bugün

Todd'u şuana kadar sevmiştim kararlı bir düşünce yapısı vardı zekiydi. Ama andreayı öldürmesi sende kara listeye eklendin todd.
walter white'ın tamamen yok olduğu dizidir. artık bundan sonra heisenberg'i izleyeceksiniz. jessi pinkmanla beraber batman ve flash vari todd ve çetesinin amına koyup dizi finalinde bahamalara yelken açıcaklar. son olarakta walter white yani heisenberg başka bir isim ve kimlikle gray matter adlı şirketi satın alarak şovunu noktalayacak..

o yer altındaki depoda kalan meth malzemesi boşa durmuyor orada.. heisenberg ustanın son ve büyük partisi olacak o..
dünya dizi tarihindeki gelmiş geçmiş en iyi en başarılı dizi.. yok böyle drama..
walter white ve heisenberg gibi iki karizma ve birbirine tamamen zıt olan iki karakteri aynı kişide buluşturarak piyasadaki en kaliteli diziyve karakterin ortaya çıkmasına sebep olmuş yapım..
walter white'ın seyyar satıcı sendromuna yakalandığı dizidir. seyyar tutunca dükkan açmaya kalkarsan işler eskisi gibi olmaz walter efendi. seyyardan şaşmayacaksın.
finalde ne olursa olsun izlenecek dizidir, asıl olanı finalden sonrası; pazartesileri oluşacak kocaman boşluk, bir daha böyle diziyi nerden bulcaz lan? Yazarken öküz oturdu içime ya.
final bölümünde walter'ın öleceğini düşündüğüm dizi. neden mi? buyrunuz bu şarkıyı hatırlarsınız: http://www.youtube.com/watch?v=BUmpTKXpIdM

hatırladınız mı? o şarkıda heisenberg'in çoktan öldüğünü ama kimsenin haberinin olmadığından bahsediyorlar. bu sırada da gösterilen sahnede fötr şapka takmış siyah giyinmiş kel bir adam çölde yatıyor. walter'ın bu şekilde ölebileceğini düşünmeden edemedim çünkü bu dizide 10 bölüm önce gösterilen bir şey bir sonraki bölüm için ipucu olabiliyor. buna bir kaç kez şahit oldum ve kim bilir kaç defa da kaçırmışımdır bu ipuçlarını.

ayrıca walter'ın karakter analizi için:

http://www.youtube.com/watch?v=lRRUMoZnN1o
o değil de 15. bölümün ilk dakikasının sonundaki adam bildiğin aziz kocaoğlu lan.
şöyle bir bakınca sıkıcı gibi göründüğünden sürekli izlemeyi ertelediğim dizi.
çok sağlam bitecek gibi dizi hiç bozmadı reyting icin 6 7 sezon yapmayip sacmalamadi adamlar özletecek kendini.
bu diziye sıkıcı diyen gitsin gossip girl, vampire diaries ya da glee izleyip ergenlik heyecanlarını dizginlesin. breaking bad kadar hayatı, bir insanın değişimini anlatabilen bir dizi ya da film çekilmemiştir, muhtemelen de çekilemeyecektir. her saniyesi resmen bir hayat dersi gibi. kurgu, senaryo, çekim teknikleri sektörde çığır açacak cinsten. oyunculuk kısmına değinmek bile yersiz, ki 5x14'te holly white'ı canlandıran dünya tatlısı bebek aday olsa emmy'i alır eve götürür. gerisini siz düşünün artık.
bu aralar her gün sol fıreyme gelen dizi. ne varsa bu kadar, hiç yabancı dizi izleyemediğim halde indiresim geliyor. allahtan üşeniyorum da indirmiyorum.

--spoiler--
her gün arka sokaklar izlemiyormuş gibi yapın tabii. zeynep ölmüş, murat mecnun olmuş, ekibe yeni isimler katılmış. hala bıreking bed diyorsunuz, hadi evlat ver o bilgisayarı bana.
--spoiler--
dexter kötü bir finalle bitti. umarım bu akıllarda kalan bir finalle biter. izleyenler bilir siz feet under dizisini. son bölümü gelmiş geçmiş en iyi dizi finallerinden biriydi, o tatta bir son bekliyorum, bekleyelim görelim.

edit: bunun da finali tırt oldu...Yıllarca izle,izle sonuca bak. bu finali haketmedi seyirci.
--spoiler--

ortalığın amına koy walter reyiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz

--spoiler--

tamam sakinim.
pazartesi günü izlenmeden sözlüğe girilmemesi gereken dizi.
uyarıyorum bakın. hayvan gibi başlıklar açılacak neler olduğu ile ilgili.
siz düz hesap pazar akşamından girmeyiverin sözlüklere.

yaşanmış hadiselerden ders çıkarabilecek kadar kafanız çalışıyorsa tabi.
game of thrones vakasını kimse unutmadı.
Haftada bir bolum izlemeye dayanamayip biriktirmeye karar verdim gelmis gecmis en iyi dizi. Allah spoilerlardan korusun beni.
torrentte bölümlerinin inme hızına hayran olduğum dizidir.

herkes çektiği için 300 küsür mb zank diye iniyor ne büyük keyif.

bu arada finali bekleyenler çatlasınlar an itibariyle sondan bir önceki bölümü izleyeceğim. yani size göre bir bölüm fazlam var şu anda. *
walter reyizi ömür boyu kalplerde yaşatacaktır.

jesse sana laflar hazırladım olm! finalde aklına başına topla. son kez kalbimi kazan, bitch!
---spoiler---
Todd denen oç ve amcooolları ölsün başka da birşey istemem hacılar.
Ortalığın mına koydular çünkü, güzel bir ölümü hak ediyorlar.
---spoiler---
risin sorusunun cevabının açık olduğu dizi.
lydia için değil, zira walter ın lydia ile hiçbir meselesi yok.
todgiller için değil zira todgiller için bir adet silahı var.

risin kendisi için.
işler kötü giderse;
1-todgillere silahla saldırdıktan sonra olurda kaybedecek olursa ellerine canlı düşmemek için risin içecek.

