bugün

(bkz: sibelden arine yürüyoruz zafere boommm)
kendisine, ailesine, yaşamına zerre kadar değer addetmeyen, sevmemekten ve sevilmemekten akli dengesini yitirmiş, kendisine ölmesini emreden bir terör örgütünün çağrısına sorgusuz sualsiz itaat edecek kadar zavallı bir varoluşun içinde bulunan kişi eylemidir. şu an sokaktaki hadiseler, kızgınlık uyandırmaktan öte insanlık onurunu yaralayan, son derece acı bir tablodur. bu ölen insanlar, ne için ölmektedir, amaçları/değerleri nedir, onların ölümlerini kim hatırlayacak, kim kıymet verecek, kim acıyacak? türkiye kobane'ye askeri yardım mı yapsın? o zaman niye siyasi temsilcileriniz tezkereye 'hayır' diyor ve bunun hesabı niye sorulmuyor? sınırları teröristlere mi açsın? sınırlar bir sorunsa, pkk yıllardır bu topraklara nasıl girip çıkıyor? ak parti ışid'e destek veriyor diye mi ölüyorsunuz şu an? o zaman niye pyd lideri salih müslim türk hükümetiyle anlaştıklarını açıkladı? askeri olmayan yardım için mi? açılmakta olan yaşam koridoru ve gönderilen yardım tırları ne o zaman?

kendi insanına zerre kadar kıymet vermeyen, kadınlarını ışid gibi insanlıkla en ufak bir alakası bulunmayan canavarlarla savaştıran ve bununla gurur duyan, kendi ırkına mensup gençlere sokakta ölmeleri talimatını veren, türkiye sınırlarının ötesindeki herhangi bir toprağa asker gönderilmesine 'hayır' diyen, kendileri için bir lider, bir ata, bir reis olan adamın 'israil neyse ışid de odur' açıklamasını takmayıp hala islamofobi argümanlarıyla açıklamalar yapan bir siyasi hareket. bunlardan hesap sormamak yetmezmiş gibi, talimatlarına kayıtsız şartsız itaat edip nallarını b.k yolunda diken bir insan kitlesini yaratan kafa/şartlar/manipülasyon nedir; bu sorgulanmadıktan sonra yüz tane ışid birleşip kainatta bir tane kürt bırakmasa da pkk zihniyeti yok olmaz.

başka topraklarda ölen ırkdaşlarının acısıyla kendisini sokakta öldürten ve mevcut haliyle ışidçilerin sahip oldukları kafadan pek de bir farkı bulunmayan motivasyon ise bir başka başlığın konusudur.
Kötü bir şekilde ölmek anlamındadır.
gençlerimizin gittiği yoldur.
(bkz: bonzai)
Kobani için eylem yapacak kadar mal olanları anlatan durum.
Şu aralar ülkemizde sık görülen ölüm şekli.
Pis bir şekilde ölmektir.
böyle birşey olsa gerek.

görsel
sanırım kastedilen şey budur;

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/51145/ibrahim-tatlises039in-adrenalin-tutkusu
kimsenin uğruna , boşu boşuna ölmek yada kaybetmek anlamına gelen deyim. illaki insanın ölümün hakkında kullanılmaz ki canım.
gereksiz yere ölmek anlamına gelen deyim.
foseptik çukuruna adım adım yaklaşan yazar. *
(bkz: anal ilişki)
kullanmayı en sevdiğim laflardan biridir kendisi.
hemen hergün istedğiniz isim için kullanılabilen, söylenişi hoş söz öbeği.
tuvaleti geçiyorsun. çeşmenin ordan dönünce sağ taraftaki taşlık yol.
açılışa davet gibi geniş anlam içeren birileri için önemsenmeyen ama yapan için gerçek olan eylemler bütünü.
(bkz: muhteşem yüzyıl boncuk ağa)
niyazi isimli şahsın habire gittiği yer.
(bkz: bok yoluna gitti niyazi)
yok yere olmektir.
an itibariye içinde bulunduğum durumun açıklamasıdır.

birbirini benzeyen ünlüler başlığı altında hilal cebeci-yeliz yeşilmen entrysi girip altınada (bkz: aptal sarışın) ı verince moderator tarafından entrynin küfür ve argo kelime içerdiği gerekçesiyke 5 gün çaylaklıkla cezalandırıldım.

Halbuki buradaki aptal sarışın benzetmesi kişilerin daha önce ve hatta hali hazırda rol aldıkları dizi veya filmlerde (bkz: aşkım aşkım), (bkz: çılgın dershane), (bkz: merhaba hababam sinifi) üstülendikleri rollerden dolayı yapılan bir benzetmedir.

Bu açıklamıyı bir borç bilir, yargısız infaza kurban gittiğim için teesüflerimi bildiririm.
(bkz: şaka şaka)
(bkz: korkuyorum anne)
hak yoluna kaza sonucu gidemeyenlerin arkasından söylenen teselli edici bir o kadar da üzücü söz öbeği. ayrıca ing; gone with the shit*
argoda boşu boşuna ya da pisi pisine ölmek anlamında kullanılan söz öbeği.
orjinali "ne şehittir ne gazi, bok yoluna gitti niyazi" dir.
cebindeki telefonun bok yoluna düşmesinin akabinde çıkan su sesi * vardır bir de...*
(bkz: yazık olmak)
helaya gitmek. boku gelen insanların kendi yolunu seçmesi