bugün

Zorunlu olmasi gerekir.
Önden “ülkenin çok iyi yönetildiğini iddia edenleri” alalım.
Ejder meyveli smoothi içsinler diye mi. Şüphesiz balikesirli güldü.
Kendi evimdeki Ayakkabı kutusunu doldurmayı tercih ederim.
Bu zor durumlarda olması gerekendir. Millet her hafta sonu kafelerde gezeceğine bir ay fedakarlık yapsınlar.
devlet bana bir maaşını bağışlasın zahmet olmazsa.
verdiğin vergilere bakarsan kaç maaşını verdiğini anlarsın.
Maaşının %30'dan fazlasını bağlıyorum. Yetmedi, doyuramadık.
Cumhurbaşkanımız ilk önce bir maaşını bağışlasın milletvekillerimiz bağışlasın israftan kaçınalım, biz gerekirse canımızı veririz zaten.
vergi sisteminden haberiniz olsa zaten 1 den fazla maaşı devlete verdiğimizi bilirdiniz.
devlette her şeyi vatandaştan beklemesin amk. bizde bi yere kadar para kazanıyoruz. olsa dükkan onların
(bkz: kamuda tasarruf)
Bu zor durumlarda olması gerekendir. millet her hafta sonu kafelerde gezeceğine bir ay fedakarlık yapsınlar. Yapmayanlar vatandaşlıktan cikarilsin sınır dışı edilsin.
gene yeni saray mı yaptırılacak.
Zaten maaşlardan stopaj kesiliyor,Mükelleften bir sürü değişik vergi alıyorlar.Elektrik vs bilimum faturadan kaçak,atık su bedeli altında bir sürü para alıyorlar.Bunu diyen arkadaş evini satsın versin.itibarda tasarruf olmaz diyip israfın dibine vuran beyzadeler önce kendileri israftan sakınsın.
E hani devlet uçuyodu? Ekonomi almış başını gidiyodu? Almanya bizi kıskanıyodu?!!....

N'ooollldu yarraam ?!

Almanya bu sene 265 milyar euro cari fazla verdi.

Sen ne verdin? Götünü mü?
Ejder meyvesi bitmiş.
sen ne kadar maaş alıyor sun ki bir maaşını devlete hibe edeceksin.
bir su faturasına kaç vergi ödediğini biliyor musun ? =5
daha ne vereceğim götümü mü istiyor sun be a.koyim.
Kendi adıma razıyım hemen yapılsın hatta peşpeşe olmaması kaydıyla 2 3 maaş bağışlayalım amaaaa; kimse lüks otomobile binmesin çok saygıdeğer milletvekillerimiz de bizim kadar maaşlarından feragat etsin. Devlette israf ortadan kaldırılsın benim maaşım devleti kurtaracaksa evet varım.
devlete zaten vatandaşı olduğum için maaş veriyorum, üstüne daha para mı vereceğim dedirtendir.
diyanet işleri kapatılsa daha hayırlı bir iş olur.
Oldu başka.
Devletimizin biranonce zorunlu yapması gerekendir.
4-5 sene ülke düzelene kadar devam etmeli. 2023 de anlaşmalar biteceği için zaten madenlerden gelen parayla kaldırırız bunu.
Evet suriyeli kardeslerimizden bekledigim hamle. Hem turkiyeye tesekkur etme firsati bulmus olurlar.
zaten brütün yarısı zorunlu bağış olarak devlete gidiyor.
devlet gerçekten tasarruf planı yapsın açıklasın ve uygulasın ondan sonra düşünürüz. üst düzey yetkililer haricinde makam araçlarında tasarruf yapılsın. diğer konuları buraya yazmaya kalksam bir mesai harcarım.

bu konular bitsin sonra maaş istesin eyvallah. ama benim maaşım zaten birisinin cebine girecekse işi bırakırım daha iyi.