bugün

gripin vokalisti, dalgalandım da duruldum'u da pek güzel yorumladı kendisi.
arada sırada baykuşta görülen,çok özel bir sese sahip,yeni albümlerini merakla beklediğim gripin grubunun yakışıklı vokali.Kendisi aynı zamanda Yusuf Namoğlunun yeğenidir.
beraber rakı içilesi adam. onsuz istanbul'a düşmanız sanırım. yeni çıkacak albümde de sözlerde de imzası var. Gripin'in beyni. Güzel adam.
türkiye'deki rock müzik adına en iyi söz yazarı şu an.
karışmasın kimseler
sensiz istanbul'a düşmanım
üç
senle yarınım yok ki
yüzümden düşen bin parça
gibi şarkıları yazmak böyle bir gönül adamı dışında kimseye ait bir özellik olamaz.
aşkın tanımını şöyle yapmış adam.

aşk :

kalede sadakat,
geri dörtlüde dürüstlük,sevgi,güven,içtenlik,
orta dörtlü mutlu etmek,sabırlı olmak,anlayişli olmak,değer bilmek
ileri ikili hayal gücü,tutku.

yedekler hüzün,özlem,gözyaşı,kiskançlık,beklentiler,yapmaciklik,yalan..

teknik direktör kalp ve yardimci antrenor mantik iyi anlasmalidir ki oyuncu degişiklikleri yapılmasın.
hangi şarkıyı söylerse söylesin ne derse desin sesini duyduğumda gözlerimin dolmasına sebep olan enfes sözlerin sahibi içten sıcak sohbetli duygu insanı...
sensiz istanbula düşmanımı tek başına daha güzel söyliyecek şahsiyet. ancak emre aydın güzel bir promosyondu.
70'li yıllarda doğmuş en iyi söz yazarı. Ayrıca kendisi çok mütevazı bir insandır. Kendisiyle fotoğraf çektirme talebimi harika bir gülücükle karşılamış ve fotoğraf çekilirken de türlü şakalar yapıp beni güldürmüştür. Smashing Pumkins konserini dinlerken kendisini böldüğüm için bana kızacağını tahmin etmiştim; oysa o da eğlenmiyor olacak ki çok sevindi. RNC performansı gündüzün o sıcağına rağmen mükemmeldi, belki de yaşadıklarının etkisiyle yazan insanlar kategorisinde sezen aksu'nun er versiyonu olarak değerlendirilebilir.
yaptığı yelkenlerle uzaklara değil yükseklere yol alan insan, sesinin içinde sakladığı o duyguyu herhangi bir insana açması o insan için bir lütuftur; oysa yalnızlığın böyle yaratıcı yaptığı adam hak ettiği aşkı bulduğunda kim bilir neler yapacaktır?
"hayatımsın cümlesinde gizli özne sanmıştım kendimi"
"kimler geçerken içimden bir sen vardın melekleri imrendiren."
gibi cümlelerin sahibi, günümüz müziğine damgasını vurmaya hazırlanan sanatsal özellik taşıyan rock müzik yapan "gripin" adlı grubun vokali. kendisini tebrik etmek için can attığım insan.
çekik gözlerinin insanı sersemletici etkisi bulunan gripin vokali.
grup *zaten kalite kokuo,ama bu da nası bir ses kullanmaktır yahu? ses güselliğini geçtim,adam sesiyle şov yapıo. hele bi "onlar yanlış biiyor"*söyleyişi vardır ki akıllara ziyandır, dinlenilesidir.
amatör müziğe istek kemal atatürk lisesi'nde okurken emir işılay ve murat emre ile birlikte kurdukları lise grubunda vokalist olarak başlayan bu grupla lise festivallerinde çalan, 1998 yılında serdar dereköy ve mustafa keçeli ile birlikte kurduğu "yankı" isimli grupla boğaziçi üniversitesi 1. amatör müzik yarışması'nda en iyi vokalist ödülünü kazanan ve 1999 yılında evren gülçiğ ile birlikte gripin'i kuran müzik adamı. kendisi 09.11.1978 doğumlu olup, yıldız teknik üniversitesi metalurji ve malzeme mühendisliği'ni bitirmiştir. galatasaraylıdır. grup içinde lakabı dededir. dinlediği isimler arasında jeff buckley, muse, k's choice, 311, placebo vardır.
asıl adı süreyya birol namoğlu'dur.
http://sarphan.byethost31.com/wordpress/?p=303
aşktan adam misali, insan olmanın tüm tanımlarına sahip, nargile seven dost. sesinin etkisinde uzun bir ömür geçer lakin kahkahaları ile bünyeyi uyandırır. kurduğu cümleleri sorgulamadan kabullenebildiğim dostlardan.
ankara'da ulaştırma çavuşu.
16 Mayıs tarihine doğru gün sayan kişidir.
"bu kadar yeter" isimli şarkıda Güler'e eşlik eden vokal.

Yoruldum kıskacına sıkışmaktan.
Bu çatlak sesli sessizliğinin çığlıgından.
Sustukca içime akmandan.
Yüzümde bir kuru gülümseme gibi kalmandan.

Dışımda tutamadım, içimden atamadım yok sayamadım...

Bu kadar yeter, yüzüm biraz gülmeli...
Aslı yok mu bu saçma bu bozuk düzen geri döner mi of...
Bu kadar yeter biraz uzun sürmedi mi?
Bu anlamsız savaş artık bitmeli.
Gripin'in muhteşem solistidir.
Sesi şahanedir..
hürriyet gazetesinin spor muhabiri ilyas namoğlu' nun oğlu olan grpin grubunun vokali.
sesiyle, insanda uyandırdığı ağlama hissiyle ve adam gibi adam oluşuyla pek değerli solistimizdir kendileri.

ayrıca 14 mayıs marmara üniversitesi konserinde sahneye fırlatılan marmara üniversitesi ultraslan kulübü'nün atkısını alıp boynuna dolayarak biz galatasaraylıları ziyadesiyle mutlu etmiş; kendisini alıp bağrıma basasım gelmiştir.

muhteşem söz yazabilme kapasitesiyle de gurur duyuyoruz.
(bkz: birol gel abi burdayız)
canlı performansını dinledikten sonra sesini kayıttaki gibi inceltip kalınlaştıramadığını anladığım adam. ama vurucu bir sesi vardır. kendini dinlettirir. kanımca grubun en önemli parçasıdır ayrı zamanda.
o kadar abartılacak kadar güzel bir sese sahip değildir. daha doğrusu, sesi güzel değildir.
öyle bir sen gidiyosun söyler ki alır götürür sizi, kimselerin olmadığı, uçsuz bucaksız ovalara, yeşillikler içerisinde koşarken bulursunuz kendinizi.gripin grubunun son albümlerini kesinlikle dinlenilmesi tavsiye edilir.