bugün

sinavdan once "beni calistir xxx" laflarindan bikan ve "vallah hic birsey bilmiyorum" diyerek herkesi basindan def eden ve akabinde 90-95-100 uclusunden birisini alan sonrasinda da*piskin piskin gulen ogrenci turudur.
sınav sonrası bütün sınıftan ağır laflar işitebilecek ve belki de daha ötesini de görüp kovalanabilecek öğrenci tipidir.
ayni ogrenci planli bir calismayla hem sosyal hayatina zaman ayirip hem de oss birincisi olabilir. goruldugu yerde dovulmesi elzemdir.
(bkz: tam dayaklik)
(bkz: puşt gibin ibne gibin bi şey)
sinavlarin aranan simalarıdır. her ne kadar kagıda abanarak yazsalar da.
cidden bir şey bilmiyordur. zira her şeyin ayrı yazıldığını bile bilmiyor görüldüğü gibi.
şimdi sınavdan 90 almış, 100 almış ne fayda..
(bkz: dandik inek)
alakası olmayan bir konuda bilgisi olup olmadığı sorulmuş olan öğrencidir. *
genelde kopya istenildiginde kopya vermeyen ogrencidir.
en fenası lisede, ben valla aslında pek birşey bilmiyorum diye dört sene yırtınıp* okul ikincisi olan ve x öss'sinde x puan türünden çıkan bir kaç birinciden biri olan* insandır. refere olarak muhatap aldığım adam bir zamanlar sıra arkadaşığı da yaptığım, lisede okuduğu kısacık zaman diliminde inekliğe yeni bir boyut getirebilmiş* biridir.

saygısızlık etmek istemem, kendisinin gönlümde geniişçe bir yeri vardır o ayrı. ama ineksin işte olm.
(bkz: bir şey)
ortama rahat sığmak, kenarlardan taşmamak için öyle demiştir. ayrıca sınav öncesi çok şey bilen insanın piyasadaki değeri gereksiz yere tavan yapar. bunun kimseye faydası olmadığını ise sadece birsey bilmiyorum deyip sinavdan 90 alan ogrenci bilir.
dersi dinleyen öğrencidir.
En çakal duyguların insanıdır. Ben ders çalışmıyorum ayağına yatıp gizli gizli inekler zeki ama tembelim havası yaratmaya çalışır bu tipler.
Bir de bunların 90 aldığına üzülen versiyonları vardır ki hiç sormayın. *
Genel de şansına yaptıklarını savunurlar ve ya bildiğim iki, üç konudan çıktı sorular deyip iyice sinir bozarlar.
bir şey değil, çok şey bildiği aşikar öğrenci.
millete kopya vermekle uğraşmamak için yazılı öncesi atmış, sınav sonrası tutmuş öğrencidir.
martiya bokun ilac demisler gitmis denize sicmis'veya 'yarali parmaga isemez' ifadesini atalarimizin bu tip insanlar icin tasarladigi insan kisisidir.
sadece kendine müslüman olan öğrencidir . dürüst olup da kimseyi çalıştırmak istemediğini karşısındakilere söyleme cesareti gösteremeyen tiplerdir .
aldığı not kadar orasına burasına geçirilesi yazılı insanı.
her sınav öncesi deja-vu yaratandır. "hiç çalışmadım abi, cicim bi şey bilmiyorum, napcam ben ya kalcam kesin" gibisinden kulak yolunu arşınlaşmış kelimeleri pek fazla söylerler. her şey sınav sonunda belli olur zaten, ortalamayı yükseltenler de bu bireyler olur. cevapları da hazırdır zati;

+ abi bilmiyorum yazdım bi şeyler onlara puan vermiş heralde.
hakaret edilesi,dayak atılası, Dövülesi şahsiyet
dayaklık öğrencidir. sinav sabahi ben hiç çalışmadım bana da kopya verirsin artık diye arkadaşlarına takılır. fakat değişmeyen bir gerçek vardır ki kopya bekleyen o değil arkadaşlaridir. sınav başlar o çözer çevresindekiler bakınır bu olay otuz kırk dakika devam eder ve sınav herkesin şaşkın bakışlari ile sona erer. zeki çocuğun plani hatasiz gerçekleşmiştir. böyle kimseler odur budur şudur ve asla affedilmezler.
29 kişinin hiç durmadan bir gün boyunca sövdüğü kişidir.
kendine guvenmeyen ögrencidir tırt ögrencidir insanının hoca olup bunlara 10 veresi gelir yalancılıgın sonu bu iste diye ama hayat turk filmi degildir malesef ve kaybeden hep tembel ama dürüst ogrencidir.
var olan bilgisi, bilmedigi her seyi bildigi ve hicbirseyi bilmedigi olan ogrenci.***