bugün

entry'ler (260)

yalı cafe çanakkale

Yaptığı hatalı paketleme üzerine eleştiri yorumu yaptığım bunun sonucunda kötü yorum yaptım diye benim siparişimi iptal eden ardından dükkana çağırıp dükkandan kovan esnaflık namına bir boktan anlamayan boktan firma. Bunun gibi işletmelerin piyasadan silinmesi bunun için de bir daha sipariş verilmemesi gerek.

ünlü mersin tantuni çanakkale

künefenin içine şerbet yerine limon suyu koyarak künefede yeni bir çağ başlatmış çanakkale'de bir tantunici. neyseki sahibi ulaşarak yaşanan aksaklık konusunda özür dilemiş ve çözüm önerisinde bulunmuştur.
(bkz: sahibi iyi de çalışanları kötü)

yeni yıla yalnız girmek

bugün istemeye istemeye gerçekleştireceğim, içimde burukluk olmasına sebep olan "ulan hiç kimse davet bile etmedi" dememe sebep olup arkadaşlıklarımı sorgulatan durum. sanırım evde içip ağlıcam. arada mesaj atın :(

renk değiştiren yıldız

http://www.youtube.com/watch?v=-ETbJKWCKGU

renk değiştiren yıldız

bugün itibariyle doğu yönünde fark ettiğim olaydır. sigara içmek için balkona çıktığımda doğu yönünde renk değiştirdiğini düşündüğüm bir yıldız gördüm. kardeşime de gösterdikten sonra renk değiştirdiği konusunda hem fikir olduk. videoya kaydetmeye çalıştığımda da bu apaçık olarak gözlemlenebilir bir hale geldi. çanakkalede olduğum için civardaki bir kaç arkadaşıma sordum onların da görebildiğinden emin oldum. ve çektiğim videoyu internette yüklemeye başladım. ben bunları yazarken video hala internete yükleniyor bittiği zaman buraya ekleyeceğim.

edit : videonun yüksek çözünürlüklüsü de gelecek bununla idare edin şuan.

https://www.youtube.com/watch?v=-ETbJKWCKGU

edit 2: yıldızın spica yıldızı olduğu kesinleşti. götünden element uydurup ısrarla yıldız dememe rağmen başka nesneler olduğunu söyleyenlerin de amk. https://www.youtube.com/watch?v=h1FxgkJ0rj8

öncü döner çanakkale

18:53'de verilen siparişi 20:33'de yanlış olarak getiren, paketçiyi kovduktan sonra özür dilemek için gönderilen siparişin de dağılmış ve her yere akmış bir şekilde olmasına aldırış etmeyen işletme. toplamda siparişi bana ulaştırmaları 135 dakika sürmüştür. sonuç olarak özür dilemek için gönderdikleri paket ne tavuk iskenderdir ne de yenilebilecek bir haldedir görsel

işletme sahibi biraz olsun durumu toparlamıştı ki Tavuk iskender söylememe rağmen tavuk dürüm çıktı. Özür dilemek içinse yine tavuk iskender dürüm olmayan hatta hiç bir şeye benzemeyen bir paket gönderdiler. Özürleri kabahatlerinden büyük. Kimse kusura bakmasın fakat işletmecilik böyle bir şey değil. Bu işi yapıyorsanız düzgün yapacaksınız. Her tarafta geç gelen siparişler hakkında şikayetler var.

edit : imla

devran döner

çanakkalede hizmet veren en boktan dönerci 1.5 saatte sipariş getiremediler hala sipariş bekliyorum gördüklerim arasında en kötüsü.

hayatta alınan en büyük zevk

herkesin ortak noktası olan apış arası kaşımaktır. hiç öyle "ay iğrenç" hallerine girmeyin. kadını erkeği hepimiz biliyoruz ki o an ki haz orgazmda yok. gelin bu konuda hem fikir olalım.

çanakkale bipizza dolandırıcılığı

çanakkale'de bulunan pizza markası bipizza'nın yaptığı dolandırıcılıktır. yemeksepeti üzerinden kredi kartı ile verilen siparişlerde tutarlar 1 TL ve üzeri şekilde fazla yazılıyor. bu tutarı fark eden müşterilere de "bi yanlışlık olmuş" diyerek nakit olarak farkı veriyorlar. işlemin iptalini isteyip tekrar çekim yapılmasını istediğimde ise "bu pos cihazı işlem iptali yapmıyor" gibi cümleler söylüyorlar. kullandıkları pos cihazı vera delta ve her pos cihazında gün sonu almadan işlem iptali yapılabilmektedir. bunun adı nitelikli dolandırıcılıktır.

