bugün

En sevdiğim anime, özellikle ispanyol müziklerine aşığım.

2021'de yeni sezonu gelecek olan animedir.
2021-2022 arasında 17. sezon gelecek diyorlar. Oyumu 2023'ten yana kullanıyorum, heyecanla bekliyoruz.

https://www.google.com.tr...-need-to-know/amp/?espv=1
Geri dönmesini en çok isteyenlerden biri benim. Dakikalardır da yabancı kaynaklardaki haberleri araştırıyorum. Ne var ki orada burada dolaşan havadisler gaz almak için ortaya atılmış gibi geliyor.

Allah'ım nolur yanılmış olayım.
anime 8 yıl sonra geri dönüyor

son arc thousand year blood war'ın 2021 de başlayacağı bleach 21th anniversary streaminde duyurulmuştur.
Filler olan bölümler yüzünden sıkılmaya başladığım şahane anime. Ben de geç fark ettim fakat Seriye başlayacakların sık sorduğu "Hangi bölümler filler?" Sorusunun cevabını Aşağıdaki bölümler listesinde bulabilirsiniz. ana hikayeden bağımsız doldurma bölümler aittir izlemek zorunda değilsiniz:

033 *Karakura Heroes Omake 1
050 *Karakura Heroes Omake 2
064-108 *Bount arc
128-137 *Stolen Hogyoku arc
147-149 *Rukia side story. Plot&Character designs by Kubo
168-189 *New Captain arc
204-205 *Random one-episode fillers
213-214 *Karakura Riser Omake
227-265 *Zanpakutou Rebellion arc. Character designs by Kubo.
266 *Hueco Mundo Recap
287 *Magic Lamp Gaiden
298 *Hell Chapter Movie Promotion
299 *Hell Chapter Movie Prologue
303-305 *Random one-episode fillers
311-316 *Random one-episode fillers
317-341 *Gotei 13 Invasion arc
355 *Yeni Yıla Özel Bölüm
Animenin en eksik yönü bana kalırsa ana kurgunun sürekli bölünmesi ve araya giren otuz bölümlük fillerlardı. ilk hueco mundo bölümlerinden sonra aniden karakura'ya geri dönüldüğünde hueco mundo'daki olayın gösterilmeden bitirildiğini düşünüp izlemeyi bırakıyordum neredeyse. Sonradan salaklığımı anladım tabii, o bölüme kadar izlediğim filllerları fark etmemişim asıl kurguyla fazlasıyla girift olmasından dolayı.

Mangası Yaklaşık yetmiş cilt olmasına rağmen Türkiye'de 30. ciltten sonrası yok. ingilizce versiyonu da bulunmuyor, bulunsa bile inanılmaz pahalı oluyor. Animeden sonraki kısmı mangadan takip ederim diye düşünmüştüm, şu an her şey tam bir muamma benim için.

Çok kıytırık bir finale sahip olması ve her şeyin ucu açık bitmesi bence animeye devam edileceğinin bir işareti. Geri döndüklerinde umarım karakuraizer gibi saçma filler bölümlerle uğraşmayı bırakmış olurlar.
sayısız anime serileri izledim. buna en kült shounen animeleri de dahil ama bleach benim için bambaşkadır.
soundtrackları, ostleri, müziklerin giriş yerleri, aksiyon sahnelerin üstüne daha çıkabilen olmamıştır. Ayrıca En iyi villian karaktere sahip olan ilk göz ağrım anime..
(bkz: aizen sousuke)
Çamaşır suyu.
doğrusu danla bleachtir.
yalaklara selam olsun.
kuchiki byakuya denen kişinin tek favorim olduğu animedir. Sırf onun oldugu kısımları tekrar tekrar izlemekteyim..

Bankai...

