bugün

Yılların eskitemediği, bugünlerde canın istediği efsane içecek. Bol leblebi ve tarçınla şu karlı hava ambiyansını enfes taçlandırır.
(bkz: vefa)
akhisarda baya tüketildiğine şahit olduğum, konyada bimdeki olanını tükettiğim sevdiğim bir içecek.
salepin üzerine atılan baharat ile güzel gidiyor.
Üç gün önce evimde olan içecektir şimdi kim gidip alacak bu soğukta diye düşündürür beni.
Bulgaristan'da sabah herkesin baniçkanın yanında içtiği benimse hiç sevemediğim midemi bulandıran içecektir.
Bu niye bu kadar pahalı lan litresi 15 lira mı olur?
yapılır yapılmaz tüketilmesi gereken gıdalardan fermente bir ürün, o raflarda duran ile normal bozanın arasında dağlar kadar fark var.
Evde yapması zor değildir.
Bulgur lezzetli oluyor. Ancak ezip süzmek biraz uğraştırıcı.
Pirinciyse bira mayası ile mayalandırmayı başaramadım. Bir bardak hazır bozayla mayalamak gerek. Ancak blenderla karıştırıp hiç süzmeden içmek mümkün. Tadı biraz daha farklı. Ama güzel.
Kolay olması nedeniyle tercih ederim.
en iyisi vefa'da içilir.
orhan pamuk kafamda bir tuhaflık kitabında osmanlı' nın alkol ihtiyacını bozayla karşıladığından bahsetmiş. orjinalinden alkol varmış. ben onun yalancısıyım.
akman markalı olanı iğrençtir.. kömür yiyormuşsun gibi is kokusu geliyor..
en iyisi vefa ve balaban olanıdır.
ne olduğunu 18 yaşıma kadar bilmeyip istanbul a geldiğimde öğrendiğim akşamları sokağımda sesini duyduğum an eski adetler ölmemiş diye mutlu olduğum bir içecek türü.
Tadının una benzediği iddia edilen içecek. Evet.
Mevsimi geldi sayılır. Sokaktan güğümle alınanın yerini tutmasa da her kış evimize girer, güzel sohbetlerle içilir.
bir rivayete göre (ki rivayet eden kişi annem olur) alkolsüzdür ancak fazla içildiğinde sarhoş eder-miş. hiç içmedim, bilemiyorum.
Gece gece eve gelirken canımın çektiği çocukluğumda elde satanlardan aldığımız enfes kış içeceği.

görsel

Ulan nasıl özlemişim bir yudum aldım kendime geldim, tazesini içmek apayrıdır.
kavruk leblebinin arkadaşı.
Hafif ekşimiş olanını tarçın ve leblebi ile servis etmek pek âlâ bir ikramdır.

Tanım şeysi: Ana maddesi darı olan, mayalanarak elde edilen, kışın tüketilen besin maddesi.
Beni üzen içecek.

Küçükken gece geç vakitte, dışarısı buz gibiyken, kimseler yokken bozaaa diye bağırarak geçerlerdi mahalleden. Kimse almıyor diye çok üzülürdüm. Herkes evinde sıcacık otururken onlar dışarıda diye çok üzülürdüm. geçmediği geceler sevinirdim evinde diye. Aradan yıllar geçti, artık ben de büyüdüm, aptalmışım küçükken diyordum kendime geçenlerde.
Az bir zaman sonra, bir akşam yine aynı sesi duydum. Yine gözlerim doldu. Belki onlar çalışma şartlarına alışkın, belki iyi para kazanıyorlar bilmiyorum. Ama yer etmiş bu duygu bende. Büyüsem de silemiyorum. Bütün bozacı abilere allah kolaylık versin. Hayırlı işler...
Yağmurlu bir gece;
" booozaaa" sesini duyan babam fırlamış koşmuş adamın peşine.
Sırf ben istedim diye.
Anam karnı burnunda camdan izlemiş, yüzünde hafif bir tebessüm.
Daha doğmadan almışım tadını.
3 - 5 yaşlarında tutmuş elimden babam götürmüş vefa bozacısına taze taze yerinde içmişim.
Böyle işte tat katmış anılarımıza.
tuhaf bir tadı olsa da kış vakitlerinde çok faydalı olduğu söylenmektedir.
Böyle ekşili bir tadı var içsen yarar içmesen zarar kıvamında bir şey.
Bu içecek kültürünün olduğu yerlerde kış akşamlarında satıcılarının garip şekillerde bağırarak insanın dikkatini çekerler. ilk başta boza sonra artan şekillerde boooo-zaaaaa duyarsınız. Elinde güğümlerle satışlarını yaparlar.
ensede pişirilen. ne alakaysa aq.
genellikle kış geceleri içilen, alkolün yasak olduğu dönemlerde şimdikinden daha çok tüketilen az alkollü içecek. " kafamda bir tuhaflık " romanını okuduktan sonra bozacılara ve bozaya olan sevgim ve ilgim artmıştır. meğerse boza sandığımdan daha değerli bir içecekmiş.
kışın geldiği, bozanın market raflarında yer almasından anlaşılır.

buz gibi havadan değil de bozadan mı anlıyorsun kışın geldiğini diyen şapşiklere sesleniyorum, evet bozadan. *
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar