bugün

florya'da bulunan ünlü bir restoran.
Kebabın en üst halidir. Evet.
Sahibi beyti güler, yüzüne yaklaşmıştır ama neredeyse her gidişimizde masa masa dolaştığına şahidim. Sadece kebabı değil pilav üstü döneri de şahanedir. Covid bizi şimdilik ayırsa da püfür püfür bahçesinde rakı kebap yapmaya döneceğimiz günler yakındır diye hayal kuruyorum.
1945te küçükçekmecede kurulan 1983te floryaya taşınan bir et restoranıdır.
Kebapların şahı olan lezzet. Evet.
eN SEVDiĞiM YEMEKLERDEN BiRiDiR KEBAPÇIDA iLK SEÇECEĞiM ŞEY BEYTiDiR.
görsel
Ağızda eriyeni makbuldür.
Çok ağır, ölümcül dürüm.
kebap değil bildiğin bomba. adamı bitirir. evet.
Türklerin kendi kültürlerine yamamaya çalıştığı über lezzetli bir Kürt yemeği, beytiye utanmadan Türk yemeğidir diyenler zıkkımın kökünü yesin.
iftara 13 dakika kala bahsedilmese iyiydi dediğim kebap türü...
insanin dusundukce ağzını susatan kebap cesitidir.
Bir çeşit kebap türü. Evet.
3 üç büyük kebap devletinden birinin adı. adana, urfa, beyti.
sözde istanbul'un en iyi et lokantası. bir döner getirdiler kenarları sert kokusunda hiçbir cezbedicilik olmayan ortalama bir döneri bile iki porsiyon gömen ben yarısını olduğu gibi bıraktım . yıl dönümümüzün içine ettiler diyebilirim. bunun dışında kırk yaş üstü mekanın ambiansından hoşlanabilir. biz elegan ve dingin bir yer beklerken oldukça kasıntı bulduk bahşişimizle birlikte yüz elli liraya patladı. sizlere söyleyeyim de gitmeyin. şöyle iyi bir et yemeye gidecekseniz dalga geçenlere aldırmadan nusrete gidin etle sanat ifa eden o. üstelik mekanda kasıntı ve soğuk değil.
bir buçuk porsiyon olarak servis edilmesi gereken tek kebaptır.
Yarısı bile insanı doyuran yiyecektir.

Mesrutiyet aspava tavsiye edilir.
görsel
Anneanne beyti yedim.
görsel

mucize. evet.
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Keşke ramazanda iken yeseydim. Muhteşem bir lezzettir.
Gece gece görüp canımın cekmesine sebep olmuştur.Lan gözümün önünden adana Beyti geçiyor.Böyle bol soslu bol tereyağlı.
özene bezene yapılan kebap. lafavış içine kebabı saracaksın yoğurdu koyacaksın of mis. evet.
Bugün ilk defa yediğim yemek. Tadı damağımda kaldı. Kadıöy seven kebapta 1 porsiyonu 16 tl dir haberiniz olsun gidin yiyin.

Bilmeyenler için Tadı iskendere çok benziyor.
bıkana kadar hatta et yemekten gut olana kadar gidilmesi gereken mekandır. bonfile istedim az pişmiş olsun dedim. gerçekten az pişmiş getirdiler. sihir gibiydi. türkiyede bunu bulmak gerçekten zor.