Senbonzakura kageyoshi...
biraz açık vermesine ragmen yarattıgı karakterlerin saglamlıgı yüzünden görmemezlikten gelinemeyen bir mangadır kendileri.

finali de oldukça aceleye getirildigi bellidir ve kötüdür ama belki tite kubonun hastalıgından dolayı olabilir bilemiyoruz .

zarakinin bankaisi , hitsugayanın bankaisi, rangiku , kira ? kurt kaptan ? hepsini geç efsanevi power up larla donatılmış kurosaki evlenip çoluk çocuga mı karışacaktı ulan ?

ama devam etme ihtimali olabili o final final degildi.

özellikle rangikusu , inuesi , nell i , shiba kuakkus u , yoruichisi , halibeli , sizleri unutmayacagız.
Hala öyle mi bilmem ama Japonya'nın en iyi üçünden biridir. Turuncu saçlı, lise öğrencisi olan Ichigo'nun maceralarını konu alır. Anime izleyen veya izlemeyen farketmez herkesi kendine bağlayabilecek güçte animedir kendisi. O kadar ünlü anime izlememe rağmen başı bu çekiyor. Kararsız olanlar varsa netleştirelim. Pişman olmazsınız.
Abime de dövüş sahneleri gerçekten güzeldir.

Özellikle Ichigo ve diğer shinigamilerin aizen ve tayfasına karşı mücadelesi efsanedir.

Bu tip dövüş sahneleri tadını bir çok animede bulmak zor.

Ama bazı karakterlere yazık ettiklerini düşünüyorum. Bir ara ilginç bir tayfa çıkmıştı isimlerini hatırladığım. O güçlü karakterleri hiç ettiler.
Shinigami ile kılıç ustasının farkını bilenler izlesin özellikle.
Kaç yazdır izleyecem diye planladığım anime dizisi, bi türlü izleyemedim.
uzatacağız diye bokunu çıkarmasalar güzel anime aslında fakat 100. bölüme kadar bile dayanamayıp bıraktım.
100den sonra bozuyor benden söylemesi.
animesi başlasa da az izlesek dediğimdir.
Fillerlarının bile zevkle izlenebilir seviyede olduğunu düşündüğüm anime dizisi.
görsel

Bundan sonra izleme sıramda one piece bekliyor bakalım.
görsel
Hayatımda izlediğim en güzel uzun anime serisi. Bittiğinde boşluğa düşmüştüm. Seriyi de tam 37 günde bitirdim attım oraya. Güzel şeyler bitince insan üzülüyor be.
bitmek tükenmez bilmeyen gereksiz bölümler yüzünden uzun süredir tatilde olan anime. ana konuyu anlatsalar akıp giderdi oysa. reytingleri de oldukça yüksek olurdu. ama naruto gibi bıktırdı bir yerden sonra maalesef. sadece mangasını okumak kaldı bize de mecburen.
Sadece alışkanlıktan okunmaya devam, eden bir kaç karakter dışında heyecan veremeyen*, eskilerin 3 büyük anime ve manga serisinden biri. Yayınlanan arc, muhtemelen son arc olacak. Fazla umudumuz olmasa da, güzel bir final beklenen seri.
zamanın 3 büyük animesinden biridir. one piece ve naruto ile birlikte. ama soktukları gereksiz bölümler televizyonda sonlarını hazırladı adeta. oysa manga olarak mükemmel gitmekteyken anime olarak gereksiz, mangayla alakalı olmayan bölümler reytinglerini ciddi düşürdü. bu da yayından kalkmasına sebep oldu. bir gün tekrar başlayacağı günü görmek için sabırsızlanıyoruz.
Gayet güzel bir animedir ama yarısı fillerdır.
Ek bilgi olarak tite kubo zamanında animenin yayınlandığı tokyo tv nin sahibinin kızıyla yattığı için bir dönem gösterimden kaldırılmıştır, ama animedeki karakterlerin ichigonun sınıfındaki kızıl saçlı kızla vaizartlardaki o gözlüklü hatun dışında neredeyse tamamı aseksüel hatta seks düşmanıdır ichigo ve hitsugaya'nın tepkilerinden gayet belli olabilmektedir.*

Edit: bir bu entryim kaldı dadanmadığın seovi mutlusundur umarım.
güncel Önemli Başlıklar