bugün

dilencinin sizden uzaklaşmasını sağlayan sihirli cümle. bazılarına sökmez o ayrı. sülük gibi yapışırlar. her türlü.
'zaten tüm istiyorum' cevabını verecek kadar yüzsüzleri mevcut olan, dilencileri def etmek için kullanılan tabir.
'bozarız abi' cevabını veren bir dilenciyle bizzat karşılaşılmıştır.
parası kıymetli büyüklerin çocuklara harçlık vermemek için kullandıkları beylik söz.
müşterinin para vermemek için kullandığı söz.

misal ücret 1 tl tutuyor adamda beş tl kağıt var bozuk yok ama istersen buradan al diyor. anasını satayım ille demir bir tl veyahut iki adet beşşüzlük mü olması lazım. beş tl işte oradan alacağım ben hakkımı. yok anlamıyorum neyin kısması bu. hadi almadım ben o parayı neyden kar edeceksin. bu kadar düşmeyin bu kadar düşmeyin. bide böyle ağızlarının kenarıyla söylemiyorlar mı "istersen buradan boz diye" ulan oradan bozacağım tabi andaval.

birde bunların bir üst akıllı olanları var onlarda fotokopi çektirip yüz tl çıkarırlar. abi para tüm ama deyip cebinin kenarından gösterir böyle. bende hemen ver bakayım kardeşim o parayı derim anında bozarım. insan ne yaparsa kendine yapar. halbuki elli kuruş için öyle alçalmasa ben zaten bende kardeşim hayrını gör der geçerim. ama böyle yaptılar mı hepsine ayar hepsine yokuş.
güncel Önemli Başlıklar