2-todgilleri harcadı ama kendisi kaçamayacak durumda, yaralı vs...
polis geliyor...canlı yakalanmamak için.
tek isteğim Skyler son bölümde ölsün.
bütün ödülleri hakkıyla kazanan dizi. ama ben kendimi o kadar kötü bi finale hazırlıyorum ki, kendimi diziden soğuttum. o derece.
insana bin onuncu yorumdaki editionu yaptıran dizidir. jetblackrh bunu kendi yaptıysa tebrikleri hakketmiştir.
izlediğim en iyi dizilerden. gerçi çok fazla dizi izlemedim. ne dexter ne lost... hiç biri yok. ama bu dizi bir şekilde beni benden aldı. başlarda walter ın ailesi için yaptığı şeylere hak veriyordum aslında ama sonra walter gibi zeki bir adamın hırslarına kapılıp, milyon dolarlar kazanacağım diye ailesini kendi egolarının önüne koyması... o andan itibaren ben polisin ve skyler ın tarafına geçtim. ayrıca her şey bir yana jesse yi ne çok ağlattı ya. o çocuğun yüzü hiç gülmedi. bebek gibi bir yüzü var ağlamak yakışıyor yakışıklı sıpaya ama en çok ona üzüldüm ben. girdap gibi dizi gerçekten. izlemeniz tavsiye edilir.
rüyamda saçma sapan finalini gördüğüm.
--spoiler--
Jesse hala o cukurdaydı ama onu tuttukları yer birden bire walter white'ın kımlıgını degıstırmeden once kısa surelıgıne kaldıgı kucuk yer oluyodu.jesse'yle beraber orda kalıyorlardı ve sanırım ww, jesse'yı kurtarmak ıcın numaradan yakalanmıstı.ve bırbırılerınden nefret etmıyorlardı ww jesse'yı kurtarmaya geldıgı ıcın.(barışmalarını o kadar cok istemişim ki bilinçaltım böyle bır sey uydurmuş resmen).sonra kaldıkları yerin derecesini düşürmeye baslıyolar ve jesse her zaman yaptıgı gıbı sacma bır sekılde yerde ınce kup seklınde bırıkmıs buz tanelerıne agzının ıcıne diziyo 3 sıra halinde.sanırım öyle intihar etmeye çalışıyo(agzını tamamen kapatınca ölecek.) walter white da oturdugu yerden jesse'ye kacıs planlarını anlatmaya çalışıyor ama jesse dınlemıyor bile.hayatından vazgeçmiş gene salak.white bir şeyi yeni fark ettiği ya da anladığı andaki o şüphe ve şaşkınlıkla karışık surat ifadesiyle ayaga kalkıyor ki her tarafın donmak üzere oldugunu goruyor.elbiselerinden ve anlından buz parcaları düşerken arka odaya gidiyor. (arka oda varmış, tavanında böyle havalandırması falan var.bayağı bi tane mor çiçekli örtüsü olan ütü masası var bir de.çok leş detaylar evet) bu sırada gale'in(ölmemiş, bunlardan intikamını alacak o da) havalandırmadan iple oyuncak tavşan sarkıttığını görüyor.tavşan içeriye kimyasallı bir şey salgılıyor ve oldukları yerin ısısını hızla arttırıyor. Walter white bunu gorunce tavşanın kapasını kopartıyor ve yere atıp havalandırmadan dışarı çıkıyor. (jesse'yi gene unuttu allah kahretmesin diyorum kendi kendime rüyanın bu kısmında).çıktığında etrafında o havalandırmaya yoneltilmiş bir sürü taramalı tüfek görüyor.ben taramalı tufek oldugunu biliyorum ama göründüğü kadarıyla o şeyler basbayağı teleskop.adamlar bunu görünce kovalamaya baslıyorlar.bu da koşuyor yüzlerce metre.tam adamlardan kurtulmuşken peşinde kopardığı tavşanın kafasının olduğunu görüyor.bildiğin havada ucarak takip ediyor hem de.onun dnasını tanıyıp takip edebılecek sekılde yapılmış ve kafanın içinde bomba varmış meğer.(gale'e bak sen kimya dehası değıl biyologmuş resmen diyorum).bu bombadan kurtulmak için yolun ortadasında duvar kenarına terkedilmiş bir dolabın içine saklanıyor ve bomba patlayınca hemen dısarda bir şey olmuyor white'a.çıkınca bombanın parcalarını eline alıp gene öyle şaşkın şaşkın bakıyor mr. White.bombadan geriye kalanlarsa dağılmış çalar saat parçaları (hayal gücüm yetemedi bu noktada sanırsam)işte öyle.burada uyandım ve dizi geldi aklıma.bitti bu kadar.