bugün

(bkz: google) http://www.donusumkonagi.net/makale.asp?id=3395&baslik=_bilissel_davranisci_terapi
türkiye gibi kollektif toplumlarda en iyi sonuç alınabilecek törepatik yaklaşım.
öncelikle şunu söyler en büyük kural şudur.
her insan kendi duygularından sorumludur.önerme şu:
düşünce duyguyu oluşturur düşünceyi oluşturmak senin elindeyse iyi hissetmek de senin elinde.
zihin kontrolü imkansız değildir.önce farkında bile olunmayan çarpıtılmış yanlış düşünceler yakalanır.duygu-düşünce-davranış üçlüsü fark edilir psikolog yardımıyla bunlar değiştirilir.bu terapi yöntemi sadece psikolojik rahatsızlık yaşayan insanlar için değil, kendini arayan kendini daha iyi tanımaya çalışan yada değiştirmek isteyen insanlar içinde uygundur ve en hızlı cevap veren terapi şeklidir.
Esas itibariyle davranış değiştirme ilkelerine dayanan, ancak buna ilave olarak davranışın doğrudan düzenlenmesi ve kontrolü için hayal kurma, fantazi, düşünme vb. gibi bilişsel süreçlere de yer veren bir psikoterapi türü.
Bdt olarak geçer.
görsel
Terapinin işe yaradığını nereden anlayabilirim?

Birçok danışan eğer güvenerek ve inanarak seanslara devam eder ve seans dışı zamanlarda önerilen teknikleri her gün gündelik yaşamlarında kullanırlarsa 4-5 seans sonra belirtilerinde bir azalma farketmeye başlar. Aynı zamanda uygulanan psikolojik testlerde objektif olarak birkaç hafta içinde düşme gerçekleşir. Özetlersek kendisini daha iyi hissetmeye başlar.
Tabiî benim böyle şeylere inancım çok düşük olsa da.
bende hiçbir işe yaramayan terapidir. sadece ilaç fayda ediyor bana. o yüzden sorunumun biraz biyolojik olduğuna ikna oldum.
Nasıl bir yol izlendiği konusunda aydınlatacak arkadaşlar bekliyorum.
Çok etkili bir yöntemdir
David burns-iyi hissetmek
Hakan türkçapar gibi isimlerden okuyabilirsiniz.
Sorun dünyanın nasıl olduğu değil sizin nasil baktığınız.