türkiye nin uçak gemisi

Uçak gemisi nedir? Uçak gemisi, cephane doluyken uzun mesafeli uçuş gerçekleştiremeyen savaş uçakları için bir ikmal üssüdür. Yani uçak gemisi kullanmanız için öncelikle herhangi bir jet üssüne 500 Km'den daha uzak bir yere saldırmanız gerekmektedir. Çünkü savaş uçaklarının standart cephane ile uçuş menzili 1000 Km cephanesiz uçuş menzili 3900 Km'dir. Şimdi size jet üslerimizi sayıyorum. Eskişehir, Konya, Bandırma, Balıkesir, Ankara, istanbul, Merzifon, Malatya, Diyarbakır, Batman, Adana, Muş, Ağrı, Sivas, Erzurum Akhisar,Dalaman,Afyon,Çorlu. Yani sınır komşumuz olan herhangi bir ülkenin diğer ucuna kadar (iran hariç) uçuş yapabilecek yakınlıkta üslerimiz var. Ha derseniz sınırımız olmayan bir ülke ile sorunumuz olursa. O zaman bizim zaten götümüzden kan alırlar. Daha burnumuzun dibindeki olaylara "bak oraya gelirsem fena olur." demekten başka bir halt yapmıyoruz, bir de uçak gemisi ihtiyacımızın olacağı ülkelere mi söz geçireceğiz ? Kusura bakmayın arkadaşlar ama ben bu zihin yönetim oyunları ile "Bak hükümet çalışıyor, uçak gemimiz olunca dünya lideri olacağız." laflarına götümle gülüyorum. Varsa itirazı olan bu söylediklerime buyursun gelsin savunmasını yapsın.

fakir jet lagı

tanım : uçakla kıtalar arası yolculuk yapamayacak kadar fakir olanların yaşayabileceği tek jet lag.

hikaye : çocukken öğlen 2 gibi uyumuştum. sonra annem kalk bişeyler ye diyerek uyandırdı. güneş doğmak üzereydi saate baktım saat 6. Kahvaltıya oturdum bizimkiler kuru fasulye yiyor. anne biz niye kahvaltıda kuru fasulye yiyoruz dediğimde herkes gülmeye başladı. meğersem güneş doğmuyormuş batıyormuş. saatte sabah 6 değil akşam 6ymış. ömrümde yaşadığım tek jet lag bu.

işleyen şey daralır mı

anadolu fıkralarında yer alan bir manide geçen cümledir.

fıkra şöyledir.

adamın biri yurt dışına çalışmaya gider ve ordan karısına mektup yazar. mektuba bir şiir iliştirir.

sarmaşıklar sarıldı mı ?
dağ başını kar aldı mı ?
koyduğum şey daraldı mı ?
de hele geleyim mi gelmeyeyim mi ?

karısı da mektuba cevap verir

sarmaşık sarılır mı ?
dağ başını kar alır mı ?
işleyen şey daralır mı ?
gelsende olur gelmesende.

geceleri üstkattan gelen şak şak sesleri

ulan kafayı yicem. aylardır her gece aynı ses geliyor. 31 sesi desen değil adamın sevgilisi var. sevişme sesi, ete vurma sesi desen değil bu kadar uzun sürmez, çamaşır makinesi mi dedim o da değil her gün çalışmaz. her gece 3-4 saat şak şak sesi geliyor. napıyor, darbecilere alkış mı tutuyor, baskıcı yönetime mi alkış tutuyor bilemedim. gidip sorucam ayıp olacak diye korkuyorum. nedir bu arkadaşlar biri fikir versin. ne yapayım ?

intikam dolu

ankara sincanda bulunan kazım karabekir ortaokulunun müdür yardımcısı olan şahıs. 1958 kırıkkale doğumlu bu amcama ebeveynleri neden böyle bir isim koydu bilinmez. belki de baba çocuğun kendinden olmadığından şüphelenip karısına bir mesaj vermeye çalıştı. kim bilir.

http://mebk12.meb.gov.tr/...9a3ccfdd41a03d1c1908f27ee

dubblaj değil playback

herkesin dubblaj diye video atmasının üzerine bunu yazmak zorunda olduğumu hissettim. ilerleyen zamanlarda da bu konu googlede araştırıldığında kendi entryimi başlarda görmek istediğimdendir bu çabam.

dubblaj diye atılan videolar playbacktir. dublaj görüntünün üzerine ses eklemektir. bu videolarda ise sesin üzerine görüntü eklenir yani playback dediğimiz olay yapılıyor.

dubblaj

yapılan olayın adı dublaj değil playbacktir. dublaj olabilmesi için görüntünün üzerine konuşma eklemek gerekir. yapılan videolarda ise dublaj olayını orjinal videolardaki ses kayıtları yapmış oluyor. kandırılıyorsunuz ey halkım cahil kalmayın.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

sanakekyaptım : şekerlik

peltek erkek

içinde bulunduğum durum olup bu zamana kadar hiç bir pozitif yanını göremediğim, sadece insanların yüzüne gözüne tükürerek rezil olmamla kaldığım aciz olay.

genel kültür eksikliği

her şeyi biliyorum. ama az az biliyorum. yani hiç bir şey bilmiyorum. kısaca ben.

erotik şiirler

al içine beni,yer yüzünde bildiğim en sıcak yer orası
belkide dünyanın merkezidir kim bilir
senden çıkıyordur tüm lavlar
her mağaranda benden, milyonlarca küçük insanlar.

bir vadi var iki göğsünün arasında
medeniyetin beşiği olmalı
oradan yürümeli insanlık
oradan başlamalı kavimler göçü