bugün

turkiye'nin jose mourinho'su olmaya aday kisi.

17. iken aldigi takimi sampiyonluga oynatmasindan cok cuma namazina gitmesi insanlarin dikkatini cekmektedir.

ingiltere'de olsa hangi yonuyle gundemde olurdu acaba merak etmekteyim..
hakan sukur'u elestirenleri cumaya giderken gormeyen, baki mercimek' i elestirenleri zekat verirken gormeyen, sabri sarioglun'u elestirenleri hacca giderken gormeyen, kezman' i elestirenleri oruc tutarken gormeyen teknik direktordur.
hakan şükür'ün malum sözlerinin eleştirilmesi üzerine durumdan vazife çıkararak onu savunma derdine düşmüş kişi. hızla yükselmekte olan ve pervasızca yaygınlaşan "dinden nemalanma" trendine kendini kaptırmış besbelli.
yazık.
kendisine olan sempatiyi sıfırlamıştır.
ha birileri de mesajı almıştır, yakında paraya sıkışan büyük takımlardan birinin başına getirilir belkim de. ha gayret.
nuri alço filmlerinden fırlamış gibi bir abimizdir.

o teknik direktörlerin garip havası bu adamda hiç yok, klasik 80li yıllar türk sinemasındaki figüran tipler gibi anadolunun bağrından kopmuş be hey yavrum hey dedirten bir simaya sahiptir...

özellikle bu son 4 mayis 2008 sivasspor galatasaray macindaki giyimi, kuşamı, hal ve tavırları bende bu izlenimi uyandırmıştır...

80li yıllardaki gibi fanilaya benzer bir t-shirt üzeri mont ki göbekle göğüsün kesiştiği yere kadar açık olmak üzere, t-shirt üzerinden belli olacak şekilde bir kolye, kolda ise altın saat, sert ama babacan tavırlar, hele o saçlar... sonra bir de 4. hakeme ne var? noldu? hayırdır birader, falso bir durum mu var tavırları yapmadı mı, bir anda arkadan john carpenter'dan şarkıları duyucakmış gibi hissettim, sonra yan taraftan frikik veren bir adet emrah annesi veya banu alkan o da olmadı ahu tuğba çıkıcakmış gibiydi... çok ilginçti...

kendisi ayrıyeten http://www.bulentuygun.com.tr adresine sahiptir...
galatasaray maçından sonra "anadolu'dan da şampiyon çıkabileceğini herkese gösterdik" demiştir kendisi. 6 kere şampiyon olan anadolu ekibi trabzonspor ne güne duruyor sormak istiyorum kendisine.
4 mayıstaki maçın dönüşünde galatasaraylı taraftarlarla aynı ucakta gelerek ''bülent uygun asker selamı verseneeeee verseneeee verseneeee'' tezahüratlarına maruz kalmış ama bu tezahüratlara karşılık vermemiş teknik adam.
daha teknik direktorluk diplomasi olmamasina ragmen http://www.bulentuygun.com.tr adresinde kendisini sivasspor teknik direktoru olarak tanitan sahis.

ayrica kisisel websitesinden yazdigi siirlere de ulasilabilir.

yazdigi duygu yuklu siirlerden biri soyledir;

Ben hocayım,** alınterinin, fiziğin işçisi,
Aklın ve beynin kölesiyim.
Tüm ilimlere kafa tutanların,
Adalet diye haykıranların Sesiyim.

Islıklarınıza meze, küfürlerinize katık ettiğiniz.
içince, salladığınız naralarınızda
Bir bardak meyim ben,
Yanına koyduğunuz peynir,
Dilim dilim dildiğiniz
Yarış atı misali koşan haralarınızda,
Değişmedim ki ben, yine o asker bildiğiniz.

(bkz: vay anasini)
zico'nun yerine fenerbahçe'nin başına geçmesi dilenendir.
genç teknik direktör jenerasyonunun iticilik açığını kapatan şahıs. biz de üzülüyoduk yılmaz vural ile hikmet karaman emekli olduktan sonra kimden tiksineceğiz diye.
ufkumu acmis kisilik.

http://www.bulentuygun.com.tr adresinde 'projelerim' linkinden projelerini anlatmaktadir. tabi siz projeleri olarak 'antreman metodlari' ya da ne bileyim 'kisisel gelisim' falan gibi seyler beklerken o da ne..

alisveris merkezli stadyum, huzur evi, rehabilitasyon merkezi. projeleri simdilik bu kadar.

ya hocam sen teknik direktor musun*, sair misin*, mimar misin?

ayrica fotograflari beni benden almistir. *****
post-modern yılmaz vural.
-hocam inter totodan uefaya yükseldiniz ne söylüyceksiniz?
-biz kupayı filan istemiyoruz amacımız iyi futbol.
-hocam bi maç kaldı.
-harbimi lan?
ikisi de tam olarak teknik direktör olarak görülmese de, * cevat güler'le beraber sezona damga vuran iki teknik direktörden biri.
ülkenin en başarılı genç teknik direktörü.
sezona hiç de damga vurduğunu düşünmediğim teknik direktör. sivasspor'un 3 büyüklere karşı aldığı tek galibiyet(daha doğrusu tek puan çıkarabildiği maç) 10 kasım tarihinde inönü'deki 2-1'lik beşiktaş galibiyetidir ki o da beşiktaş'ın liverpool'dan 8 tane yediği, başkanlarının yok paf takımla sahaya çıkacaz falan diye saçmaladığı bir döneme denk gelmiştir.

