bugün

kör sağır ve dolayısı ile dilsiz bir kızın hayatını anlatan 2005 hint yapımı mükemmel bir film.
üzülmediğim kimsenin kalmadığı filmdir. önce çocuk dolayısıyla anne babaya üzüldüm sonrasında çocuk büyüdükçe hayattan alamadığı tatlar için çocuğa üzüldüm sonrasında eğitmeninin uyguladığı metod sebebiyle çocuğa daha fazla üzüldüm. fakat çocuğun ilk kez eğitime tepki verdiği andaki mutluluğum hayatımda ancak çok az sayıda yaşayabileceğim cinstendi. eğitmenin ölümüyle üzüntülerin en büyüğünü yaşasam da filmin sonunda ağlarken aslında ne kadar mutlu olduğumu anladım. bu mutluluğun sebebiyse o çocuğun bir şeyler başarıyor olmasıydı. aslında bana ümitte verdi bu film hangimizin engelli olan tarafları yok ki? bu taraflarımdan medet umar hale gelmemi sağlayan ve hayata bakışımda ciddi manada açı değişikliğine yol açan bu film izlenilesidir. ama bir tek kez değil. her umutsuzluğa kapıldığın anda aç izle ve neticelerini kendin gör.
şimdiye kadar izlemediğim için, "kendimden nefret ediyorum" dedirten film.
(bkz: black)
(bkz: bu nasıl başlık amk)
benim dünyam ismiyle türk sinemasına uyarlanan dramdır. başroldeki kızı , beren saat canlandırmış. fragmanı izleyince, black filmini bi kez daha hatırladım ve yine kalbime hançer saplandı.herkes izlemeli.
kör,sağır bir kızın yaşamasını anlatan filmdir.
black filminin uyarlaması olan 'benim dünyam' filmi ise uyarlaması değil, aynı filmi 5 yıl sonra tekrar izlemekti.
herkes bu dünyada bir hayat yaşıyor. nasıl yaşadığının önemini vurgulayan bir film.
Zoru başaran kör ve sağır bir kızın karanlıktan aydınlığa çıkan yaşamını konu edinen mükemmel bir başyapıt.
azmin zaferini anlatan bir filmdir. her seye ragmen yilmayan bir ogretmen, vefa borcunu odeyen kor, sagir kiz.
ogretmeninden ogrenir butun kelimeleri fakat bir kelime haric: imkansiz.
fakat bu filmi izleyipte goz yaslarinizi tutmak pekte imkanli degildir.