1. 1.
  biyoenerjinin kelime anlamı; doğal olan enerjidir. bilim; insan organizmasının yalnız moleküllerden oluşan, fiziksel bir yapıya sahip olmadığı, tüm kainatta olduğu gibi,bir enerji alanına sahip olduğunu doğrular.
  vücut içerisindeki, devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akım vardır. elektromanyetik akım; fiziksel bedenle sınırlanmamıştır. böylece, bir bedenden diğerine akış yapılabilir. bu elektromanyetik akım; bedenin sağ tarafında toplanmıştır. biyoenerji akışı insanla sınırlı değildir. tüm maddeye akar. bitkilerin insanlarınkine zıt bir kutbu vardır. onlarla aramızda hür bir kanal açılır.
  sağlıklı bir vücutta negatif bir enerji bulunmaz. vücudun herhangi bir yerinde problem varsa; o bölge negatif enerji üretmeye başlar. daha doğrusu; beyin ile o bölgenin iletişimi kopmuş demektir. bun nedenle; bedenimizin tümünü ayakta tutan beyinin düşünce ve yapılandırma bölümü ile aradaki bağı kopartmamak gerekir.
  4 ... nirvana
 2. 2.
  para kazanma amaçlı nlp, reiki, pozitif enerji benzeri bir teori.kanıtınız nerde diye sorası geliyor insanın?hani madem böyle birşey var ve işe yarıyor neden hala ilaç kullanalım dimi ama? ha olay ilaç şirketlerinin büyüklüğüyse, onlar da personel falan eğitir bulurdu yolunu eywallah.
  1 -1 ... plug in baby
 3. 3.
  (bkz: çakra)
  ... pilotmont
 4. 4.
  bütün canlılarda mevcut olup, hücre zarının bitişiğinde yer alan, moleküller arasında geçerli elektrostatik güçleri inceleyen ve düzenleyen, canlıdaki hareket kabiliyetini sağlayan bir enerji akımıdır. Bu her canlıda mevcut olan enerjidir. Bionerji'yi tanımanın ilk şartı, calılığı temelinden itibaren tanımaktır. Canlılığı tanımak içinde biyoloji alanında ihtisaslı olmamız gerekir. *
  1 ... vakur
 5. 5.
  çok farklı şekillerde adlandırılmaktadır*. ama farklı adlandırmalar temelde aynı şeyi anlatmaktadır. Bu bütün canlılarda olduğu kabul edilen güçtür. bioenerji tepeden girer ve şakralar vasıtasıyla bedenin çeşitli bölgelerine dağılır. Fazlası el ve ayak uçlarından çıkar. Herhangi bir nedenden dolayı şakralar kapanırsa, enerji dağılamadığı için o bölge beslenemez ve hastalık ortaya çıkar. *
  1 ... vakur
 6. 6.
  dün hasbelkader bir tanesinin seansında bulundum. şöyle oluyor;

  ilk başta bioenerji uygulayan kişi yatağa uzanan hastasının genelde boyun kısmına eliyle bir takım masajımsı şeyler yapıyor. bir yandan da hastasına şuran ağrıyor mu buranda ne var diye bir şeyler soruyor. bu esnada kendisinden enerji yüklüyormuş hastasına. tıpkı frp oyunlarındaki gibi. sonra arada bir bulunduğu yerden çıkıp 2 dakika sonra geri geliyor. onun hikmeti de dışarıdan kendisine pozitif enerji yüklemesiymiş. yani enerjisi kalmıyor doğal olarak dışarıdan temin ediyor yazık. sonra hastasını yataktan kaldırıp 50 yetelesini alıyor. ne bir fiş var ne de bir tabelası. nasıl iş?
  1 ... arjen robben
 7. 7.
  bünyeyi depresyon ve panikataktan kurtaran alternatif tedavi biçimidir. vücutta var olan enerji akışını düzenler bünyeyi arındırır ve bazı hastalıkların başlangıç aşamasında teşhis edilmesine yarar. * *
  1 ... aci biber
 8. 8.
  http://www.bioenerji.org
  ... xargn
 9. 9.
  kendi kendinle konuşabilme sanatıdır. kendi beynine pozitif komutlar verebilme yetisidir. alıştırma yaptıkça artan enerjidir. sürekli bir mutluluk hissetme halidir.
  1 ... corabinteki
 10. 10.
  bugün cuma namazı öncesi imamın da değindiği konu. gerçi o nazarla bağladı konuyu ama neyse. hoca dedi ki insanın içinden gelen biyoenerji ile ışınlar bileşip karşı tarafa nazar değdiriyormuş. gerçi sıkıştığı yerlerde topu kimyacılara biyolojicilere attı ama olsun. mühim meseledir bu.
  ... gulhan seven adam