bugün

(bkz: Pozitif ayrımcılık)
Vay f*m*n*stler. Ekonomiyi çökertmeye müsait hamlelerden biridir.
yuh diyorum başka da bir şey demiyorum. bunların amacı "erkek" kavramını ortadan kaldırmak. bu kadar ayrımcılık olabilir.
Devlet ped dağıtsın. Ped Zaruri bir ihtiyaçtır.
Ayrımcılık. Erkeklere neden izin yok. Peki izni biriktirip 12 gün tatile çıkılıyor mu?
(bkz: kanama izni)
365 gunde 12 gun bisey lan. Amma abartmışınız amk. Keske hepsi ayni gun izin kullansalar da ofisteki erkekler bir kafa dinlese. Onların olmadiklari gun ofiste istedikleri gibi argo konusabilseler falan.
Ofiste kadın çalışan olmadigi bir gun gayet eglenceli ve verimli olabilir erkek calisanlar icin.
Ürüne işlemi yapmamış yani döllenme olmadığı için dönemlik olarak vücuttan atılan şeyler için izin saçmalık. Ee erkeklerde olgunlaşan spermleri istemsizce dışarı atıyorlar ve kadınlardan daha fazla oluyor. Şimdi dürüstçe bu olayı savunan kadınlar, erkeklere ilk önce verselerdi bu hakkı yer yerinden sallanırdı. Basit yapmacık hak verilmesi midemi bulandırıyor ve vergilerin nerelere gittiğini yine sorgulatıyor. ister 1 gün ister 1 sn ayrımcılık ile verilen şeylerin arkasında değil karşısında durmamız gerekir.
Evet gitgide daha eşit hale geliyoruz.

Ama Cidden bu saçmalık belediyenin meriçce davranması hoş değil. Eşitlikten bahsediyoruz ayrımcılıktan değil.
iş yoğunluğuna neden olacak uygulama.

Zaten kağnı hızında yapılan işlemler için akşama kadar bekleriz artık.

Kahrolsun feminizm!
Lan olum mal mısınız siz ya... anayasa 10. Maddede zaten pozitif ayrımcılık yapılabileceğine dair madde var...snslaksjajsbsbab ulan ya...
Heee çok iyi. Sonra bunların kanlı şeylerini de temizlik işçileri temizlesin, park bahçeler müdürlüğü de duş aldırsın hatta.
Zihniyet çok acı Profil çok vahim.

Bu tipler üreyeyecekmkendileri gibi saçma birey yetiştirecek. Çıkmazda olan insanlık daha beter olacak. Coğrafya kadermiş lafı cuk diye oturdu.
kadınlar zaten her hafta regl oluyor oldu olacak 1 ayın 25 günü izin versinler.
Kepazelik aq .. f*ministler de sevinçten parande atarak nirvanaya çıktılar.
adettendir.
erkekler olarak kanepeye de yüzükoyun uzanalım mı mesai başlayınca?
Bornova belediyesi elinden gelse kadınların bokuna 2 yumurta kırıp yiyecek.
Çok harika ya Allahım her yere yayılır inş.

Allaha şükür feminist değilim de bunlara sevinebiliyorum valla muhteşem haber. regliyken nefes bile almak istemiyorum zira ben.
Son derece iyi niyetli bir uygulama. Zamanla iyileştirilmesi lazım gelir ama.

Aynı ortamda yaşayan kadınların ne kadar yaygın bilemiyorum ama adet dönemleri aynıdır. Sanıyorum bilimsel bir açıklaması var. Bu da muhtemel alınan izinlerin aynı dönemde toplanacağı anlamına gelebilir. Bakın emin değilim. Gelebilir. Aynı evde yaşayan 4 kadının aynı hafta bu durumu yaşadığını biliyorum mesela. Hepsinin tarihi farklıydı, bir gün bir baktılar aynı haftaya denk gelmiş.

