bugün

müthiş kadrosu olan dizi.

http://www.imdb.com/title/tt3920596/?ref_=nv_sr_1

konusu klişe gibi olsa da anlatımda farkını koyuyor.
Reese Witherspoon'un harikalar yarattığı dizi.
Reese Witherspoon devleştiği, Laura Dern'in her zamanki gibi olduğu ve Nicole Kidman'ın dünya üzerindeki en zarif detaylardan biri olduğunu gösteren, muhteşem derecede sürükleyici, soundtrackleri ile dev bir müzik kutusu olan hbo dizisi.

ayrıca Alexander Skarsgard insan mıdır? o insansa bize neden güncelleme gelmiyor?

görsel
kadro müthiş, imdb puanı almış yürümüş dedim dün izledim.
13 reasons why'dan sonra buna başladığımdan mıdır nedir bilinmez, bir tıkanık dizi. akıcı değil. sonrası hakkında merak uyandırmıyor. yalnız son bölümü bombastikti ve şaşırttı, onun haricinde pek bir numarası yok.
Galiba tek kötü yanı erken bitmesi olan dizi. Zoe her zamanki cool duruşunu, nicole kidman ise taşlar taşı olduğunu hatırlatıyor. Size son bölümüyle şive kusturarak "lanet ossun!" dedirten dizidir.
kadrosu süper, sinematografi süper, oyunculuk süper, konunun ele alınışı süper. kısaca her şeyiyle on numara olmuş yapım. ilk bölümden başlayarak bir kere insanı sürekli merak içinde bırakıyor acaba kim diye. normalde birisi ölür ve olaylar onun sonrasında başlar. bunda ise tam tersi. her bir olay akışı o noktaya nasıl geldi mantığıyla çekilmiş ki bu da insanı meraktan çatlatacak bir bakış açısı. en sevdiğim olay ise birebir insan ilişkilerinin nasıl işlendiği. anne-ergen kız, anne-çocuk, karı-koca, boşanmış eski eşler, eski eş-yeni eş, baba-çocuk, üvey baba-ergen kız, üvey anne-ergen kız, bekar anne-yeni bir şehir gibi onlarca farklı ilişkiler var ve hepsi büyük bir incelikle ele alınmış.

buradan sonrasında spoiler var, dikkatle yaklaşın:

--spoiler--
ben özellikle celeste ve perry çiftinin ilişkisinin nasıl ele alındığını beğendim. dışarıdan bakıldığında mükemmel bir çift. hatta şehirde yaşayan diğerlerini kıskandıracak kadar. güzel bir kadın, eskiden avukatmış. zengin ve yakışıklı bir koca. hatta kendisinden yaşça küçük de. çok da iyi bir baba. ancak adam tam bir pislik çıktı rıza baba olayı var burada. adam şiddet delisi. kadına yapmadığını bırakmıyor. itibarları zarar görmesin diye susan bir kadın. hatta en yakın arkadaşından bile böyle bir olayı saklayan bir kadın. celeste'in ne kadar güçlü olduğunu ancak tekrar avukat kimliğine büründüğünde görüyoruz.
--spoiler--

vizyona giren birçok filmden çok daha iyi olduğu kesin. 7 bölüm olması da ekstradan artı puan tabi. her bir bölüm film değerinde ama. bir de theme songu ve açılışı çok iyi.
Ufak tefek cinayetler dizisinin esas versiyonu olan hbo dizisi.

Entrika dozu azıcık daha az, çekim lokasyonları mükemmel. Hele ki başlangıcında enfes bir şarkı var. Adını bulunca editlerim.

Ed.: cold little heart'mış.
Minnettarım.
giriş şarkısı cold little heart olan dizi.

