bugün

Kötü bir şekilde ölmek anlamındadır.
kendisine, ailesine, yaşamına zerre kadar değer addetmeyen, sevmemekten ve sevilmemekten akli dengesini yitirmiş, kendisine ölmesini emreden bir terör örgütünün çağrısına sorgusuz sualsiz itaat edecek kadar zavallı bir varoluşun içinde bulunan kişi eylemidir. şu an sokaktaki hadiseler, kızgınlık uyandırmaktan öte insanlık onurunu yaralayan, son derece acı bir tablodur. bu ölen insanlar, ne için ölmektedir, amaçları/değerleri nedir, onların ölümlerini kim hatırlayacak, kim kıymet verecek, kim acıyacak? türkiye kobane'ye askeri yardım mı yapsın? o zaman niye siyasi temsilcileriniz tezkereye 'hayır' diyor ve bunun hesabı niye sorulmuyor? sınırları teröristlere mi açsın? sınırlar bir sorunsa, pkk yıllardır bu topraklara nasıl girip çıkıyor? ak parti ışid'e destek veriyor diye mi ölüyorsunuz şu an? o zaman niye pyd lideri salih müslim türk hükümetiyle anlaştıklarını açıkladı? askeri olmayan yardım için mi? açılmakta olan yaşam koridoru ve gönderilen yardım tırları ne o zaman?

kendi insanına zerre kadar kıymet vermeyen, kadınlarını ışid gibi insanlıkla en ufak bir alakası bulunmayan canavarlarla savaştıran ve bununla gurur duyan, kendi ırkına mensup gençlere sokakta ölmeleri talimatını veren, türkiye sınırlarının ötesindeki herhangi bir toprağa asker gönderilmesine 'hayır' diyen, kendileri için bir lider, bir ata, bir reis olan adamın 'israil neyse ışid de odur' açıklamasını takmayıp hala islamofobi argümanlarıyla açıklamalar yapan bir siyasi hareket. bunlardan hesap sormamak yetmezmiş gibi, talimatlarına kayıtsız şartsız itaat edip nallarını b.k yolunda diken bir insan kitlesini yaratan kafa/şartlar/manipülasyon nedir; bu sorgulanmadıktan sonra yüz tane ışid birleşip kainatta bir tane kürt bırakmasa da pkk zihniyeti yok olmaz.

başka topraklarda ölen ırkdaşlarının acısıyla kendisini sokakta öldürten ve mevcut haliyle ışidçilerin sahip oldukları kafadan pek de bir farkı bulunmayan motivasyon ise bir başka başlığın konusudur.
(bkz: sibelden arine yürüyoruz zafere boommm)