bugün

aşk var şarkısı ile her şeyi özetlemiştir esasında.
mavi kuş ile küçük kız\'ın en çok sevdiği kişi *
Olamaz mı olabilir.
ilk dinlediğimde bu adamın nesini seviyorlar izlenimi bırakan sonralarda ise kendine adeta sigara etkisiyle yavaş yavaş bağımlı yapan müzik kişisi.
(bkz: sensiz olmaz)
teoman ile birlikte ne kadar da güzel söylemiştir .
Teninle konuşmak adlı şarkıyı söyleyişi bi başka bağlılık unsuru. Girişteki melodi bile kafi. Anlatılamayan duygular yaşatıyor insana.
yalnızlığın tanımını o kadar keskin yapmıştır ki acıtır.

''çoktular ama hiç yoktular''
Naif, sıcacık, battaniyelere sarılıp usulca ağlamalık şarkıları olan adam. Bir insanla paylaşılcak en güzel sanatçılardan 'gel Ortaçgil dinleyelim'
çığlık çığlığa.
Sahsina munhasir bir sesi olan slow parcalara hayran oldugum icin sesi beni ayri etkileyen sanat adami , tiyatrocu olarak baslamistir sanat yasamina.
7 martta dinlemeye gideceğim muhterem zat. Bir bitmedin be şubat.
anlamak çözmeye yetmez... sensiz olmaz sensiz olmaz... diyen güzel insan.
sevgilinizden ayrılıp yalnız geçirdiğiniz ilk pazar gününde odanızda kaldığınız vakit boyunca kafa dinlemenize yardımcı olacak sanatçı. olmalı mı olmamalı mı sorusunun cevabını vermeyecektir muhtemelen. *
şarkılarında bolca yedili, dokuzlu akorlar kullanan tam bir tonton olan müzik üstadı. türkiye'nin sayılı adamlarından biridir. çok severim.

hiç tanımayan bile en az bir şarkısını bilir.
Birkaç saat önce dinlediğim bir şarkıdan sonra sevgilime "aşkım kaç saattir konuşamadık, özledim seni." diye bir mesaj atmama sebep olan üstad.

--spoiler--

Şarkılarım senindir her zaman
Ben sen oldum işte o zaman

--spoiler--
Muazzam sanatci.
dinleyen sadece bir kız tanıdım onada deliler gibi aşığım.
ortaçgil dinleyen insan müzikten sevgiden anlıyordur açık net.
olmalı mı olmamalı mı arabada son ses dinlenilesidir.
sanat anlayışı harika, ama şarkıları kötü olan sanatçı. bir kaç şarkısı dışında diğerleri sıkıntı.
teomanları düetleri güzel olan sanatçı.
KENARIMIN ELEŞTiRMENLERi TARAFINDAN ŞARKILARI KÖTÜ BULUNAN iNSAN. TEOMAN PiÇi iLE DÜET YAPTIĞI DÖNEMDE SAHNEDE ÜÇ BiRA iLE KAFAYI BULUP SAHNE ÖNÜNDEKiLERDEN SiGARA iSTEYEN YENi YETME YAVŞAĞA ABiLiK YAPIP SEYiRCiDEN TEOMAN ADINA ÖZÜR DiLEYECEK KADAR NAiF VE SÜPER iNSANDIR.
Üstadı eleştiren gitsin ajdar dinlesin direkt.
Dün birgunluk festivalde sahne almış süper insan. şahane şarkıları vardır, anlamlı şarkı sözleri vardır.

en az kendisi kadar mütevazı olan erkan ogur da arkasında çalmistir.

sahne kaprisi olmayan kaliteli müziği olan üç beş insandan biridir. adamdır. insandır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar