bugün

sözlükte warcraft-wow ile ilgili başlıklarla bu kadar uğraştıktan sonra kendilerinden 3 aylık beleş wow üyeliği beklediğim oyun firmasıdır. ileriye doğru bir yıla bile çıkabilir, giderek daha çok yazıyorum efendim durduramıyorum.
çıkardığı bir oyun mükemmel olana kadar çıkarmayan, bizi yıllarca bekleten firma. iyi ki de böyle yapmaktadır. şu anda hala zevk ile starcraft, diablo oynayabiliyorsam sebebi budur. adamlar hakikaten mükemmeli buluyor. her ne kadar world of warcraft'ı eroin bağımlısı gibi oynayanları gördükten sonra denemekten vazgeçmiş olsam da geri kalan bütün oyunlarının bağımlısı oldum. şimdi de bekliyoruz starcraft 2'yi. yeni bilgisayar alıcam bu oyunun çıkmasını bekliyorum. tek starcraft 2 için bilgisayar alıcam. mükemmel bir oyun daha bekliyoruz.
insanları oyunları çıksın diye kapılarında süründüren o oyunlar çıktıktan sonra bu kez bilgisayar başında süründüren firma. global hastalık yaratmada üstlerine yok. yıllardır duruşuyla, oyunlarıyla birçok yeni yetme oyun firmasına ilham olmuşlardır. ayrıca pc oyunculuğunun son yıkılmayan kapısıdır. ne demişler blizzard aşkına!!!
daha dün format attığım, avastla tertemiz yaptığım bilgisayarımda trojan falan fıstık virüsler olduğunu öne sürerek 2 saatte bir şifremi değiştirmemi isteyen ve beni durduk yere dungeon'ların en tatlı yerinde oyundan atan firma.

almayacam ulan o keymidir nedir ondan size inat dediğim kişileri barındıran kuruluş.
Diablo 3'ün çıkış yılını ertelemesi ve StarCraft 2'nin multiplayer olmayacağını açıklayarak hayal kırıklığı yaratan Warcraft, WoW, StarCraft gibi devasa oyunların yapımında emeği geçen müşterisine çok iyi bakan oyun şirketidir. Ayrıca WoW'dan kazandığı paralarla dünyayı ele geçirebilme kapasiteleri de mevcuttur.
parayı kıran oyun firmasıdır...fakat wow'da her ırka death knight karakterini koyması sorgulanır, hordeları kötü göstermesi ve blood elf ırkını koyması mahkemeye verme sebebidir.
kendince zeki bir strateji yürüten ünlü oyun yapım şirketi. bu tanım oldu, içerik olaraksa diyeceğim blizzard her ne kadar piyasadaki en kaliteli işleri yapan firma da olsa insanları canından bezdirmiştir. bu kadar beklenti ve reklamın üstüne örneğin starcraft 2 yerine aynı adla pacman sürselerdi piyasaya 100 dolardan yine satılacaktı o, yine satılacaktı. çünkü senelerce bekletip insanları büyük beklentiler yaratıyorlar.

gelelim wow meselesine, kalitesine diyecek bir şey yoktur elbet ama neredeyse 6-7 senelik bir oyunu yamayıp yamayıp ısıtarak kullanıcı önüne koymak ne kadar adil? neden bir wow 2 veya starcraft online olmasın? ama hayır, blizzard sömürebildiği kadar sömürecek wow'u.

diablo 3 veya warcraft 4 meselelerine gelirsek zaten diyecek bir şey yok. hala diablo 3 için kesin bir tarih belli değil, warcraft 4'ün ise esamesi bile okunmuyor.
ithalatçıları aral ithalat'ın getirdiği neredeyse tüm world of warcraft wrath of the lich king oyunlarındaki key'leri kullanılmış çıkan oyun firmasıdır.

aksi gibi bu mağduriyetten aral ithalat hiç bir şekilde sorumluluk kabul etmiyor. blizzard'la iletişime geçtiğinizde de tamamen keyfi bir durum ortaya çıkıyor.

önce benim aldığım kutut ve key serial'ini gönderdim. tık dediler 12 saatte yeni bir key gönderdiler. aradan bir ay geçip başka bir arkadaşa aldığımız oyunda da aynı durum tekrar edince tuttuk kendileriyle tekrar iletişime geçtik. anlattık durumu yolladık gereken resimleri vs vs.

