bugün

bim'e gitmeyi hayat felsefesi edinmiş bünye için geçerli olan ifade..
(bkz: kinci)
elalemin pipisine dillerini değdirenlerdir.*
(bkz: bimci yazarlar) *
(bkz: hepimiz bimciyiz)
(bkz: bmci)*
(bkz: bimcilerin pipime dilin degmesi)
rasyonel bir varlık olan ögrenci insanıdır.. dar bir bütce ile turkiye super liginde tutunmaya calışan mütevazı anadolu takımıdır '' bimci''.. ogrenciliğin ilk zamanlarında buyuk bir hesapsızlıkla bakkal- migros ortaklığından medet ummus ancak ay sonuna dogru tezeği avuclamış kişidir '' bimci''.. arsene wenger gibi ''biz starları almayız, star yaparız '' felsefesi ile le cola, dost süt, seker piliç gibi markalara sans veren kişidir.. ulaşamadıgı cigere mundar diyerekten ''yok beee abiii hiçç bi marka dost sut gibi degil '' diyen kişidir.. (bkz: at yalanı inananı s keyim) insanıdır.. bir hayat felsefesidir ''bimci''.. kısıtlı bütce ile harikalar oluşturma cabasıdır..

paralıyım diye sevindim durdum
fiyatları gorunce yandım kavruldum
mecnun oldum çöllere savruldum
kırk kapıya muhtaçlıktan kurtardı bim beni..

bir garip miankeyim bu dünyada konar göçerim
kâh ağlar, kâh gülerim
bim poşeti elde diyar diyar gezerim
onulmaz dertlerden kurtardın bim beni..

son söz:
(bkz: bimci dogulmaz bimci olunur)
bim satan kimse..
10 liraya 3 poşet doldurabilen kişidir.
muhtemelen le cola,süsse,patito vs. gibi ürünlerle hayatını idame ettirir.
centro gofret yiyerek protein depolayandır.
şakirt olması muhtemel bir kişidir.
bim' de çalışan kişidir. bazen çok güzel olabilirler. ama bir ay sonra kaybolur bu insanlar. acaba ucuz diye çalışanları da mı alıyor lan bu millet?
25 kuruşa en küçüğünden le cola, yanına da yine 25 kuruşa gofret alıp karnını doyurmayı bilen insan.
(bkz: bimdar)
300 bimci.

bunlar cuma günleri gelen yeni ürünleri almak için nizami biçimde dizilirler ön cama sabahın ilk ışıklarında. kapılar açıldığı anda içeride taş üstünde taş komazlar.