bugün

eger oyun oynaniyorsa: ulan ne efekt yapmislar bee
olm gel lan. begenmedigin oyuna bak neler yapmis adamlar. resmen yikiliyo ev.... Lan nerdesin?* *
eger msnde iseniz: ulan titresimide abartmislar ama. mesgule aldik daha da siddetlendi. *
hemen bilgisayar masasının altına girilmelidir.
kötü olur.
(bkz: allah korusun)
(bkz: töbe bismillah)
farkedilmez.
deprem şiddetliyse elektrikler kesilir, bilgisayar güç kaynağına da bağlı değilse bilgisayar başından kalkmak zorunda kalırsınız.
hemen bilgisayarın üstüne atlanır ve bina çökerse bilgisayarın zarar görmesi engellenir.
ayaklar da kanepenin ucundaysa deprem bayağı bir hissedilir.* kafesteki muhabbet kuşuna bakılıp, amma salladı dimi diye sorulur. kuşcağız konuşacağına çıkarsana lan beni burdan şerefsiz der gibi bakar. camdan aşağı bakılır. herkes dışarı kaçmaktadır ama, hava serindir. önce çıkayım denir, sonra don atlet olduğundan ulan kim giyecek şimdi bukadar şeyi diye düşünülür.bir daha olursa diye üst baş yakın bir yere konulur va bilgisayarın başına geri dönülür.
yaşanmış bir olaydan alınmıştır.
direk (bkz: deprem olurken entry girmek) başlığının açılmasına sebep olacak olaydır
öylece kalırsınız. başım mı döndü deprem mi oluyo demeye kalmadan tekrar sarsılırsınız ki anlarsınız deprem olduğunu. allahtan sonra durur. diğer sabah da komşu şehrin sallandığını size de vurduğunu öğrenir , rahatlarsınız.
(bkz: based on true story)
Kişi eğer geniş bir insan ise;

- Dur yaa şu entry i tamamlayayım öyle çıkarım dışarı bişey olmaz yaa...

Kişi eğer panik atak ise;

- Aha sıçtık, ben demiştim lan bu entry ahirette götümüze girebilir diyee bak iştee uyarıyı aldık, hay kafama...

Kişi eğer ne idüğü belirsiz ise;

- AA izmir' de deprem olmuş... Yazık.... Aaa ben de izmir'deyim... Demek ben de depremi yaşadım... Aaaa ne garip dur hemen bi başlık açayım '' depremi yaşayıp hissetmemek ''

şeklinde tepkiler verebileceği sallantı hali.
17 Agustos 1999'da deprem aninda, oyunun save'inin kaybolmamasi icin monitoru sikica tuttugum anlamsiz eylem ani.
msn de kişi yakalnırsa
-abiiiii
+efendim
-a.q deereepepm oluyor
+yapma ya.
-siiordddaananaa
+kişi çevirim dışı olduğundan iletiniz iletilemedi. oturum açtığında iletilecektir.
+anaa adam öldü lan.
insanı hemen bilgisayarı kapatıp kendini dışarı atmasına neden olacak durum.
bundan takriben 8-9 sene önce başıma gelen hadise. o zamanlar kick off vardı. o oyunu oynarken deprem olmuştu, fişi çekip kaçmıştım. * *
insanda anlamsız bir geçmişi silme isteği uyandıran durum.
sanki o an son an da, geçmişi silince tüm hatalar gidicek...
tövbe tövbe..
çocukken atari salonunda oynanan oyunları bulup indirmeye başlandığında deprem olsa umrumda olmaz artık lafını söylememek gerektiğini insanların yüzüne yokat gibi vuran an....(ne yazdım ben ne diyorum ???)
ilk kez başıma gelen olay. (bkz: 27 aralik 2007 ankara depremi)
ilk yaptığım şey sallama anında windows takvimine bakmaktı. malum başlık açacaz, entry girecez.
becerdim de, ama tecrübesizliğimden yanlış yazdım sanırım, silindi. bir de gaza gelip moderasyona çemkirdim. neyse kısmet bir dahaki depreme artık. * *
önemli bir yazı yazılıyorsa ctrl-s yapılıp pencereden atlanmasını gerektiren durum.
birinin bilgisayarına netbus,subseven gibi programlarla girip hacking yaparken başınıza gelmesi "bir daha evde denememeniz" adına okkalı bir tokattır.
hareketli bir müzik dinleniliyorsa depremin etkisinin daha hafif olduğunu görebileceğimiz sarsıntı durumu.
(bkz: yerimden kımıldarsam ne oliyim)
- Yahu kim sallıyor şu masayı...
- Bir rahat rahat oturtmadınız bee...
+ Oğlum deprem oluyor , deprem
- Dur anne ya!
- Ne depremi ? sırasımı şimdi sonra olsun!
hele bir de film izliyorsanız tadından yenmez.

kucağınızda laptopınız, "ulan şu cloverfield'ı bir kere daha izleyeyim blu ray ripden." demiş ve filmin sonlarına yaklaşmışsınızdır. filmde bombalar, patlamalar, sarsıntılar gerçekleşirken bir an aklınızdan şöyle bir düşünce geçerken yakalarsınız kendinizi: "ulan adamlar ne film yapmış, bombaların sarsıntısını bile hissediyorum kucağımda."

yahu bildiğin deprem olmuş, eşim gelip kulaklığı kulağımdan çıkartmasa haberim olmayacaktı yemin ediyorum.
depremi sahiplenip sözlükte hemen başlık açmaya neden olur.