Bunun yanında erkekler bu durumu şımarıklık olarak görüyor olsalar bile çok ağrılı bir süreçtir bu. Ağrılı adet görme denilen bir durum var. Bacak ağrısı, eklem ağrısı, mide bulantısı ve bilmiyorum, bir sürü şeyi yasamak zorunda kalır kadın. Yapması gereken hiçbir şeyi yapamaz. Dinlenmeye ihtiyaç duyar. Bu da kadının seçimi değildir. Her ay bir gün izin bu durumu yaşayan kadınlar için son derece ideal. Süreci ağrısız atlatan kadınlar var, onlar izin kullanmayı tercih edecekler mi? O da meselenin çok başka bir konusu.

Şimdi gelelim konunun erkek tarafına.

Kadınların izin alması erkeklerin iş yükünü arttırabilir. Özellikle aynı hafta kadınların çoğunun ilk başta belirttiğim durum nedenli izin alacak olması erkeklerin daha fazla yorulmasına neden olacaktır. Bu nedenle adaleti sağlamak için erkeklerin 12 gün izin alması gerekli.

Bence erkekler kadınlar izin almasın diyip ortalığı yıkmak yerine iş yükümüz artıyor izin istiyoruz demeli ama nedensizce kadınlara saldırıyorlar, anlam vermek zor.
Kadın özel izni nedir ya?
Cidden hayretler içindeyim. Kadın olduğun için ayrıcalık bekleyeceksen hassas damgasını yemeye de elinin hamuruyla şu işe karışma sözüne de layıksın.

Ayrıcalık değil eşitliği savunurken gelinen noktaya bak.
iyi niyetli bir uygulama. Üzerine bu kadar yaygara koparmaya gerek var mı bilemiyorum.

Regl olduğu ilk gün ciddi ağrılar çeken, acile giden, iğne yaptıran kadınlar var. Bu bir ihtiyaçsa yılda 12 gün çözüm olarak görülmüş olabilir. En azından bir çözüm üretiyorlar, buna saygı duymak gerek.

Erkeklerin de erkek olmalarından kaynaklı, sağlık sorunu yaşadıkları bir gün varsa -ki ben bilemiyorum- çalıştığım kurumda bana değil ona izin vermelerini canı gönülden desteklerim.

Katlanamaz bir ağrı çekmediğim için, şahsen böyle bir izne zaten ihtiyacım olmaz. Dolayısıyla bunu bir sorun olarak görüp böyle bir talep içine de girmiyorum ben. Aksine bana göre pekçok kadın regl günlerini evde, işte, çocuklarla yoğun olarak zaten geçiriyor, başa çıkabiliyor. Bundan sonra da başa çıkabilir izin almadan.

Ama, ciddi problemler yaşayan hemcinslerimi düşündüğümde, bir parça üzülüyorum ve dolayısıyla güzel bir uygulamaymış gibi gözüküyor.

Edit: çalıştığım kurumda Cuma namazına giden erkeklerimiz de olduğunu belirtmek isterim. Derse geç geliyorlar, razıyız. E tabi Ben de bazen ah keşke Cumaya gitsem diyorum misal ama zerre kıskançlık yok.
Bize de ayda bir gün karıya gitme izni verilsin adaletse adalet. Eşitlikse eşitlik arkadaş.
(bkz: show must go on)

Buram buram şov kokan, basbayağı şov olan izindir.
Türkiye'de mesai saatleri yüksek. Çalışmalar pek "esnek" değil. 40lı yaşların sonunda menapoza giriliyor zaten. O bakımdan belli bir yaştan sonra Hiç ihtiyaç kalmaz. Yani istismar edileceğini sanmıyorum. zaten nesini istismar edeceksin? Büyük ihtimal kadın izindeyken başka arkadaşları yerine bakar. Başka gün diğer mesai arkadaşlarının üzerinden iş alır. Yani ona göre ayarlaması yapılmıştır onun.