bugün

(bkz: günaydın)
tam da akıldan geçen cümlelerin başlığa dönüşmüş hali. hislere tercüman olma durumu.
daha kibarcası, bu hıyardan "bir cacık olmaz"
(bkz: hadi canım)
az evvel başıma gelen bir olaydan ufak bir alıntı yapacağım. elim ayağım titriyor sinirden..
çok da uzatmamaya özen göstereceğim. bu ülkeden neden bir sikim olmaz yazayım hak verin.

4 + 4 + 4 ü çıkarıp bütün eğitim sistemini 3 ay içerisinde yeniden yapılandırmaya götüren über zeka sahibi, süper milli eğitim bakanımız ve personelinden dem vuracağım.

ADAMLAR yalandan seminer çıkarmışlar.

dört artı dörde hazırlık olsun diye ve 1 ay boyunca salak saçma işler yüzünden boş boş para ve zaman harcanacak. bu olaya bir açıklık getirebilmek amaçlı, acaba görev yaptıkları yerde değil de, kendi memleketlerinde seminere dahil olabilirler mi öğrenmek için .... il milli eğitim müdürlüğü ile yaptığımız bir görüşmeden ufak bir kesit.

imam: iyi günler müsait iseniz birşey sorabilir miyim?

koca kıçlı santralci karı: buyrun biraz yoğunuz ama

imam:bu seminerleri kendi görev yaptığımız yerde değil de memleketlerimizde alabiliyor muyuz?

koca kıçlı santralci karı:valla bilemiyoruz şu an o konu hakkında bir açıklama yok.

imam:sabah da aradık öğleden sonra kesinleşir dediniz?

koca kıçlı santralci karı:yok kesinleşmedi işte!

imam:müdür bey geldiler mi? gelince görüşülecek diyordunuz?

koca kıçlı santralci karı: bilgim yok!

imam:peki farklı il milli eğitimlerini arasak? orda belki kesinleşen birşey vardır?

koca kıçlı santralci karı: bilemeyeceğim çok yoğunuz takdir edersiniz ki!

imam:peki bildiğiniz ne var?
*
koca kıçlı santralci karı: gelin siz yapın o zaman bu işi? hocam sizler biliyorsunuz zaten herşeyi de yaa, konuşlmalara bak. " bildiğimiz ne varmış?"

imam: ben zaten orda olsam da sizin o yaptığınız işleri yapsam bu saçma muhabbetlere bile gerek kalmaz, işinize gelince biliyorsunuz ama milli eğitimin dinamikleriyle temelleriyle oynamayı, insanları mağdur etmeyi.

koca kıçlı santralci karı: birşeyden de memnun olun yaa! bu öğretmen milleti hepiniz mi aynısınız anladım ki arkadaş? hepiniz de dil papuç kadar.

imam: bi laf var tam da bu gibi durumlarda söylenen, söylemezsem sonra sinirlerim bozulur; boklu da sidikliye laf etmez mi? işte sizin ki de o hesap..

koca kıçlı santralci karı: dııtdıııtdııtt

kapatmasa sıçıcam ağzına embesil karı. ulan sende memur değil misin mal? sen de aldığın maaştan çalışma şartlarından dem vurmuyor musun öküz?

sen kimsin ki kimi beğen miyorsun ırzını siktiğimin santralci karısı? ulan senin telefona bakmaktan bide çekirdek çitlemekten başka yetin ne? koca götlü kaltak?

aklıma şu dağın tepesine çıkanı türk yaoacağız lı iğrenç fıkra geldi;

hani iki kürt çıkıyorlar dağa da, ilk çıkan kürt türk oluyor, daha sonra yardım isteyen diğer kürde küfür ederek yardım etmiyor.

