bugün

(bkz: zafer partisi)

varken bunu yapanı allah bile çarpar. evet.
(bkz: geçersiz)
Seçimlerde yapacağım eylem.
boş oy atmak nedir ya.oy kullanmayanlar sonra başa gelenlere sövüyor.kardeşim sec ozaman istediğin gibi olanı.
şu sıralar bolca duyduğum şey. hayır olayı elitlik sanan bir kesimde var. illaki bir parti kazanacak. ve sen geçersiz oy yahut hiç oy atmayarak seçilen birinin ileride yönetiminde olacaksın.
Oy kullanmayı hak olarak değil sorumluluk olarak göreceksin. Sonra oy atmayıp orda burda eleştirmeyeceksin.
şuan mantıklıdır.
vebale girmemektir.
geri zekalı insan davranışıdır.

siyasi partilere posta koymaya karar vermiş fakat nasıl yapacağını hala öğrenememiş demek ki.

illa oyun boş olsun, sayılmasın istiyorsan pusulayı boş değil, geçersiz hale getirmen lazım. onun için de en kolay yöntem mühürü birden fazla partiye mümkünse pusulanın her yerine basmak. yahut parçala kağıdı ne bileyim yaratıcılığını kullan..

boş atınca senin o güzel oyun barajı geçen partilere aldıkları geçerli oylar oranında pay ediliyor hala haberin yok.
kavgaya karışmaya ve ateşe atlamaya gerek yok.siyaset boş bir oyun, oy atıp bu oyuna dahil olmak istemeyenlerin yapacağı eylem.
tercihtir.

"bence" doğru olandır.
benimdir.
Neymiş '' bir görüşün yokmuş'' hadi lan ordan senin görüşün ne ?

2 sözcü okuyup adam mı oldun ?
Bir parti tuttunda ne oldu ?
Hepsi aynı bokun kokusu hepsinin tek terdi koltuk .

unutmayın '' Siyasetin tek amacı ; gündemi değiştirmektir''.

Halkın magazini siyasettir , sen oy atarken altından ne sular akıyor.
boş boş konuşanların yapacağı aktivitedir.
Cool olmaya çalışan imamhatipli.
En güzeli de en son cumhurbaşkanlığı seçiminde zarfa 3 tane 1 dolar koyup üçüde amerikanın adamı anlamını çıkarttıran seçmen. Adam gibi seçmen.
Boş insan işidir.
birinci partiye hizmet etmektir.
bir nevi her adaya oy basmaktır.

birisi bardağın boş kısmını görür kimseye oy vermez, birisi de dolu kısmı görür hepsine oy verir. farkı var mıdır, yoktur.
saçmalıktır. kendini yok saymaktır. birilerinin ekmeğine yağ sürmektir.
hırsızın karşısına, bir arap bir de ne idüğü malum aday gösterirsen yapılması mübah olan eylem.

tamam gerizekalı bir toplumuz biliyoruz da..
bir toplum bu kadar da sikilmez ki aga.
akp dışındakilerinin işine gelmeyecek eylemdir.
öyle olmasa kimsenin umrumda olmazdın.
şu an benim olduğum gibi.
akılsızlıktır.
korkaklıktır. cesaretin varsa; ya adam gibi bir partiye oy verirsin. hem cesaretin hem aklın varsa, oy kullanmaya gitmezsin.
protesto oyu olarakta bilinir. kesinlikle tavsiye etmiyoruz. protestonuzu oyunuzu adam gibi kullanarakta yapabilirsiniz.
salak insan işidir. sonra ben bu hükümeti beğenmiyorum ben muhalefeti beğenmiyorum der bi de utanmadan. şikayet etmeye hakkı yok halbuki.