önce resimler anlaşılır değil dediler. tekrar yolladık. bu sefer tutup fatura istediler. iş bu ki bizim balta arkadaş faturaya ihtayaç duymayacağı kanaatiyle atmış. durumu anlattık kendilerine, hatta ambalaj açılmamış ve açıldıktan sonraki halleriyle olan fotoğrafları falan yollayıp durumu detaylıca anlattık. 3 gündür bekliyoruz ve gelen cevap ise tam evlere şenlik. en iyisi siz gidip satıcınızdan fatura nüshası isteyip oyunun size ait olduğunu belgeleyin.

kısacası cevap verir ilgilileri falan ama tamamen keyfidir durumunuz. benim tek resimle halledebildiğim iş için arkadaştan korkuyorum ikametgah isteyecekler diye.
ha unutmadan adres telefon vs gibi bilgiler de istedi arada geçen bir mail de ilgililer. neye lazım olacaksa. sanki teyit edecek pezevenkler.
sitesinden çatır çatır bir saniyede hem de daha ucuza online sorunsuz upgrade varken illa elimde zaten hiçbir işe yaramayacak olan cd olsun diye aracı firmalara para bayılıp cd key ile uğraşmak nedendir anlamış değilim.

o kadar yıllık wowcuyum bir yamuğunu görmedim.
az sayıda oyun yaptığını ve yaptığı tüm oyunların tartışmasız alanlarının en iyileri olduklarını göz önünde bulundurursak;
(bkz: az ve öz)
edit: imla
california'daki merkezlerinde 100 civarında açık iş pozisyonu var an itibariyle ama hepsine 3-5 yıl deneyimli adamlar arıyorlar. bazı ilanlarda world of warcraft oynamış olmanın artı olduğu bile yazıyor. ne güzel olurdu.
yıllardır diablo severleri inim inim inleten az ama öz oyun yapan şirkettir.
ah birde paragöz olmasalar wow'u exp çıkara çıkara mundar ettiler.*
en kaliteli oyunlar bu adamlardan çıkar lakin nedense öyle bir uyuzluktur ki yıllardır bize diablo 3 hasreti çektirmektedirler.
türkçe bilen eleman arayan firmadır.

http://us.blizzard.com/en...s/posting.html?id=110006R
türkçe tercüman ilanı vermiş firmadır yoksa diablo iii türkçe dil desteğiyle mi çıkacak diye düşündürtmüştür.
kar,tipi anlamındadır. (bkz: blizzardb)
her zaman yanlışlıkla brazzers olarak okuduğum oyun şirketidir.
çoğunlukla göz yamışması sebebiyle brazzers diye okunan oyun şirketi.
sınırlı sayıda fakat enfes oyunlara sahip şirket. ayrıca oyuncuları 10 sene bir oyun için bekletmeyi başarmıştır.
ilk oyununu 1992'de çıkartmış yapım şirketi.

(bkz: the lost vikings)
diablo ile beni çok üzse de harika bir oyun şirketidir.
kaliteli kayak takımları üreten bir firma.
"diablo 3 çıkarıcam size kankalar" diyerek yıllardır bizi kandırandır.
diablo iii macerası dahilinde aral ile meşgul olduğum için saydıramadığım firmadır.

büyük şeytan misali büyük kapitalist olmuş bir firmadır. wow macerasından gerekli dersleri çıkartan blizzard nasıl en fazla karı elde ederiz sorusunun cevabı içinden müşteri memnuniyeti parametresini çıkartmış görünüyor.

hadi internet bağlantısı istemelerini anlayabilirim. wow'dan sonra bir devasa online diablo projeleri var, korsana karşı önlem aldınız tamam. anlayışla karşılıyorum. ama oyunun dvd versiyonunu kurarken 8 gb dosya download etmesinin neresi oyuncuların yararınadır? a ibineler. iki dvd ye basacağınız oyunu tek dvd ye basıp sonrada abanıyorsunuz downloada.

onu da becerebilseniz. ilk 3 gün bütün serverlar rezildi. error 33 ler error 37 ler havada uçuştu.

bugün, yani diablo çıktıktan sonraki ilk pazar günü de serverları kapatarak aileniz ve kendiniz hakkında oyuncuları eşssiz fantazilere gark ettiniz.

daha oyunu almadım. hem ce için bekliyorum hem de bu tarz sorunların yaşanacağını az çok tahmin etmiştim. biraz daha ortalık durulsun, o dvd gelsin harddiskime dosyalarını aktarsın, downloadımı yapayım, oyuna başlayayım o zaman da bir şeyler karalayacağım.
bir relic değildir...