
sonunda kazı yerine gelirler, eşeğin sırtından, langur lungur helak olmuş ama eşek bu arada, malzemeler iner. akşam kazı alanında ateş yakılır, e bir hoşgeldik valla geyiği yapılacak ya, şarap açılır. bilin bakalım allahın unuttuğu dağın yamacında şarap neyle içiliyor. bildiğin ayaklı kadeh! bu kadar meşakkatli yolculuk sırasında herkesin, eşek dahil, boku çıkmış ama şarap kadehleri sapasağlam torbanın içinden özenle çıkmıştır. filmin sonunda da paşabahçe ye bir teşekkür bantı bile geçmez bu düşüncesizler.
giri$i harikulade olan grup yorum $arkisi...

http://www.youtube.com/watch?v=hSf0KhaAgYE&feature=related
aşk kimyasının içine karışan sihirli bir şeydir.
çok saçma bir türk filmi. saçmalığı içinde barındırdığı görülemeyen varlık temasından yada kötü oyunculuktan falan kaynaklanmıyor. saçmalığın asıl sebebi içinde barındırdığı ciddi mantık hatası. filmi izleyenler bilir, bir grup arkeolog bir köye giderler sonra ortaya çıkan bir varlık kimisini s.ker kimisinin içerisine girer fakat sonunda birisi hariç hepsini öldürür. o son kalan hatun kişide felak ve nas sureleriyle varlığıalt edip deli hastanesini boylar. filmin sonunda inasnın aklına şu soru geliyor tabi ' e be kardeşim madem biliyordun sen bu sureleri arkadaşlarının anasını bellerken nerdeydin, kendine müslüman mısın? '.
erdal eren e ithafen yazılmış grup yorum şarkısı.
çok gizemli bir dünyadır, kimseler üç harflilerin kullanıldığını idda etmektedirler.
büyünün tutacağına inanmazdım, bunlar hurafe der geçerdim. t'aki amcamın teyzeme büyü yaparak teyzemi küçük kardeşine eş yaptığı güne kadar. benim için orada bitti herşey. dağlar biraraya gelir biz gelmeyiz diyen kadın koşarak geldi büyülü makarnayı yedikten sonra. dehşete düşmüştüm, hala aklımda olanlar.
büyü 2 ucu boklu degnektir. yapılmak istenenin akside olabilir...
büyü de baban sana büyü de büyü
acılar alacak yokluklar alacak büyü de baban sana
bitmez işsizlikler açlıklar alacak büyü de baban sana

baskılar işkenceler kelepçeler gözaltılar zindanlar alacak
büyüyüp de onyedine geldiğinde
baban sana idamlar alacak

söz: gülten akın
müzik: grup yorum

bir grup yorum şarkısıdır. dinleyeni düşündürür.
(bkz: aşk)
mükemmel bir grup yorumşarkısı. dönemin koşullarını göz önüne sermesi bakımından da önemlidir. sonuçta krizlerin, baskıların, fail-i meçhullerin olduğu bir dönemdi. ve şarkı bunları anlatarak yaralı bir toplumun hasar görmüş hafızasını geleceğe taşıyor.