aynı o hesap. ulan arıycam sövücem şimdi gene alayına, geçmiyor sinirim yahu...
,

dıtdıtdıtdıt.dııııtttt!!!
lale devrinden beridir esrik zihinlere yerleştirilmeye çalışılan algı.
(bkz: arkadaşı alalım)
Adam haklı.
Güzel yerlere değinmiş.
Kaçıp gitmek korkaklktr Zor olanı bu düzeni olmayan devleti düzeltmek için direnmektir .
Bu sözün altına imzamı çakarım.
doğrudur .
gazeteciler hapishanede
işçiler ölüme sürükleniyor
eğitim sistemi ve sağlık sistemi kalitesiz
gençler harap oluyor sınavlarla
teröristler aylak aylak dolaşıyor
liseliler asgari ücretle sürünüyor
üniversiteliler full işsiz
tiyatrocular tiyatrosuz kalıyor
kpss'de 60 puan alan öğretmen oluyor 85 puan alan öğretmen olamıyor

nasıl bir ülke burası
?
Valla gençler sınavlarda harap oluyor bak şahidim. Buradan Fizik hocasının ta anlını karışlayayım.
2007 de fark ettigim olaydir.
evet bu ülkeden bir bok olmaz. Çünkü bizim ülkemiz bokun hammaddesi değildir.
atalarını ivmenin yarısı kadar onlara yakışır seyir yapmaya calismadikca.
Bu ülkeden değil ama bu devrin neslinden bir bok olmayacağı kesin.
Vallahi de doğru billahi de doğru dedirten çok üzücü tespit. Malesef şu anki göstergelerin tamamı bu tespiti doğruluyor.
görsel
görsel
ülkenin içinde bulunduğu durumun söylenişi. artık düzelme ihtimali de yok bence. 2007 yılı itibariyle eğitimin sisteminin yamultulmasıyla ülkenin şirazesi kaydı. ülkenin geleceği karartıldı resmen.
hastalanelere yalniz basina ya da yuzu bes karis yakinlariyla giden caresiz, yuk sayilan teyzeleri amcalarin hastane personeli tarafindan nasil itilip kakildigina,
el emegi goz nuru, aldigi her kurusu hak eden, somada oldugu gibi canini zor kurtarmisken sedyedeki pasagin derdine dusen isci sinifi insanlarimizin boyle davranmasia sebep olanlara,
benim de iclerinde oldugum yeni nesil sifatli genclerimize,
herifin birinin kendi pislikleri ortaya cikmasin diye ortaligi karistirirken attigi her yemi afiyetle yiyen aptal halkimiza,
turklukten, ulkesinden vazgecip cikarlarinin derdine dusen hiyar agalarina bakarak soyleyebilirim ki
yuz de yuz dogru tespit.
ugruna savasilacak topraklar, kiclarinin derdine dusen hain canakkale cocuklari sayesinde artik umutsuz vakadir.
kafasi cikarina calismayan her bir insan tanesi hapsi boyladigi icin ulkede adam sifatina laik insan sayisi ciddi derecede azdir. hapistekiler bizden daha akilli, daha vatansever.
boyle is sahibi olamam, evimi barkimi gecindiremem dusuncesiyle taraf degistiren halkimizin sayisi gunden gune arttigindan bu tezi dogrulamaktayim.
ic savas bariz, daha nice savaslara sahit olacagiz. simdi var mi halkin arasindan cikip ulkeyi toplayabilecek yigit?
turkler sonraki nesiller icin efsane olacak gibi duruyor.
Yok be olur öyle deme. O kadar köprümüz oldu baksana.
aslı "bu arap özentisi dincilerden bir bok olmaz" olması gereken tespit. şu an onlar tarafından yönetilen ülkeden bi bok olmaz gibi geliyor ama bu günler de geçer elbet.
E ne diyo büyük bilginler -"geçmişte çok büyük başarılara imza atmış olsalar da eğer bir toplum bilgisizlik çukuruna saplanmışsa-o toplum çökmeye mahkumdur!!"

türkiye'nin başına gelen sadece budur.

ileriyi görememek, göremeyenlere "reyiz " demek gibi Çok büyük anlamlar yüklemek ... bunlar büyük hatalardır ve bu toplum bu hatasının bedelini ödeyecektir.
görsel
ülkenin suçu yok.
çomarları kötü.