bugün

yeni bir yazar.
evet "yeni" yazabiliyor. 2 de gördüm, şahitlerim var. * hoş gelmiş, sefalar getirmiş.
elektrik gibi gözleri var mıdır bilmem, ama hoş gelmiş.

edit: oğlum bildiğin gülüyor lan bu. leather rebel nasıl gülebilir?
(#11209582) entrysi ile içimde ne var ne yok yazmış yazar.
kendisini pes oynamaya, sehirler ayni degilse haxball`a davet ettigim hemcinsim.
çok tuhaf biri, yaşasın halkların kardeşliği diyebilen birisi iken bir yanda dine inanan insanları ''boş, aptal'' gibi görüyor. yaptıkları dini vecibelere laf sokmaya çalışıyor. pardon sen sosyalisttin değil mi?

kusura bakma sikeyim böyle sosyalizmi.
keşke bana insanların elinden devletleştirme politikası sayesinde toprak alan lenin yerine kendi görüşlerini söyleseydi dediğim yazar.

lenin'in ateist olması sadece onu ilgilendirir vardır ya da yoktur buna karar verecek olan lenin, stalin veya mao değildir. dünyadaki 1.5 milyar insan olduğuna inanıp ona göre davranıyorlardır.

sosyalizm, komünizm veya leninizm ile gelmesi hiç hoş olmamış. lenin ve stalin önce kendi zamanında açlıktan veya baskılar sonucu öldürülen kişilerin hesabını verip ondan sonra bir sosyalizm kurmalıdır.

yoksa sosyalizm veya bir ilerisi olan komünizm, leninizm; kendisinden olmayanları öldürmek midir?
(bkz: komünizmin kara kitabı)
hatta dur orjinalini yazayım
(bkz: le livre noir du communisme)

bu kitabı okumadım ama en kısa zamanda okuyup sana özet geçeceğim ama içeriğinden bir alıntı yapalım. wikipedia'dan alıntı yapıyorum. dediğim gibi en kısa zamanda alıp okuyacam.

--spoiler--
Tahmini Kurban Sayısı

Editör Stéphane Courtois tarafından yazılan giriş kısmında "...Komünist rejimlerin toplu suçları tamamen devlet sistemine dönüştürdüğü..." ileri sürülmektedir.

Stéphane Courtois 94 milyon ölü sayısından bahsetmektedir ki bu sayı beklenen ölüm oranının daha düşük olması nedeniyle gerçekleşen nüfus düşüşünü içermemektedir.. Courtois tarafından verilen ölüm sayıları şu şekildedir:

* Çin Halk Cumhuriyetinde 65 milyon
* Sovyetler Birliğinde 20 milyon
* Kamboçyada 2 milyon
* Kuzey Korede 2 milyon
* Afrikada 1.7 milyon
* Afganistanda 1.5 milyon
* Doğu Bloğundaki Komünist Devletlerde 1 milyon
* Vietnamda 1 milyon
* Latin Amerikada 150,000
* "Uluslararası komünist hareketlerin ve iktidarda olmayan komünist partilerin neden olduğu" 10,000 ölüm (s. 4).

Courtois komünist rejimlerin, Nazizim dahil diğer herhangi bir politik hareket veya idealden daha fazla ölümden sorumlu olduğunu ileri sürmektedir. Kurbanlara ait istatistikler idamlar, nüfusun kasıtlı olarak açlık nedeniyle yok edilmesi ve tehcir, fiziki tutukluluk veya zorla çalıştırma nedeniyle gerçekleşen ölümleri içermektedir.
Sovyet Baskıları

Kitapta Sovyetler Birliği'nde Lenin ve Stalin rejimleri altında gerçekleşen baskı ve açlık şu şekilde tanımlanmaktadır: Repressions and famines occurring in the Soviet Union under the regimes of Lenin and Stalin described in the book include:

* 1918'den 1922'ye kadarki dönemde onbinlerce rehin ve mahkumun idamı ve yüz binlerce asi köylü ve işçinin katledilmesi (Bakınız: Kızıl Terör)
* 5 milyon kişinin ölümüne yol açan 1921 Rus kıtlığı
* the extermination and deportation of the Don Cossacks in 1920
* 1918 ve 1930 arasında toplama kamplarında onbinlerce kişinin katledilmesi
* Neredeyse 690,000 insanın ölümüne yol açan Büyük Temizlik
* 1930'dan 1932'ye kadar olan dönemde 2 milyon kişinin gulaglara sürgünü
* 4 milyon Ukraynalının (Holodomor) ve 1932 ile 1933 kıtlıkları sırasında diğer 2 milyon kişinin ölümü
* 1939 ile 1941 ve 1944 ile 1945 arasında Polonyalı, Ukraynalı, Moldovyalı ve diğer Baltık Cumhuriyetlerinden insanların sürgünü
* 1941'de Volga Almanlarının sürgünü
* 1944'de Kırım Tatarlarının sürgünü
* 1944'te Çeçenlerin sürgünü
* 1944'te inguşların sürgünü.(s. 9-10)
--spoiler--

(bkz: yaşasın sosyalizm)
(bkz: yaşasın komünizm)
(bkz: yaşasın leninizm)

dur bunlar yanlış oldu, yaşasın faşizm!

(bkz: hassiktir diyorum)

tanım: çok ilginç bir sosyalist yazar, kahrolsun faşizm derken yapılan faşistliklere ''aman canım, olacak tabi onlar'' diyebilen birisi.

not : nick altına girdiğim son tanımdır.
(bkz: #11334335)

sigara içmek, kibrit kullanmak, çıplak ayakla dolaşmak, rüzgarın teni yalaması gibi olaylardan orgazmik bir şekilde etkilenen yazar. ıslak öpüyorum buradan kendisini. metaforik olarak tabii.
ingilizce almanca arapca rusca fransizca ve turkcenin yaninda birde latinceyle birlikte sözlugun en en en okuyan arastiran ve bunlari kucuk yasta babasinin sirketinin is yogunlugu yuzunden ulke ulke gezerek yerinde ogrenen yazardir. Annesi ise bir italyan. Latinceyi ise kucuklugunden beri tip okuma istegiyle bunu basaramamis olmasindan dolayi icinde kalan uhte yuzunden kendi cabalariyla ogrenmistir. Suanda ceviribilimci hanimkizimiz fenerbahce de bayan voleybol takiminda cevirmenlik yapiyor. Basarilarinin devamini dilerim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.