bugün

batıkentte baya baya hissedilmiş depremdir. korktuk ailecek.
inanılmaz sallamış çok şiddetli bir depremdir. yaklaşık 5 dakika önce gerçekleşmiştir.
aksarayda bile ailemin ayağa kalkmasına neden olan 15-20 saniye süren depremdir.
tahminen 6.2 civarı olan, ankara'nın uzun zamandır hissettiği en sert deprem.
edit: saat 01.47 ila 01.48 arasında gerçekleşti windows saatine göre.
edit2: kandilli'ye göre saat 01:47:08'de başlamış. *
ebesinin şeyi gibi sallamış olan depremdir.
gece gece önce yavas yavas sonra gittikçe hızlanan bir şiddette sessiz sedasız sallayan deprem. sabaha kadar ayakta durmaya sebep olacaktır.
anadolu' nun bir çok yerinde hissedilen deprem. umarız ki yıkıcı bir deprem değildir ve büyük bir kayıp yoktur.
el ayak boşalmasına sebep olan fena halde korkutan deprem.
5.7'den hayli hayli fazla şiddetli muhtemelen. uzun sürdü ve baya şiddetli hissedildi (tandoğanda). hadi hayırlısı.
kandilli'nin son depremler sayfasını kilitlemiş depremdir.
tepeme yıkılcak 6 kat düşüncesiyle babama koşup sarılmama sebep olan deprem.
sözlükteki ankaralıları bir bir ortaya çıkarmış olan depremdir.
20 aralık 2007 depremi gibi, merkezinin ankaranın bala ilçesi olduğuna inandığım depremdir.
(bkz: destekli sallamak)
1999 ve 2000'lerde marmara'daki depremleri yaşamış biri olarak, yıkıcı olmadığını söyleyebilirim. gecenin ilerleyen saatlerinde ufak sallantılar olabilir, korkulmamalı. az evvelkinin şiddetine yaklaşamaz bile.
ayrıca 2 kedimin de sinerek şok içinde bir duvara doğru bakmaya başlamalarına sebep olmuştur. deprem bittiğinden beri aynı noktaya bakıyorlar. ilginç geldi.
televizyonlardan evvel sözlük ün haber verdiği depremdir.
*
Uykumdan uyandıran, şimdiye kadar hissettiğim en şiddetli deprem.
ruyada oluyor hissine kapildigim dehset deprem. catur cutur sesler arasinda uyandirmistir.
elleri titreten deprem. ayaktaydım düşüyordum tutunmasam. kandilli rasathanesi hala uyuyor sanırım.
kisa sureli tirstirmis, ama (ankara sogugu sagolsun) bizi disarida sabahlamaya ikna edememis depremdir.
eskişehirde arkadaşımın odaya "deprem oluyo lan" diyerek girdiği benimde ampulun sallanmasından anladığım deprem.
an itibariyle sadece trt 2 tarafından haberi yapılan deprem olayıdır.
yazar arkadaşlarımın ne kadar tırsak olduğunu anladığım deprem.

altına sıçan mı dersin , kelime-i şehadet getiren mi dersin...

korkma bilader, ben tutuyorum elini.
şu şekil bir diyaloğa sebebiyet veren depremdir ayrıca;
+baba aksaray'da bile hissedilmiş, etimesgut'ta halk sokaklara dökülmüş!!:.
-televizyonda yok, sen nerden biliyosun?!?
+ehe mehe, yıhyıh, sözlüğüm sağolsun...*
çok pis sallamıştır, hadi hayırlısı...
istanbuldaki evimde, kiribatiden aldığım fil derisinden yapılmış devekuşu tüyünün milimetrik sarsıntılarından anladığım kadarıyla 5.3 şiddetinde bir depremdir.