bunun dışında 4. büyüğümüz trabzonspor'un ölü halini 2 maçta da yenmiştir ama nasıl kazanılmıştır bu galibiyetler; biri kanımca haketmeyerek şuursuz bir trabzonspor taraftarı sayesinde hükmen, diğeri de -20 derecede soğuktan felç geçiren trabzonsporlu topçulara karşı kazanılmıştır.

bir de bu adam sürekli hardcore mazlum edebiyatı yapmaktadır ki galatasaray'ı bunla suçlayanlar bülent uygun'u hiç görmezler. bütün sezon boyunca yok bizi şampiyon yapmayacaklar, yok biz 10 trilyonluk takımız bilmemnerelere geldik, yok efendim 3 büyükler kollanıyor falan. sen bu inançsızlıkla baştan kaybetmişin arkadaş, 4. olduğuna sevin bari.
sivasspor klübünün tek antipatik kişisidir kanımca.
hele ki galatasaray fenerbahçe maçı öncesi saçma sapan yorumları ve ardından bozulması sonra yine suçlu araması iyice kendisini gözden düşürmüştür.
ayrıca sürekli galatasaray'ı kötüleyerek, birilerine "bakın iyi fenerbahçe'liyim beni teknik direktör yapın" havasında demeçler vermesi ve havaya girmesi ayrı bir saçmalıktır.
ne modern futbola ilişkin bir çabası ne yaratıcı bir düşüncesi ne de vizyonu olan antipatik mi antipatik teknik direktör!?
başarısızdır. erken havaya girmiştir.

sivas ikinci yarı fenerbahçe, beşiktaş ve galatasarayla kendi evinde oynadı. ve bu adamın tek görevi takımı sahaya çıkarmak değil bu maçlar öncesi atmosferi düzenlemektir. ama kendisinin de burnu bu maçlar öncesi epey kalktığı için bir tarafında patlamıştır ne yazık ki bu maçlar.
sivasspor'un dördüncülüğünü vestel manisasporlu futbolcuların solaryuma girmesine ve manita peşinde koşmasına bağlamıştır.

kaşlar kalkık acıların çocuğu rolünü bir kenara bırakmazsa futbol onu bir kenara bırakacak. bu sezonki açıklamalarından sonra bıraktı bile belki.

kendisinin ahlak, milliyetcilik, din, vatan sevgisi, psikoloji, futbol, yonetim, adalet, ekonomi, federasyon başkanlığı vs. konularında araştırmaları mevcuttur.

fikirlerinin, şiirlerinin ve vecizelerinin yer aldığı bir de internet sayfasi mevcuttur.

Canım feda toprağına
Akan suya, yaprağına
Yetmiş milyon Mehmetçiğin
Selam durur bayrağına

YAŞAR Paşam emrindeyiz Sadakattir yeminimiz
Tek yürekte, tek bir rengiz Mehmediz biz, Mehmetçiğiz.

Selam olsun vatanıma
Suyun içtim kana kana
Kıyameti yaşatırız.
O vatana yan bakana

BÜLENT UYGUN

- Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim. Gerçek adaletinde kendi vicdanları olduğunu bilmeyenlerede güler geçerim..!

Bülent UYGUN

http://www.bulentuygun.com.tr
az önce son bulan beyaz show'a 6 aylık göbeğiyle çıkan teknik adam. intertoto'ya gidicez diye göt göbek bu kadar salınır mı bülent hocam?
küçük emrah misali her yenilginin faturasını kendine çıkartan teknik adam.
-hocam turu zora soktuk.
+benim hatam.
-güzel oynadınız ama biraz şansızdınız değil mi bülent hocam?
+hepsi benim hatam. oyuncularım ellerindne geleni yaptı.
-balili sezonu kapatmış doğru mudur hocam?
+onur a öyle sert girme demeliydim. benim hatam.
daha (#3693659) nolu entry nin mürekkebi kurumamışken şimdi de volkan ünlü nün 20 temmuz 2008 sivasspor sporting braga maçında yaptığı talihsiz hatanın faturasını da kendine çıkaran küçük emrah misali teknik direktör.
http://www.ntvspor.net/Pages/25908.ASP
"Adalet adalet diye bağıran adaletsizlerin yanında durmaktansa, adaletsizce ölmeyi tercih ederim. Gerçek adaletinde kendi vicdanları olduğunu bilmeyenlerede güler geçerim..!"

(bkz: dahi anlamındaki de)
(bkz: turkce bilmeyen milliyetci)
sampiyon belli* ikinci kim sorusuna cevap veren teknik direktör.

--spoiler--
Fenerbahçe'yi tarihinde ilk kez yenen Sivasspor'da teknik direktör Bülent Uygun "Dünyanın en iyi ikinci takımını yendiğimiz için çok mutluyuz" dedi.
--spoiler--

(bkz: 26 eylul 2008 sivasspor fenerbahce maci)
her daim sivasspor'un anadolu takımlarının önünü açtığını (eskiden anadolu takımları ilk 10'a giremiyordu ya) ve bunda kendisinin büyük rolü olduğunu söylüyorken şu sıralar fenerbahçe'den yardımcı antrenörlük teklifi gelse seve seve gideceğini söyleyen bir tuhaf adam. hadi direkt teknik direktör olarak çağırılsa bir yere kadar anlayacağım gidip kariyer falan yapar kendi hakkı diye ama adam hem de yardımcı olarak gazeteler vasıtasıyla alenen kendini pazarlıyor.

e hani sen örnektin diğer anadolu takımlarına, hani şampiyonluk falan hayal değildi? şimdi senin böyle kaka hareketler yaptığını gören diğer antrenör vatandaşlar da böyle mi yapsın? demek ki sivasspor'undan bir cacık olmayacak ki başka bir takımın ikinci adamı olmayı kabul eder haldesin. ayıp sevgili bülentim ayıp sen iyi çocuktun.