bugün

iyi bir sağ bek edinmedikçe ve schuster istikrarlı bir savunma dörtlüsü oturtmadıkça (rıdvan-toraman-ersan gülüm-üzülmez gibi) toparlanmayacak gibi görünen takım. öyle ufaklıkla oynar gibi savunmayla oynanmaz, yerim rötasyonunu senin.
20 Kasım 2010 cumartesi günü konyaspor - beşiktaş maçında hiç yapmadığım birşeyi yaptım. ilk yarı bitince doğru televizyonu kapattım ve ikinci yarıyı seyretmedim. halbuki takım inönüde konya gibi mütevazi bir takımı 2-1 yeniyordu, ve ikinci yarı bunu pekala koruyabilirdi.

Sistemi konuşmaya gerek yok, beşiktaş inönüde konyasporlu bir futbolcuya 65 metre top sürdürtmez, beşiktaş `ın futbolcusu top sürenin bacağını kırar gene o şutu çektirtmez. beşiktaş konya gibi bir takımla kendi sahasında ite kaka top oynamaz. Basar rakibinin beline, alır hakemi kucağına türbünlere oynar, averaja oynar. Gelinen nokta oynanan futbol rezalet, evet tek kelime ile rezalet.

Sen nobre efendi, kontrat zamanı hiç utanmadan milyon eurolar istiyorsun, sen holosko efendi hiç mi yüzün kızarmıyor, tabata seni buralara getirip hem seni, hem beşiktaş`ı rezil edenler hiç mi utanmıyor. Bobo 3 milyon euro istiyorsun, hulk 600 bin dolara oynarken sen hangi yüzle zam isteyeceksin.

ben aylık 50 lira veriyorum lig tv ye, futbol mu var, soruyorum siz futbol oynuyorsanız, beğenmediğiniz alman liginde ne oynanıyor. Ben barcelona gibi oynamanızı beklemiyorum. ben sadece futbol seyretmek istiyorum. aklınızı başınıza alın falan demiyorum artık. Transfer falan istemiyorum. Düşün bu takımın yakasından, yiye yiye bitiremediniz.

Ve son olarak Beşiktaş taraftarına...

Cebindeki bütün parayı sevgilisine ufak bir hediye alır gibi bilete yatıran beşiktaş taraftarına...

Yazık bağırmayın artık gücüne güç katmaya geldik diye, bağırmayın artık kartal gol gol diye. Ne yazık ki yosun bağlamış duvarlar sizin isteklerinizi yapamaz.
dikkat çeken en önemli unsur çok kolay gol yememizdir. son konya maçında 2 pozisyona girdiler 2 gol yedik...

1- erhan güven ve roberto hilbert ile sağ kanat olmuyor, rıdvan şimşek iyileşir iyileşmez oraya monte edilmeli.aynı ersan gülüm gibi toptan anlayan bir futbolcu.

2- holosko ve tabata ile yürümez, geçen sezondan belliydi.

3- çok fazla sakatlık yaşıyoruz ve nerdeyse her maç farklı 11 ile sahadayız, bu duruma bir çare şart.

bu takımda kapasite var birkaç adamı kesip oynaması gerekenler oynatılsın yeter...

asıl destek zamanı şimdi.
trabzonspor bu hafta kazanamayınca gardı yeredüşmedi lakin haftaya samiyende ne yapıp edip yenilmemesi gerekiyor aksi halde şampiyonluk ya da 2 nci olupşampiyonlar ligine gitmeyi unutsun.
tabata-erhan güven-holosko-nihat-nobre-rüştü-hakan-hilbert-finkgibi futbolcularını asgari ücretten satışa çıkarması gereken kulbumüz.
türkiye nin iki büyük takım* taraftarları tarafından pekte siklenmeyen takımdır.
1983 den 2010 a fener denilen küçük takıma türkiye kupası finallerinde 5 kere 3 ve 4 golle saplamış yegane takım.
ezik fenerli paratoneri olan takım. bi gidin ya he siz büyüksünüz ya he ya he!!
türkiye'nin iki büyük takımı olan kızkardeşler tarafından "pek de" siklenmeyen takımmış. "e sen ne sik yiyorsun o zaman buralarda?" diye sorarlar adama. sordum.
taraftarı fenere 5 kendisi her daim 3 çeker takım, ağlak fenerlilerin yegane mekanı.
fenerbahçe ve galatasaray taraftarlarının yalnızca iş beşiktaşa sallamaya gelince anlaşmalarına neden olan yüce değer. diğer tüm kulüplerin abisidir.
kız kardeşlerin* abisi.
[http://www.youtube.com/watch?v=nBX23CD-NN0 ]
2 sene öncesine kadar tribünlerden bu şekilde haykırmıştık ama ziyanı yok gene bağırırız. yeter ki takım oynasın inansın. bir kötü dönemi daha teknik direktör değiştirerek aşmaya çalışmayalım yeter. öyle yada böyle formsuzluk geçer devre arası gidecekler gider ve bu durum atlatılır.
(bkz: where eziklik happens)
(bkz: türk futbolunda tecavüzün yeri)
(bkz: 17 nisan 2005 fenerbahçe beşiktaş maçı)
kimse hakkını yemesin fenerin gerçek kocasıdır;

(bkz: türk futbolunda tecavüzün yeri/#9989165)
acilen neşteri vurması gereken kulüptür.
tabata
holosko
nobre
yusuf şimşek
ferrari
fink
nihat kahveci
erhan guven gibi isimleri gönderip yerine; ze castro, Mohamed Sissoko, roque santa cruz transferlerini bitirmesi gerekmektedir. koca yusuf hariç, acıyorum diğerlerine verilen paraya...
galatasaray'ın evire çevire ziktiği leeds united'dan birkaç ay sonra 6 yiyen takım.
http://www.vidivodo.com/1...siktas-0-_-6-leeds-united
folloşların folloşu bazı galatasaray taraftarlarının ağzına sakız olacak takım değildir. dağcı falan affetmez beşiktaş siker.
biz sadece sevmeyi biliyoruz.
çünki siyah beyaz.
hayatımız siyah beyaz.
çünkü sevilmeden sevmek dua gibi bişey.
sevmeden sevilmek ise sadece bir yük.

surata taraftarın sesinin çarpmasıdır beşiktaş.
sonsuza değin ligin en büyüğüdür.
(bkz: ibne basın ne isterse yazsın)
sevgimizin hiç bitmeyeceği hayatımızın anlamı.
sözlükte en çok taraftarı bulunan takımdır.
quaresmadır