1. 1.
  Bursaya gelinmek istese nereler gezilmeye görülmeye değerdir. Tamam bursa komple görülmeye değer ama şöyle nezih çayını kahveni yudumlayabileceğin yer ve mekan adları hakkında yardımcı olun lütfen.
  2 ... metabolic
 2. 2.
  (bkz: kayhan)
  (bkz: kayhan usulü pideli köfte)

  (bkz: bursa kalesi)

  (bkz: yeşil türbe)
  yeşil türbe'nin orada bütün şehri ayaklarınızın altında gösteren ve uludağ'ın eteklerini seyredebileceğiniz müthiş manzaralı bir çay bahçesi var. babaannem orada yaşıyordu eskiden, ey gidi.

  (bkz: uludağ)~hehe

  (bkz: çekirge)

  (bkz: setbaşı)

  not: valla bursa'da yaşamayan biri olarak söyleyebileceğim bu kadar.
  1 ... gelecegin bi yuzyil sonrasi
 3. 3.
  uludağ kebapçısı cemal&cemil usta kesinlikle tavsiye edilesi. dış görünüş açısından sizi hayal kırıklığına uğratsa da inanılmaz leziz kebap yapıyorlar. tabi fiyatlar da biraz pahalı.
  1 ... anjelika
 4. 4.
  (bkz: Koza han)
  (bkz: Kapalı Çarşı)
  (bkz: Ulu camii)
  (bkz: Emir Han)
  1 ... arjuna
 5. 5.
  (bkz: korupark)
  1 -1 ... aura
 6. 6.
  (bkz: nalbant)
  (bkz: heykel)
  1 ... cansudiyebiri
 7. 7.
  yeni başlayanlar için bursa mekanları tadında olacak biraz, bilginize.

  yeşil güzel yerdir, tarihidir. gerek yeşil türbe ve yeşil cami, gerek çelebi han, gerek hünkar. çelebi han ve hünkar'da nargile ile türk kahvesi içiniz, özellikle hünkar'ın manzarası hoştur. yeşil cami'nin karşısındaki banklara bile oturmak ayrı bir keyiftir.

  oradan geçelim setbaşına. mahfel özellikle buluşmalar ve kahvaltılar için oldukça uygun bir yer. haftasonu ailecek yapılacak olan brunch keyfi muazzam. mahfel'in altında kalan bir mekan var, adını unuttum. akşamları çok hoş canlı müzik oluyor orada, dere kenarında kalıyor yer. genelde dolu oluyor, gidecekseniz erken bir vakitte gidin. yine oralarda tabibler lokali var. elit, şık bir mekan. sevgiliyle gidilesi. canlı müziği olduğu gibi, olmadığı akşamlarda da çok hoş müzikler çalmaktalar. bir şeyler atıştırmak isterseniz simit sarayı var, karşısında da setbaşı sineması.

  sırada heykel var. heykelden ziyade nalbantoğlu mekanları daha güzel bence, hemen kafkas pastahanesi'nin oradan yukarıdaki sokağa kıvrıldığınızda hoş hoş mekanlar var; venezia, güney pizza ve türevleri. bu arada heykel collezione'nin karşısına geçip, ahmet vefik paşa tiyatrosu'ndan aşağı indiğinizde leman'ı bulacaksınız, mutluluk sebebi.

  heykel'de çok oyalanmaya gerek yok, bir şeyler içecekseniz doğru altıparmak'a. arapşükrü'ye kapağı attınız mı tamam. girişte meyhaneler, fasıllık mekanlar, ilerledikçe bira içilebilecek duman altı mekanlar yer almakta. oralarda nezih yerler kaldı mı pek fikrim yok.

  ve son olarak o civarlarda kültür park'a ulaştığınızda, içerisinde oturabileceğiniz, bir şeyler içebileceğiniz hoş mekanlar bulunmakta yine, özgen gibi.
  3 ... aura
 8. 8.
  kesinlikle hünkar.
  3 ... adonisdiyenickmiolur