bugün

iksv'den yapılan açıklamaya göre u2 eylül 2010'da istanbul'da konser verecek boğaz'da değil atatürk olimpiyat stadında.
south park a göre kendisi bir crap tir.
(bkz: more crap)
belindeki rahatsızlıktan ötürü 8 hafta rehabilitasyon tedavisi görecek solist.
http://www.ntvmsnbc.com/id/25040041 adresinde yer alan teeeeee ocak 2010 tarihli haberde söylediklerini üzerinde yaşadığımız topraklarda yetişmiş herhangi bir şarkıcı dillendirseydi başına gelecekleri, dalga geçmek için kullanılacak tabirleri hayal bile edemiyorum. lakin bono söyleyince "arada olur öyle aga" kıvamında tepki gösteriliyor.

edit: dalga malzemesi olarak bu özgürlük savaşçısı(!) kardeşimizin çin'i örnek göstermesini söyledim
6 eylül'de istanbul'da vereceği konser öncesinde ayşe arman ile röportaj yapan u2 solisti. yıllara damgasını vurmuş, tanınmış, hayranlık duyulan rockstar edasını bir kenara bırakıp en içtenliğiyle hoş bir mülakat yapmış. dünya ahvalini yakından takip eden, sağduyulu, çevreci kimliğini ve grubun enerjik yapısını nereden aldığını hayranlarına iletmiş.
kendisiyle ilgili bir yazı yazdım bugün: bono yeni nihat doğan olur mu?

http://jiyan.us/?p=4239 adresinden okunabilmekte. ha diyorsanız ne var. şu soruyu sordum:

"benim içim rahat değil bono, umarım bugün senin de için rahat değildir. çocukların öldürüldüğü bir ülkede içi rahat olanlar varsa bir cehennem, oranın dibinde beklenmekteler bono. belki de onun tam ortasındalardır. kim bilir bono? bence bunu muhaliflerin şahı sen bile bilemezsin."
muhalif olduğunu iddia eder ama iktidarların elini sıkar. aferin ona.
ak parti dublin il başkanı.
yanında egemen bağış ile hayati yazıcı varken boğazı geçendir.
yanında bunlar olduktan sonra sırat köprüsü'nü geçsene be bono.
zıbırıbı dedim ''hı?'' demesini bekliodum ''zıııt erenköy!'' demek için ''adam kahkayatı bastı''!
feridun düzağaç'a çok benzer kendisi.

(bkz: #3786555)
ülkemize daha önce gelmediğin den dolayı "utanıyorum" demiştir kendileri.

utanacağını sanmıyorum ama pişmaniyet muhakkak doğar.
ünlülere dans edip, köşeyi dönen nuran sultan'ın masasında göbek attığı, tam iftar saatinde boğaziçi köprüsü'nden yürüyerek geçip hayalini gerçekleştiren dünyaca ünlü sanatçı.
(bkz: hazine bonosu)
bu akşam yaşadığım şehirde konseri var ve gitmeyeceğim, çok ta mutluyum. u2 değil konseri olan, bono. u2 dediğin, şahsının yanında saz arkadaşları. mutsuz olduğum bir nokta var ise o da günlerdir beynimizin ütülenmesi. yok bono şöyle selam verdi, yok köprüyü geçti, ayıya dayı dedi, üç kere yellendi, beş kere geğirdi. yukarda bir yerlerde hakkındaki görüşlerimi sıralamıştım naçizane. burada tahkim ediyorum,hem ayşe arman'ın methettiği adamdan hayır gelir mi hiç?
türkiye'ye gelmiş, ortalığı bir güzel karıştırıp defolup gitmiştir. gitmediyse de gidecektir.
zaten bizim ülkemize ne zaman yurtdışından ünlü biri gelse, götümüz başımız dağılıyo hep nedense.

bono'ymuş. bono ne lan?
bu gece zülfü livaneli ile aynı sahnede olan kişi.
ben mi yıllarca bono'yu gözümde farklılaştırmışım, yoksa o mu magazin tuzağının içinde kaybolup gitti... niyeyse sanki sihri bozuldu bendeki.. hatta çok ağır olmayacaksa neredeyse bir nihat doğan, bir atilla taş kıvamında hisler beslemek üzereyim..
Şekerli sakız rockçısı. Duyarlıymışta bilmem zartmış zurtmuş daha 10 sene önceye kadar türkiyede insan hakları yok gelmeyiz diyen bu adam değil miydi? türkiye'ye insan hakları geldide bizim mi haberimiz olmadı.işin komik yanı türkiye'ye insan hakları yüzünden gelmezken, abd de konser vermesidir. kısacası dünya siyasetine hakim görünmeye çalışan, duyarlılık pozları atan, bunuda bir güzel yediren kulis adamının tekidir.
durmuş mu? durmamış. basmış kahkahayı.
robin williams'ı andıran tipi var. akrabası mıdır nedir yahu bir sorayım robin'e. ayrıca ne kendisini ne grubunu sevmem.
--spoiler--
bu ülkede olanlar tüm dünyayı ilgilendiriyor. egemen bağış, türkiye'yi doğudan batıya geçirdi. * peki siyasetten bahsetmeyeceğim. köprü muhteşem ve sadece avrupa ile asya arasında bir köprü değil din ve laiklik, geçmiş ile gelecek arasında da bir köprü. avrupa'nın geldiği ve gitmesi gereken yeri gösteren bir köprü.
--spoiler--
düşüncelerinin doğrulu yada yanlışlığını tartışmıyorum ama nereden nereye Bono efendi.
"istanbula gelmedim constantinople'a geldim" demeci. RTE ile basbasa gorusmesi ve onu ozguruluk savascisi gibi gostermesi. Zulfu Livaneli ile sahneden Nazim Hikmet Ran'a yazilan bir siirin bestesini soylemesi. ucu birden okununca nasi bi adam oldugunu anlasiliyo sanirim.

Bir daha okudumda duramadim bastim kahkahayi.
' vadesi geçmiş bono ' gibi bi şeydi sanırım
şu haliyle beni güldürmüştür. onun yaptığı gibi bastım kahkahayı. *

http://images.starlounge....9/08/03_IHA_Dans_z_U2.JPG