bugün

load albümünün en iyisidir. özellikle bitti sanılıp tekrardan başlar ve şahane bir solo girer ve sonra sakinleşir ya, hastasıyız.

(bkz: orgazm)
hem sözlerin hem de müziğin en üst kalite olduğu mükemmel şarkılardan biridir. james reyiz öyle bir söyler ki o bahsettiği dikeni bize batırır resmen. o acıyı hissettirir. çok leziz bir şarkıdır gerçekten.

"i am the beast that bleeds the feast"

edit: ayrıca orgazm'dan ziyade eargasm yaşatır bu şaheser.
solosu efsane olan metallica şarkılarından.
dünyanın en underrated şarkısıdır. metallica'nın en iyi şarkılarından biridir. belki de en iyisi.
sevişirken dinlenecek metallica şaheseridir.
metallica'nın load albümündeki en iyi şarkısı. mükemmel.
--spoiler--
I can't take it.
--spoiler--
insanı alıp baska diyarlara goturen nacizane bir metallica parçası. james in sesini en iyi kullandığı parcalardan biridir ayni zamanda.
Papa Het'in "caught under wheels roll..." diye haykırışı her dinleyişimde istisnasız olarak içime işler.Hastası olduğum albümün hastası olduğum şarkılarından yalnızca biridir.Hayranıyım
Metallica'nın yapmış olduğu son güzel şarkıdır.
şu an woodstock 99 performansını dinliyorum.

adamlar iyi iş çıkarmış hem albümde hem de canlı performansta.
slow olarak en sevdiğim şarkılarından biri yer yer insanı gazlar yer yer duygusal olarak düşündürür bendeki yeri her zaman farklı bir şarkı.
Dinledikten sonra arada gruplar kendilerini bozsun, deneysel işler yapsın thrash metal bir yere kaçmıyor dedirten metalika şarkısı.
Ağıt gibi mübarek.
Load'un incisidir. Bi de outlaw thorn arkasından, mis!
bir süredir beni intihardan alıkoyan muazzam metallica şarkısıdır.
S&m versiyonu da hoş olan parça.

https://youtu.be/_7GDn7NmGIs
Bleed...

Kanat beni demektir.
metallica'nın load albümünde yer alan, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammett'in ortak bestesi.

load albümüne de zamanında çok b.k atmışlardı "bu ne yeeea yımışacık şarkılar yapmaya başladı hani metalicilik?" diye, halbuki sağlam şarkılar var. bir diğeri de outlaw torn'dur mesela.