bugün

dönemin çocukları arasında "bemeks" diye telaffuz edilirdi.
çocukluğumuzun efsanesi. sonradan tahtını bisan'a devretmiştir.
Çocukluk anılarımızın geçtiği; vitessiz, 1 adet ön ve 1 adet arkada olmak üzere 2 dişli ve 1 adet zincir mekanizması ile hareket eden bisiklettir.
(bkz: ah o eski gunler)
(bkz: 80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olmak)
zamanında bmw nin çocuklar için olan versiyonu.
(bkz: dmx)
çoğu çocuk gibi benim de ilk bisikletim. sonrasında ise bianchi'ye terfi etmiştim.
yerini bianci'nin rüzgarına bırakıp kaybolan kaliteli bisiklet üreticisi.
bisiklet sürmeyi öğrendiğim bisikletimin markası. kırmızıydı. jantları telli parlaktı.
bir zamanların efsanesi.
sağlam bisikletler üreten markadır.
birde bunların kontra pedal diye tabir edilen ve pedalı geriye çektiğinizde fren yapıp göt atan bir versiyonu vardı. hey gidi.
elimizdekinin kıymetini bilmezdikte, kontra pedal bmx olan arkadaşınkini sürmek için 5 tane taxi sakız verirdik sünepeye!
çocukluğumuzun bisiklet markası. * yukarı da kalan demire sarılı üzerinde bmx yazan o sünger de unutulmazlardan.

http://d1203.hizliresim.com/v/x/3xjc5.jpg
hiçbir zaman benim olmayan bi tur binmek için misketlerimi feda ettiğim bisiklet. iki'ye geçtim almadılar, üç'e geçtim yok, ilkokul bitti ortaokul bitti lise bitti gene almadılar. sana laflar biriktirdim baba! oooy benim, jantına mandalla çiti kutusunu takıp "tıkır tıkırı tıkırı" gezemediğim oy!
şöyle katlanan kontra pedal model bir bisikletiyle her zaman hayallerimi süslemiş bisiklet markasıdır fakat fakirliğin gözü kör olsun ki bmw'den başka marka bisiklete binemedim.
görsel
çocukken yıllarca hayellerimi süsleyen ve en sonunda sünnetimde kavuştuğum bisiklet.
180 cm li boylu olanların sürmekte zorlandığı akrobasi bisikletidir. normal sürmeye kalkarsanız dizleriniz ellerinize çarpar dengeniz bozulur.
Bende pek iyi anıları yoktur. Neden derseniz 26 cant bmx marka bisikletime ilk bindiğim gün düşüp kolumu yarmıştım.
çocukluğumuzun efsanesidir. (90'lar). bemiks kullanan çocuk ayakkabısından belli olurdu, çünkü bu bisiklette fren yapmak içi sağ ayak tırtırlı tekere sürttürülerek spin atılırdı.
Bir ara sanki bir yerden işaret alınmış gibi bu bisikleti kullananların direksiyona ters oturup, geri geri kullanmışlıkları vardır. Yeni alınan bir bmx in ilk dikkat çekilen yerleri her zaman için o yuvarlağımsı ve iki tane olan süngerimsi bmx yazılı hedeleri idi. Hey gidi günler hey.
Ilk bısıklet markam.
Ananemın deyısı ıle ıse veresbıt markası.

Onunla dusurdugum kız kadar bugun markasına modelıne bakmadan otomobılınız ne olursa kız dusuremezsınız.
Vardı çocukluğumda Erzurum'da fink atardım bununla... Merdiven inmişliğim vardır o derece zaten hafta da bir bilye dağıtırdım, lastiklerin birini patlatmayı da asla ihmal etmezdim. Ne günlerdi be!..

Bisan H@cker'ımdan daha sağlam olduğuna iddia girebileceğim, çocukluğumun ayrılmaz bir parçası olan bisiklet markasıdır.

Milletin anası dışarı çıkmama cezası verirdi. Benim anam bisikletimi vermezdi o derece düşkündüm ben bisikletime...
bir zamanların en iyi karne hediyesidir.
hayatımdaki ilk ve tek bisiklet markası idi. 4 teker ile başladığım bu yola, 2 teker olarak devam ettim.

13 yaşımdan sonra da, çürümeye bıraktım.
Yesil plastik 5 kollu jantlari ile garajda asili bekliyor. O kadar iyi baktim ki sira kizimda.