bugün

dövüş sporlarını en iyi anlatan isimlerden biridir. wwe yi türkiye ye getirerek büyük bir iş yapmıştır.
yakında televizyona kafa atmamı sağlayacak spiker.
süper bi boks spikeri olabilir. boks izlemiyorum. o yüzden adamın boks spikerliğini değerlendiremem, burada yeterince değerlendirilmiş zaten.

bir röpörtajında wwe'nin türkiye yayınları için özel olarak kendisini istediğini söylemişti. eğer gerçekten öyleyse ben bu adamın yanında wwe international'a da küfrederim arkadaş.

kızdığım şey maç anlatış tarzı değil. eğer şovları orijinal dilinde seyrediyorsanız zaten amerikalı spikerlerin de aynı olduklarını görürsünüz. "oo süper, hayır hayır, müthiş bir hareket" gibi öbekleri zaten bütün güreş spikerleri kullanıyor. ayrıca bütün wwe spikerleri de hep iyi karakterlerin yanındadır. zira wwe, özellikle bu programları aile seviyesine indirmeye, gayet ortalama bir dizi gibi yürütmeye çalışıyor. bu yüzden iyileri desteklemesi de doğal.

ama smackdown ve raw yayınlarını sadece boks yayınlarının reklamını yapmak için kullanması hoşuma gitmiyor. bu adilik. programlardan birinin yayını başlıyor, klasikleşmiş wwe jeneriği giriyor, daha sonra hooop, boks reklamını görüyor izleyici. reklama girerken önce boks reklamını daha sonra "devam edecek" yazısı görülüyor. reklam dönüşünde önce "devam ediyor" yazısı görülüyor, daha sonra boks reklamı çıkıyor program ondan sonra devam ediyor. sevmiyorum ulan işte. güreşe önem vermediği için sevmiyor ben bu adamı, güreşi bi tarafına takmadığı için sevmiyorum. yoksa güreşi türkiye'ye getirmiş de bilmemne de... 9-10 yaşındaki çocuklar "misteryooooo" diye çığlıklar atmaya başlamadan önce gayet iyiydik.
turkish power wrestling diye bir oalya başkanlkık eden şahıs. ülkede amerikan güreşi'nin patronu olacakmış. sen kim güreş kim amına koyayım ya.
rey mysterio ile çay içerek rüyalarını gerçekleştirmiş şahıs. rey bu salakla oturup konuştu ya, sabri de bir gün isabetli orta yapabilir ben inanıyorum buna.
smackdowndır
çok itici bir sunucu. *
wwe hakkında 0 bilgiye başlayıp bugün çok iyi işlere imza atmış, eski fox tv dövüş sporları koordinatörü. ayrıldı oradan.

şimdi turkish power wrestling yapıyor. en azından uğraşıyor adam..
bu adambilgehan demir ilk öğretimdeyken ben, bizim okula gelmişti. muhabbeti kıyaktı, gülüyordu epeyce. o zamanlar da alt kademeydi biraz.

o gün yangın tatbikatı yapılacaktı. biz de konferansta bir bölüm seçilmiş* öğrenci ve birkaç öğretmen, ne konferansıysa artık, izliyorduk. tabi tatbikattan da muafız. e hal böyle olunca yangın zilinde kimse oynamadı yerinden. akşamında haber yaptılar 'öğrencileri unuttular' diye. bu da böyle bir anımdır.
kendisini vakti zamanında sinan şamil'in kaybettiği bir unvan maçını tam anlamıyla piç eden bir spiker olarak hatırlıyorum. öyle ki şamil habire rakibinden dayak yerken, bilgehan her raund izleyenlere: -merak etmeyin sevgili izleyiciler, şamil puanlar almaya devam ediyor kazandık, kazandık!!! diye feryat etmişti ve müsabaka sonunda şamil'in mağlup olduğu açıklanınca da bütün suçu hakemlere yüklemekte bir sakınca görmemişti. ah bilgehan vah bilgehan...
dün akşam bursa dikkaldırım da görülmüş spor spikeri.
ülkedeki yegane * dövüş sporu yorumcusudur.maça kendini kaptırıp bzileri güldürmesiyle de kalbimizde ayrı yeri mevcuttur.
ilk kez profosyonel maça çıkan bir sporcumuz farklı yenilince keşke çıkmaz olaydı demesi sadece bir örneğidir.
foxdan kovulduktan sonra cine 5 de impact wresling i sunmaktadır.
güreş izleyicisiyle taşak geçmekte olan şahıs. beyaz tv'deki impact wrestling yayınları için spikerlik kursu açtı beyzadem. ben de ne bilgehan demir'den ne de impact wrestling'den hazzetmesem de kendi sektörümde deneyim kazanırım diye başvurdum. kursu geçen 2 kişi yaz boyunca hem impact wrestling hem de tpw'de haftada birer maç anlatacaklardı çünkü.

perşembe akşamı başvurumu kabul ettiklerini beyan etmek için aradılar. 3 aylık kurs, o kursu geçersem bir üç aylık kurs daha veriyorlarmış. kursun aylık ücretiyse sıkı durun tam 300 tl.

eh amına koduğum. biz de sağmal ineklerdik zaten.
boks anlatırken terimleri kağıttan okumaya çalışan ve "evde denemeyiniz, ben bile deneyemiyorum" kapasitesinde bir spikerdir.
Uludağ üniversitesi'nde okuduğu dönemde (bkz: gerçek kesit)te ufak tefek rollerde oynamış olan akrabam olduğunu yeni öğrendiğim spiker.
beyaz tv de tna wrestling sunmaktadır. olmamış. hiçbiri wwe olamaz.
gereksiz ötesi şahıs.
http://www.youtube.com/watch?v=RShpdw2jbUo

şöyle bir skandala imza atmıştı zamanında kendisi. hala gördükçe gülerim. *
Boks maçlarının sunucusu. Uludağ beden eğitimi Bölümü mezunu. Aslen Ardahanlı kurtçu. Maçlar profesyonel bir sunumla gitmiyor sadece istediği heyecanla boş bir costurma arasinda kalmış.
Geçen gün o boks maçı anlatıyor biz evde ailecek orumluyorduk. şaşılası olay
Şu sıralar kanaltürk de çalışmakta olan boks spikeri. Anlatsın dursun efenim.
619 ile milletin yaralanmasını önlemeye çalışırken önleyememiştir.
Nice nesiller 619 yedi spear yedi tombstone yedi.
kuran kurslarında çok bulunan spikerlerin özentisi.
kuran kurslarında eskiden smackdown maçı olurdu müezzin in oturduğu yerde
Çocukluk yıllarımızda boks maçlarını sırf bunu dinlemek için izlerdik (bkz: Badr hari)nin maçlarında canla başla spikerlik yapar bizi maçın içine sürüklerdi.
Çocukluğumuza boks ve Amerikan güreşi yayınları ile damga vurmuş, bir ara veletler tarafından ilah edilmiş spor sunucusu. Daha sütten kesilmiş veletlerin amerikan güresine heves edip kafa göz yarması sonucu ekranlardan bir süreliğine men edilmiştir. Ancak şimdilerde boks maçları sunmakta.