bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  şu an dünyadaki en yaygın bina çeşitidir. depreme oldukça dayanıklı ve kullanım ömrü 100 yıldan fazla olan yapılar inşa edilebilmektedir. daha en az 60-70 yıl inşaat sektöründe kesin bir egemenliği söz konusudur.
  2 -1 ... bahdeniz
 2. 2.
  inşaat mühendisliği öğrencilerinin başbelası olan lanet ders.
  2 ... bahdeniz
 3. 3.
  beton ve çelikten meydana gelen bir yapı malzemesidir.
  türkçe karşılığı "donatılı beton" demektir.
  ... nomercy_
 4. 4.
  odtü inşaat mühendisliği bölümünün tartışmasız en zor dersi. hocası da ders kadar çekilmez olunca durum ikiye katlanıyor tabi.
  ... crazyever
 5. 5.
  (bkz: beton)
  ... pilotmont
 6. 6.
  betonun taşıma gücü, demirin gerilme ve esnekliğini ön gören ders.
  2 ... amatormn
 7. 7.
  inşaat, inşaat mühendisliği, yapı ve yapı ressamlığı öğretmenliği bölümlerinin baş belası dersidir. dersi alan öğrencilerin: "ulan bir köyüm olsa, orda çalışsam da bu dersi almasam" dediği görülmüştür.
  (bkz: SÖZLÜK BiZE BETONARME ÇALIŞTIR ULAN ALLAHSIZ)
  1 ... batuhanyedek
 8. 8.
  bugün bitirmiş olduğum projesi ile beni bir dönem boyunca hayatta soğutmayı başarmış yapı formu. şöyle ki inşaat mühendisi adaylarının vermek zorunda olduğu kabus derslerdendir. hele bir de projesi olursa o zaman yandınız demektir. tecrübeli mühendislerle olan konuşmalarımda kendilerinin dahi hala betonarme davranışın yüzde 50 sine hakim olabildiklerini bunun bile bir mucize olduğunu söylemeleri tüylerimi diken diken yapmaya yetmiştir. proje esnasında adem doğangün ilhan berktay uğur ersoy gibi değerli hocaların bile kendileri arasında bir çok yönden çelişkiye düştüklerini görünce betonarmenin ne kadar kompleks olduğunu bir kez daha anlamış oldum.
  ... pirincinicindekibeyaztas
 9. 9.
  (bkz: betonarme karkas)
  ... disikartal
 10. 10.
  ahşap olmayan.
  1 -1 ... bu ne yahu