1. 1.
  başrollerinde kartal tibet ve kadir inanır'ın oynadığı, "ithalat, ihracat ve bilumum nakiliyat" gibi enfes bir repliği içeren absürt komedi filmi.
  1 ... gmail notifier
 2. 2.
  *

  1973'te çekilmiş zeki ökten filmi olup, kabadayı iki kardeşin başından geçenlerin güldürülü öyküsünü anlatan film. senaryosu Fuat Özlüer ve Erdoğan Tünaş'a aittir.
  oyuncuları;

  Kartal Tibet
  Kadir inanır
  Meral Zeren
  Yeşim Tan
  Turgut Özatay
  Hulusi Kentmen
  ... esprimakinasi
 3. 3.
  1973 yılında çekilmiş yönetmen koltuğunda zeki ökten'in oturduğu eğlenceli film. başrollerde kadir inanır(ali) ve kartal tibet(veli) oynamaktadır. filmi çekici kılan bu birliktelik gibi görünsede filmi asıl çekici kılan diğer oyuncuların performansıdır. özellikle hulusi kentmen bu filmde rolü kısa bile olsa tam seyirlik bir oyun sergilemiştir. hakeza mürüvvet sim ali ile veli'nin annesi rolünde cevat kurtuluş ve sami hazinses salak arap mafya adamları rollerinde turgut özatay ve hasan ceylan kötü adam rollerindeki performansları da izlenmeye değer.

  kartal tibet * ve kadir inanır'ın * ahırda büyüteç ve mikroskopla paranın sahte olup olmadığına baktıkları sahne filmin komik sekansları arasında sayılabilir. ayrıca hulusi kentmen ve mürrüvet sim'in kız isteme sahnesi de güzeldir.

  bitirimler sosyetede adı ile çekilmiş bir versiyonu daha bulunmaktadır.
  3 ... akustikcinayet
 4. 4.
  (bkz: kaç oğlum veli)
  ... usualsuspects