1. 1.
  bir başkadır dizisi

  Berkun Oya imzalı yeni Netflix dizisi Bir Başkadır'ın tanıtımı ve afişi yayınlandı. Dizi, 12 Kasım'da ekranda olacak.

  Bir Başkadır, farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve istanbul'un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen kendine özgü bir grup karakteri konu alıyor. Şimdi ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalacaklar.

  Dizinin kadrosunda Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal, Settar Tanrıöğen, Öner Erkan, Derya Karadaş, Gökhan Yıkılkan ve Nesrin Cavadzade gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını Krek Film adına Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen üstleniyor.

  Tanıtım 》 https://m.youtube.com/wat...outu.be&v=8-z8UhyAdAU

  http://www.ranini.tv/habe...askadir-12-kasimda-basliy
  4 -1 ... traveler of secret moments
 2. 2.
  Berkun oya'nın yazıp yönettiği yeni netflix dizisi. Bu adamın işleri beni hep heyecanlandırmıştır, merakla bekliyorum.
  Ayın 12sinde yayınlanacak, bakalım. Farklı bir hikayesi olduğu çok belli, oyuncu kadrosu da güzel.

  Edit: izledim.
  Beni hiç yanıltmayan ve heyecanımı sonuna kadar karşılayan bu iş için kurabileceğim en net cümle "şimdiye kadar izlediğim en gerçek yerli dizi" olur. Berkun oya, oyunlarıyla ve daha önce masumla göstermişti ne kadar iyi yazdığını da, bir başkadırla perçinlemiş oldu.
  Elimden geldiğince spoiler olmadan yazmaya çalışacağım ama yine de

  *spoiler içerebilir*

  Diyeyim.

  Nereden başlasam bilemiyorum da açıkçası... her şeyini çok beğendim çünkü. Müzikler, oyunculuklar, karakterlerin gerçeklikleri, dekorlar, renkler, tonlar, açılar...

  Dizi, karakterleri tek bir baş karakter etrafında toplamak yerine hepsine ayrı ayrı yer vermiş, her karakteri kendi başına tanıyor, hepsinin hikayesini öğreniyoruz ve sadece bu yönüyle bile diğer yerli yapımlardan sıyrılıyor. Çünkü bizde normalde bütün hikaye baş karakter etrafında döner.

  Ülkemizdeki kültürel ve sınıfsal çeşitliliği çatır çatır yüzümüze vurmuş. Muhafazakar, ataerkil, cahil kesim; acılı, sorunlu, kendi içinde çatışmalar yaşayan kürt aile; ülke gerçeklerinden çok uzak yaşamış, "elit", entelektüel ama sınıfsal sorunlar yaşayan kalburüstü taraf; medyatiklik, yalnızlık, çaresizlik... her şey var, herkesten var, etrafımızdan var, bizden, gördüklerimizden var. Berkun oya, olanı olduğu gibi çekmiş. Olması gerekeni değil. Çünkü problemler bu şekilde çözülür, olanı kavrarsan sorunu çözersin. Bize henüz olanı gösteren yapımlar olmadı hiç, o yüzden bu iş çok değerli. Böyle bir platformda üstelik.
  Ayrıca,

  Sinan karakterine aşırı kinliyim. Bundan beş yüz tane filan tanıyorum.
  Çıkın abicim şu triplerden.
  1 -1 ... windwardside
 3. 3.
  gelmiş geçmiş en iyi türk dizlerinden biridir.

  her kesimdeki ülke insanının durumunu muhteşem anlatmıştır.
  1 -3 ... be happy yine yine yeniden
 4. 4.
  Bugüne kadar izlediğim en şahane yerli dizi olmuş. izlediğim dizilerin hiç birine benzemiyor. Çok özgün ve orijinal bir şey hakkaten.

  Mutlaka Nuri bilge ceylan'ın parmağı olmalı bu dizide diye jenerikteki tüm isimleri tek tek okudum, yok.

  Öykü karayel sen ne müthiş bir oyuncu, ne tatlı bir kadınmişsın ya demekten kendimi alamadım. Tüm karakterler ve oyunculukları tek kelimeyle şahane. Hele o yeşilcam müzikleri eşliğindeki istanbul manzaraları...

  Berkun oya'ya helal olsun. Gurur duydum netflix gibi uluslararası bir platformda nihayet böyle bir yerli dizimiz olduğu için.

  Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.
  9 -3 ... fikrimin ince gulu
 5. 5.
  Değişik yerli yapımlara hasret kalmışız.
  Berkun oya'nın işlerini genel olarak severim, bunu da sevdim.

  Dizinin ilk bölümünde, ilk sahnelerinde, Meryem karakteri 10 dakika yürüyor, dolmuşa biniyor, iniyor vs. Sakın içiniz bayılıp kapatmayın.
  izleyin.
  9 -1 ... yasak merve
 6. 6.
  Açık ara Netflix de yapılmis en iyi iş bence. Dizi uluslararasi üne de kavuşacak gibi duruyor. ilk bölümü ile beni çok farklı duygulara götürdü,getirdi. Bu kadar güzel bir iş beklemiyordum. Netflix bu dizinin üstüne zor çıkar gibi geliyor bana.
  3 ... selim gunseli pusat
 7. 7.
  Dördüncü bölümden geliyorum. Yukarıdaki entariyi atan arkadaşa katılıyorum hocam. Benim değinmek istediğim konu müzikler. Uzun zamandır beni heyecanlandıran bir şarkı olmamıştı bu dizide heyecanlandığım bir düzine şarkı var. Resmen kulak orgazmı. Meraklısı için buyrun link.
  https://www.tune-flix.com...-baskadir-dizi-muzikleri/
  1 ... nik o latesla
 8. 8.
  Oyuncu kadrosu dikkat çekici olduğu için açtım üç bölümü bir çırpıda geçti, prensipli biri olmasam kalanları da izlerdim.

  Psikoloji konusunu dizilerde çok geç ele almaya başladık ülke olarak umarım foku çıkmadan tadında bırakırız.
  Müzikler ve nostaljik görüntüler cadde otobüs manzaraları çok hoş.

  Özgün mü bilemiyorum, mukayese edecek kadar internet dizileri ile aram yok, şu ana kadar bi kaç farklı kesimden karakter gördüm, dışarıdaki insanlara tutulmuş bir ayna diyebilirim.
  4 ... sarmasiklar gibiyim
 9. 9.
  Bunlar artık rtük sayesinde tvlerde at koşturamıyorlar. Müstehcen kurgularla kendilerine netflix çatısı altında izleyici topluyorlar. Diğerleri gibi başlangıçta parlar ve sevişme sahneleri seyirciye sıradan gelmeye başlayınca birkaç ay sonra kalıcı olarak söner.

  (bkz: netflixte mastürbasyon yapan türk gençliği)
  -7 ... lenova
 10. 10.
  ilk iki bölüm itibariyle çok sağlam bir iş olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Oyunculuklar mükemmel, atmosfer, senaryo ve gerçeklik. Rahatsız edici derecede gerçeklik akıyor diziden. Berkun Oya harika bir iş çıkarmış. Türk insanını iyi analiz etmiş ve önümüze koymuş gibi duruyor.
  Diziyi bitirdiğimde editleyeceğim sevgili yazar dostlarım.
  -1 ... arttrade