bugün

bursa'nın yüksek rakımlı, en temiz havaya sahip, kültür seviyesi yüksek insanların yaşadığı (bkz: doğuştan meskenli olmak), sokak arası arkadaşlıkların hiç bir zaman unutulmadığı ve türkiye tarihine bir şekilde damgasını vurmuş dinamo mesken, bugünkü adıyla meskenspor adlı futbol takımına sahip semtidir. ayrıca mesken'li olmak;

*ali rıza bey i.ö.o'da okuyup bahçesinde en az bir kere futbol maçı yapmış olmak
*kaplıkaya sitelerinin arasında basketbol oynamak
*yine en az bir kere kaplıkaya'da kafayı çekmek
*gece olunca bursa manzarasını doyasıya izleyebilmek
*bir arkadaşla çıkıp uzun zaman yürüdükten sonra -nereye gidiyoruz olum? deyip, -hadi lan özdileğe o zaman cevabını almak,

gibi bilimum hadiseleri yaşamaktır.

edit: 1 ay sonra ayrılıyorum burdan, en çok da geceleri ali rıza bey i.ö.o'nun kilitli kapısına tırmanarak içeride geçirdiğimiz o zamanları özleyeceğim.
Bugün dolaştığım ve gitmekten zevk aldığım yerlerin başından geliyor.
Bursa'nın en işlek dörtyollarından birine sahiptir..
kaliteli insanların yaşadığı mekan, kaplıkayaya yürünecek mesafede olması aynı zamanda yiyorsa heykele yürünecek mesafede olması artıları.ben yürürdüm iki tarafa da.
bizim mahalle.
mal deposu.
Maldan iyi anlayan guzel insanlar toplulugu.
Yok artık açık adres verseydiniz arkadaşlar. Gözlerim yaşardı bizim oralarında sözlükte başlığı varmış çok duygulandım..
Yok artık açık adres verseydiniz arkadaşlar. Gözlerim yaşardı bizim oralarında sözlükte başlığı varmış çok duygulandım..
burada doğmadım ama burada büyüdüm. gerçekten mükemmel bir yerdir açık ara yıldırımın en güzel yeridir.