bugün

saat gece yarısına yaklaşmaktadır. bir şeylere kızmışsınızdır. bir dost ararsınız. konuşacak birisi değil, size bir şeyler hissetirecek bir dost...

ben bu konuda bisikletime çok güveniyorum. kafam bozuk olduğunda yükleniyorum bedallara.

sonra ağaçlar, binalar, insanlar yanımdan hızla kaçmaya başlıyorlar. yüzünüze çarpan rüzgar kulaklarınıza özgürlüğü fısıldıyor...

sakinleşiyorsunuz, var olmanın o anlamı iki tekerin üzerinde size dokunuyor ve şükrediyorsunuz...
çocukken çok eğlenceli bi iş olmasıyla birlikte büyüdükçe insanın ilgi alanlarının farklı taraflara kaymasıyla bırakılan eylemdir.
sabahın erken saatlerinde yapıldımı bayağı zevki olan eylem.
insana en çok zevk veren aktivitelerden biri, uygun bulunan yollarda yapılması güvenlik açısından önemlidir.
ereğli sahilinde koşu yolu tarafında yapılması tavsiye edilen eylem. *
çocukken sabahtan akşama kadar sürekli bisiklet süren bir kişi iken araya zaman girip tekrar başladığınız da ilk gün çok fena ağrılara sebebiyet veriyor. ama keyifli hele bahar da.
bir de boş ve asfalt bir yolda, direksiyonu bir sağa bir sola çevirip salınarak gitmek çok keyifli oluyor.
ilk öğrendiğinde ayaklarının kanayan yarasına rağmen çok mutlu olabilmektir.
istanbulda yapılınca extreme sporlar kategorisine girer.
kendımı bıldım bılelı yapmaktan hıc bıkmadıgım ve benı cok eglendıren bı eylem.
evinize yürüme mesafesinde bisiklet yolu yoksa ve bisikleti uçurmayı bilmiyorsanız tavsiye etmediğim aktivite. zira bisikleti kaldırımda sürerseniz yayalardan, yolda sürerseniz de arabalardan küfür yersiniz.
insanın aklından kurtulmayı istediği zaman işe yarayan uğraşıdır. Unutmanın en güzel yollarından biride yorulmaktır. Sadece aklınızdaki düşüncelerden kurtulmakla kalmazsınız. insan aklının insan yaşamını kolaylaştırmak için ürettiği bir çok şeyden de kurtulursunuz. Araba, uçak, tren klima üstündeki elbiseler ve bisikletiniz haricinde her şeyden kurtulursunuz. Rüzgarı hissedersiniz, sürtünmeyi hissedersiniz. Rüzgar ve sürtünmeye karşı harcadığınız gücü hissedersiniz. Gücünüzün yettiği kadar hızlı ve uzun gidersiniz. Ve bisiklet sürerken yapabildiğiniz sadece ve sadece sizin yapa bildiğinizdir. Bu yüzden seviyorum bu mereti aklı unutturduğu için.
yazın büyükada'da zevkle şevkle yapılan eylem.
her inisin bir cikisi vardir lafini aci bi sekilde hissetmenizi saglayan aktivite. yollar duzgun etraf yesil olunca tadindan yenilmez pek tabi.
gece daha bir güzel olan.

dün gece bisiklet sürmeye çıktım dışarı. 3'te. ondan önceki sürüşüm bir önceki geceydi. ondan da önceki sürüşüm ise çift basamaklı aylarla ifade edilecek kadar eskiydi.
''... yapmak bisiklet sürmeye benzer. bir kere başladın mı hatırlarsın'' sözündeki bisiklet sürmenin hiçbir zaman unutulmayan bir şey olduğunu anlatanlara hak verdim. karanlığın içinde rüzgara karşı bisiklet sürdüm boş yolda. çok kısa süreliğine gözlerimi kapattım. sonra hemen açtım hızlı bisikletin üstünde. bisiklet sürmek uçmak gibi. herhâlde uçmak da rüzgara karşı hızla bisiklet sürmek gibidir.
eve dönüşte ramazan davulcusuna korna çaldım. kedi sevdim. küçüklüğümden beri kedi severim ben. mütemadiyen. bazılarına da uzaktan pisi pisi derim.
sedona xc 741 ile yapılması gereken aktivitedir.zevklidir, dağ taş bayır demeden sürebilirsiniz.*
bisiklet sürmek bit tutkudur. hele hele böyle görüp de imrenmemek olmaz.
http://vimeo.com/32954728
dağ bisikleti ayrı bir tutkudur. Bisikleti alıp doğa ile birleşmenin verdiği zevk ve tutku anlatılmaz, yaşanır.
başkadır bisiklet sürmenin zevki. çocuklukta kalmamalı her zaman kullanılmalı.
emeğin nasıl bir şey olduğunu anlamaktır. bir yerden bir yere giderken sadece oraya gitmiş olmassınız. doğanın ne kadar güzel olduğunu yaşar ve hissedersiniz.
çok sevdiğim hatta aşık olduğum bir eylem. fakat türkiye'de bisikleti ulaşım aracı olarak kullanmak bakkala gidip gelmekle sınırlı kalıyor çoğu yerde. çoğu yerde bisiklet yollarının olmaması, trafik kurallarına uyulmaması, bisikletlilerin diğer araç sürücüleri tarafından sıkıştırılması gibi nedenlerle... tanım da yapalım tam olsun. bisiklet kullanma eylemi.

(bkz: bi tur versene)
zevklidir... öyle böyle değil.
spordur grup halinde gezmektir,yollarda araclara nazire yapmaktit,insanlari imrendirmektir.
öğrendikten sonra unutması imkansız olan ender şeylerden biri.
burada yapıldığında müthiş zevkli olabilecek eylem.

görsel
kelimenin tam anlamıyla özgürlüktür. imkan ve sağlığınız varsa ne mutlu. imkanım olsada alsam*