Benim o. Karlı, yagmurlu günde hastaneye yetişebilmek için her gün daha erken uyanmak zorunda kalsam da görüntüsü bana huzur veriyor. Vaktim oldukca uzun uzadıya yürüyüşler yaparım. Her zaman sogugu sıcaga tercih eden biri oldum. Banyoda bile sıcak suya tahammül edemiyorum, dayanabildiğim kadar soğuk suyla yıkanırım. Her yaz tatile mayıs ayında, su hala serinken giderim. Sıcaktan bunalmış terlemiş mayışmış halde gezmektense, ısınmak icin hareket etmeyi kan dolaşımımın hızlanmasını enerjik hissetmeyi seviyorum. Tamamen tercih meselesi.
Bu havalarda ne var? Kış kadar güzel mevsim varmıdır...
Haşere sevmeyen kışı sever. Bu havalar kötü değildir asıl kar kış henüz gelmemişken şikayete başlamaya gerek yoktur.
hep aynı mevsim olsa sıkıcı olurdu.
kışın daha fazla şükrederim zor durumda olanlar aklıma gelince üzülürüm onun dışında severim. ben asfalttan duman çıkınca uykusu gelen, daralan biriyim. yazın sokakta çaresi yok kışın mont giymekle sorunu çözebilirsin halbuki yazın ortasında belli saatlerde dışarı çıkmak en uykuyu getirir.
Kış edebiyatı da amma moda oldu ha.sabah Gotunuz donarken de seviyomusunuz kışı. Fuck you all madafakırs.
Benimdir çünkü güneşe ve sıcağa alerjim var.
Ah o güneşin en tepede olduğu yüzümü cayır cayır yaktığı zamanlar yok mu iste hayata küsme sebebim olan cildimin ve dolayısıyla bütün psikolojimin bozulduğu günler. Lütfen gelmeyin hep kıs olsun soğuk olsun gerekirse bi taraflarımiz donsun ama o güneş tepede durup beni yakmasın. Adanada güneşe ateş acan abi bul beni diyeceklerim var.
4 mevsimin 3'ü kış olsa şikayet etmeyecek kadar çok seven ben dahil kimse zaten kışı üşüdüğü hasta olduğu için sevmiyor; Kış kültürünü, samimiyetini, kışa dair güzellikleri benimsediği, kendini bulduğu için seviyor. Yazı çok seven insanların da öğle sıcağında güneşin alnında yürümeyi, nemli sıcakta sivrisineklerle uyumayı sevdiğini zannetmiyorum.
Yazın cıvıklığını sevmeyen adam gibi adamdır. Soğuğun çaresi var giy kalın yak sobayı kazanı ısın yazın öyle mi? Her yer ıslak ter yapış yapış iğrenç. Evet.
Kış güzeldir demek isterdim ama doğalgaz faturamı görünce vazgeçtim.
soğuktan dışarı çıkamamak, bütün gün pandalar gibi o koltuktan öteki koltuğa yuvarlanmak cidden hoşunuza mı gidiyor ? kışçılar mutlu musunuz lan götüm dona dona sigara içiyorum şu an. yaz gelsin ya.
Şantiyede çalışmıyordur. Şantiyede çalışsa duramaz.
O soğuğu iliklerine kadar hissedip, cıvıl cıvıl sokaklar yerine hüzünlü duran, sakin istanbulun tadını çıkaran insandir. Her mevsim kış olsa ya.
Nasıl bi ruh hastasıdır..
kahvaltıdan önce duşunu alır,kahvaltı ve sonrasında iyice kurur ki dışarı çıkınca üşütmeyeyim diyen insan.
3 gündür aralıksız yağmur yağıyor. Buna rağmen kuşı seviyorum, ne güzel oturuyoruz evde.
öğlene kadar yorganın altında osura osura uyuyan, kalkınca bir güzel kahvaltısını yapıp sıcak çikolatasını yudumlarken cayır cayır yanan kaloriferin yanında kitap okuyan şanslı ibnedir. ölsündür, sürünsündür.
Net gerizekalıdır.
bdsm seven insandır sanırım,zira dışarıda insanı ayakta sken bir soğuk var.bundan zevk alana,sekste nelerden zevk almaz.
Evet hava şartları zorluyor insanı, evden çıkası gelmiyor insanın ama lapa lapa kar yağınca elinde saleple pencereden izlemenin hayalini kurmak ve bu eylemi sevmek nasıl size güzel gelmez?
karlarla kaplı pencerenin önlerinde sex yapıyorsa ne mutlu ona.
Çıksın dolaşsınlar efendim. Yazın 'sıcaklardan bunaldık artık kış gelsin' diyenler nerede ben göremiyorum sokaklar bomboş.
Gün ışığından faydalanabiliyordur. Karanlıkta evden çıkmak zorun da olup karanlıkta dönmüyordur ayrıca grip ve türevi hastalıklara yakalanmıyordur. Başka açıklaması olamaz çünkü.
sevmeyenlerin yazın çok sıcak diyerek şikayet etme lüksü yoktur. evet.
sıcakta sucuk gibi olmaktan ve leş gibi kokmaktan zerre haz etmeyen insandır.

kış allahtır.

(bkz: kudur)
(bkz: ağla)
(bkz: zırla)
Buraya gelsin de görsün o zaman denilesi insan. Kış neymiş soğuk neye benzermiş.