bugün

apartmandan yaşamayı hiç sevmiyorum. keşke param olsa da müstakili yapıştırsam. bahçeli falan.
kalörifer sıcak suyunun en son uğradığı kattır. yalıtım dandikse az ısınır.

zemin kat bile birinci kattan sıcak olur.
SU BASMA RiSKi ve zeminden rutubet alma riski daha fazladır.
Netflix dizilerini perde çekmeden izleyememek. Normalini geçtim her dizide bir eşcinsel tutkusu var ve sevişme sahnesi koymaktan çekinmiyorlar. Sokaktan geçen benim ne izlediğimi görüyor pöf!
Nemden çürüyebilirsiniz.
yolda gelen geçen zibidi tayfası pencereden içeri bakmaya yeltenir, üst katta koşuşturan veletlerin vıcırdamalarını duyulur, merdivenlerden dinazor gibi yürüyenlerin ayak sesleri kulağınızı rahatsiz eder.
Kötü yön olarak Arabalar güneşinizi kesebilir ama ben seviyorum özellikle birinci katta balkonları.
Dış kapı anahtarı taşıma alışkanlığı olmayanların kapıyı açtırmak için zilinize basmaları.
Sivrisinek ve böcekten kurtulamamak.
Her an hırsız girecek korkusuyla yaşamak.
Altta oturan kimse yoksa üşümek.
Balkonda rahat oturamamak, zira ayakaltıdır.
eğer evinizin penceresi insan boyundan daha aşağıdaysa, evinizi dikizlerler benden söylemesi. sakın karınız veya manitanız ile cam kenarında sevişmeyin. naklen yayın gibi izlerler haberin olsun aga.
biraz hareketli bir cadde veya sokakta ikamet ediyorsanız televizyon izleyemezsiniz. amına kodumun saati iki buçuğa geliyor. halen bitmedi arabası motoru bilmemnesi. bir bok duyamıyorum.
Yaşlı amcaların, teyzelerin merdiven çıkmamak için oturduğu kattır. Kendini yaşlı hisseden üşengeç insanlar için idealdir. Bir o kadar da berbat bi kattır. Deprem olsa ilk ölecek olanların katıdır.
güneşsiz kalırsın.
salonunuz apartman kapısı hizasına denk geliyorsa her apartmana giren çıkanla beraber irkilmek.
balkonun kapısını açık bırakıp çıktıysanız döndüğünüzde evin içerisinde bir kedi ile karşılaşabilirsiniz.
literatürde apartman daireleri;
kazan dairesi,
zemin kat,
1. kat,
2. kat,
3. kat...
şeklinde sınıflandırıldığından,

(bkz: kat karmaşası)
üst katlarda oturuyorsan seni sadece üst ya da alt kat komşuların duyabilir. birinci katta oturuyorsan sevişmenizi bütün mahalle duyar.
yoldan geçenlerin perde açıksa eğer istemsiz de olsa hafiften bakmaları.
Her yolu karıştıran veya birini arayan sizin zilinize basar. Böceklerle yakın arkadaşlık ilişkileri kurabilirsiniz. Bahçede oynayan çocukların su istediği, laf attığı, birbirlerini şikayet ettikleri kişi olursunuz genellikle.
balkon sefası yapamazsın.
Bahcesi varsa kedi cisi kokusu.
üst kattaki komşunuzun sevişme seslerini duyabilirsiniz. utanın be camları kapayın iki tane çocuğunuz var.
evinde rahat oturamamak. her rahat bir anında gözün perde de olur güneşliği çekmiş miyim, acaba dışardan içersi görülüyor mu diye.
(bkz: oğlum bak git)
yazın sıcak havadan dolayı açılan camdan yılan girmesi ihtimali. gerçi bunun benim pimpirikliliğimle alakalı bi durum olma ihtimali yüksek. mesela gece telefonu şarja koyup uyuyamam. kesin yangın çıkacak amg gibi bir ruh haline bürünürüm.

sonuç : yılan mılan girmezmiş, rahatladım.