bugün

entry'ler (23)

siyah tayt giyinmiş bayan

üstüne mutlaka gömleği çıkartır ki anlaşılan götüne güvenmemektedir.

açıköğretim fakültesi

iktisat fakultesi 1. sınıfının öğrencisi olduğum sistemdir. ayrıca internet sitelerinde eöğrenme portalı adı altında oldukça faydalı işlevleri kullanılabilmektedir. örneğin sesli kitap bölümünden tüm ders kitaplarının mp3 formatını alıp dinlenilebilir. bakmakta fayda vardır.

bayrampaşa

daha çok içindeki hapishanesi ile hatırlanabilecek veya daha fazla konusu geçtiğinden bilinebilecek semt.

80 lerin unutulmazlari

annelerin hassasiyetsizliği çocukların sabah çıkıp akşama kadar sokakları arşınlamaları hastalık korkusu olmadan yaşamak. istenilen yere istenilen saatte ulaşmak. unutulmayan çocukluk anıları

allah ın bağışlayıcılığı

olmasa sıçmıştık dediğimiz durumdur.

sittin seneye siktim sene denilmesi

en ama en doğrusu "siddin sene" dir ve arapça 66 yıl demektir.

özlü sözler

huzur içinde kuru bir lokma
kavga ve ziyafet dolu evden iyidir.
(bkz: sümeymanın özdeyişleri 17 bölüm 1 ayet)

bağırarak konuşan insan

kulaklıkla müzik dinleme nedenimdir.

moderasyonun tdk gibi hareket etmesi

kesinlikle gerekli bir eylemdir. birinin bunları kontrol etmesi gerekmektedir. destekliyoruz.

seri ukte dolduran yazar

klavyesini geliştirmeye çalışan gayretli yazardır. sözlüğe faydam olsun demirden olsun diyen yazardır.ailecek severiz.

sevişirken fonda çalan şarkı

(bkz: tarkan - verme)

asgari ucretin 403 ytl olmasi

23 milyon lira zammın gelişi ile oluşan yeni asgari ücret tutarıdır.
ancak bu parayla 1 ay nasıl geçinilir bilinmez.

kızların en itici olduğu anlar

kadınlıklarını yapmacık olarak kullanarak bir şey yaptırmaya çalıştıkları zaman.

yonca evcimik in sarkilariyla buyumek

geçmişi unutmak o anlar yokmuş gibi davranmaya insanı yönelten eylem. şimdilerde dans yarışmalarının jüriliğini de yapan ve aynı zamanda dans okulu sahibi bir kişiden bahsederken bunları düşünmek ne acı.

sarhos olmak zengin isi

parasızlık yüzünden çakırkeyflikten öte gidemeyen gönlü zengin insan söylemi.

soğanlık

soğanların içine konduğu kaba verilen isim.

31 aralik ta hem hindi hem koc kesmek

kurban bayramı ve yılbaşının aynı güne denk gelmesi durumunda uygulanacak politika.
(bkz: kurbanlık hindi)

geveze

halen sabahları power fm de program yapan dj.

istiap haddi

doymuş yağ oranının düşük doymamış yağ oranının yüksek olma durumu.
(bkz: becel)

biz bir aileyiz

çok çalıştırıp para vermek istemeyen patron modelinin işçileriyle aşırı samimiyet kurarak işçisi zam istediğinde veremiyorum ama idare et beni çünkü seviyorum seni anlamına getirdiği cümle.