ben sevdim. umarım ikinci sezonu gelir. mekanlar, ambiyans, oyunculuklar, kadınlar, adamlar, çocuklar, konu gayet güzel.
Hakkında bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım mini seridir. Anaokulu çağında çocuklar üzerinden anneleri ağırlıklı ailelerin yaşadıklarını anlatan dizidir. Dört farklı nesilde aktrisin başrol oynadığı, en beklenmedik performansı
daha çok tipiyle ön plana çıktığını düşündüren bir aktörün sergilediği, ilk bölümündeki 20 dakikada hiçbir gerilim filminde olmadığı kadar gerildiğim, bunu kendisiyle paylaştığımda benim için olağan olaylar yanıtını veren ve mesleği rehber öğretmenlik olan eşimle birlikte izlediğim dizidir aynı zamanda.
dizi güzel.. fakat fazla abartıldığını düşünüyorum.. öyle efsane bir dizi de değil yani.. aslında daha fazla entrika olmasını beklerdim ama yoktu sırf aile ilişkileri üzerine kurulu bir dizi.. zaman zaman sıktığı da oldu.. diziyi izlenebilir kılan tek şey oyuncularının sağlamlığıdır o kadar.. ama finali iyiydi, şaşırttı..
kadrosu gerçekten mükemmel olan, "sisterhood"luğa meyilli ama onun dışında oldukça güzel bir dayanışma örneği sunan güzide bir dizimiz. emmy canavarlarından biriydi bu sene.
ayrıca ikinci sezonu çekilecekmiş, bu konuda biraz endişeli olsam da bakalım ne yapacaklar.
2. sezonu çekilen ödüllü yapım. üstelik kadroya perry'nin annesi rolünde meryl streep'i de dahil etmiş. Allahım, böyle bir kadro çoğu blockbusterda yok. tek üzücü yanı alexander skarsgard'ın eksikliği sanırım.
Dram seven biri olarak 2. Sezonunu yayınlasalar da izlesek diye bekliyorum.
yalan kalibrasyonunu tam yapamamış anglo-sakson söylemi.
dizisinde Madeline Martha Mackenzie karakterini canlandıran Reese Witherspoon ile Celeste Wright'a hayat veren Nicole Kidman yeni bir rekora imza atmışlar. iki oyuncu bölüm başı 1 milyon dolar kazanacakmış.

https://www.ntv.com.tr/ga...FA/X5jQ7_HQcE2x3bjG7B-_3w
Kaliteli bir kadro ve bununla birlikte gelen guzel oyunculukların sergilendigi muthis hbo dizisi.
Cok dizi izlemem yazın cerez niyetine bir seyler izleyeyim dedim hem kısa olması hem de konusunun ilgimi cekmesinden dolayı bu diziye basladım. Ben cok begendim. Arkadaslık iliskilerine fazlaca onem verdigimden olsa gerek aralarındaki yardımseverligi birbirinlerine karsı cıkarsız olusları ve her durumda destek cıkmaları beni cok heyecanlandırdı kendimden bir seyler buldum. Ayrıca nicole kidman insan hic mi yaslanmaz buyuleyiciligini kaybetmezya hu bu kadar mukemmellik fazla degil mi dedirtti her bolumde.
hbo aboneligimi tutma sebebim olan dizidir.
Bildik hbo dizisi. 2-3 bölümde anlatılacak bir hikayeyi diyaloglar , doldurma diğer aile elemanları ve uzun sahneler ile bir sezonda anlatıyor ve tüm sezon boyunca merak içerisinde bırakıyor, çekim teknikleri ve müzikler yine her zaman ki gibi şahane . Oyunculara değinmeye gerek bile yok, hepsi üst düzey.
Başlarken bir cinayet olduğu haberini alıyoruz. Fakat ne katil, ne de maktul hakkında bir bilgimiz yok ve sezon sonuna kadar bu böyle gidiyor. Bu cinayetin 5 kadın etrafında dönen olaylar sonucu ortaya çıktığını anlıyoruz böylece hikaye bu kadınlar aracılığıyla bize anlatılıyor. Bunun ardından cinayet rafa kalkıyor ve Sosyal sınıfı ne olursa olsun kadınların yaşadığı zorluklar üzerine değinen bir hal alıyor ki bu da bize sezon sonuna kadar "kim kimi neden öldürdü" teorilerinde bulunduruyor.
Olumsuz tarafı finali, çünkü ilk bölümde halka ve medyaya açıklama yapan baş emniyet mensubu, "ömrümde böyle bir olay, böyle vahşice bir cinayet görmedim" diye bir cümle kuruyor ve doğal olarak biz de tüm sezon bu cümleye odaklanıyoruz. Tabii ki böyle düşündürdükleri zaman teorinizi ona göre yapıyorsunuz fakat sonu tırt, resmen dalga geçer gibi. Biz diyorum çünkü hiç bir film yada diziyi tek başıma izlemiyorum.
Bu final yüzünden ikinci sezona devam etmeyecektim ama Meryl Streep adını duyunca bir şans vereceyim dedim.
Meryl steep tam bir piskopat bu dizide, tabi diğer oyuncularda çok iyiler 2. Sezonu çok daha iyi. kesinlikle izlenilirdir.