bugün

ya arkadaşlar anlıyorum çok renkli kişiliklersiniz falan da yalan yahu bu yalan yalanın beyazı pembesi siyahı olmaz. Hele bu çok yakın olduğunuz samimi olduğunuz bir insan karşısında hiç olmaz. Çok fazla samimi olmadığın mecburen aynı ortamda olmak zorunda olduğunuz insanlar olur hani nezaketinizden bazı densizliklerinizi örtmek için karşı tarafın kalbini kırmamak iyi niyetiyle hadi olur.
Ama siz gerçekten de samimi olduğunuz birini aptal yerine koyarsanız hiç olmaz. Senin beni kendi hafızamdan şüphe ettirmeye ne hakkın var? Ben de safım ya acaba ben mi yanlış hatırlıyorum, acaba böyle anlatmamız mıydı diyorum.
Yani siz zekâ olarak o kadar acınası bir seviyedesiniz ki karşı tarafı da anca kendi seviyenizde görebildiğimiz için ona yalan söylüyorsunuz.
Mesela bir insanla bir ilişkiye başlayacaksınız bakın iş buraya kadar gelmiş buraya gelene kadar neler neler paylaşılmış... Neyse diyorsunuz ki mesela kaç tane sevgilin oldu? Siz kalkıp diyemezsiniz geçmişim seni ilgilendirmez kusura bakma ama ben sana geçmişimi açıyorsam aynı dürüstlüğü senden de beklerim. Altı üstü üç diyeceksin beş diyeceksin. Ama hiç diyerek benim gözümde yerini göklere çıkaracaksın.
Ama şunu bilmeni isterim ki ben asla sana aşık değilim ben bana yarattığın mükemmel insana aşığım.
yalan ın en tatlı ve karşı taraf için en avantajlı türüdür.buradaki amaç yalan söyleyip çıkar elde etme değil.yalan söyleyip karşıdakinin kalbini kırmamak onu üzmekten kaçınmaktır.
mini minnacık, kimseyi kandırmayan, kimseye zarar vermeyen, amacı tamamen iyi niyetli olan, gerçekle biraz oynanarak oluşturulmuş yalandır.
Devrelerimi yakan başlık...

(bkz: Beyaz show)
(bkz: Beyaz yalan)
(bkz: Beyaz tv)
(bkz: Show tv)
(bkz: Yalan dünya)
(bkz: Dizi)
(bkz: Beyaz)

Bir iki salisede başlığın anlatmaya çalıştığını anlamaya çalışırken düşündüklerim. Ve daha bir sürü şey.. Hunim nerdeydi...
karşısındaki kişiyi üzmemek için söylenilen yalandır.
doğruyu söylediğin halde bile dürüstlüğünün cezasını çeken bireylerin başvurduğu yalan çeşididir..
başkasının ve sizin hayatınızı değiştirmediği sürece söylenebilendir. ama çok ince bir çizgiyle ayrılır yatsıya kadar yanan mumdan...

(bkz: yalancının mumu yatsıya kadar yanar)
bugün ilk kez duydum şarkıyı (burada "oha!" benzeri reaksiyon verilebilir, baktım da çoktandır piyasadaymış şarkı). 3-4 gündür şarkılar dinliyorum ayrılık acısıyla. içimden geçiyordu "lan benim durumumu anlatan şarkı da yoktur herhalde" diye. varmış be. vuruyor da üstelik. güzel.

"sana hiç yalan söylemedim bil.. ama bazı şeyleri biraz eksik anlatmış olabilirim.."

ben yazmışım gibi be.. çok fena..
sonunda ortaya çıktığında geri dönüşü olacak olan yalandır.
illa ki. kadınlara yalan söylemek sakat iştir yiğen. dört kulağın dört gözün olsa etrafında dört dönsen de başedemezsin. o yüzden sen sen ol kadınım dediğin kadına assla yalan söyleme. sonra birgün kulaklarından beynine kusuverdiğini görürsün görürsün dee gününün piç olmasına engel olamazsın yiğenim.
Masum ve zararsız yalan.
Renk spektrumuna bile yayılmış yalanlardan biri.
bu nasıl bir başlık lan .

(bkz: hd full ekran son bölüm)

tanım: show tv dizisi
söyleyen kişi tarafından savunma amacıyla beyaz olarak nitelenen yalan türüdür.
ama nihayetinde beyaz olması farketmez.zira yalan yalandır.
en masumane olanlarıdır.
-fıyyyyyyyyyyy
-o ses neydi aşkım ?
-hangi ses ?
-ne biliim bi ses geldi de
-haa şey ayakkabım yere sürttü de (wahhhh....)