bugün

sürekli gidilen berberin son saç kesiminiz ardından herkesin sizden gözlerini kaçırması ile vuku bulacak hadisedir. bu karar daha dükkandan dışarı adım atar atmaz karar verirsiniz. arkanıza bakmadan çıkar gider, bir daha da dönmezsiniz.
çok zor iştir. yıllarca gidilen muhit berberinden kopup kelleyi başkasına teslim etmek... vah vah sözlük vah sözlük...
efendim birde güven sorunu var. adam elinde ustura seni traş ediyor. güzelim boynuna bir ustura atıp seni öldürmeyeceği ne malum.
(bkz: paranoyak olmak)
(bkz: ihanet)
Kotu hissettirir.
eski sen değilsindir artık. çok farklı bi his hep bi yandan vicdanı baltalayacaktır.
anlatığınızı onaylayıp yine kendi kafasından geçeni yapacaktır.zorunlu olmadıkça değiştirmeyin.
yine boka sararsa isyana surukler tanriyi sorgulatir iyi dusunun.
Gelberi yar gelberi amk berberi.
David beckham modeli yap abi diyip sonucunda tarık mengüç saçıyla karşılaşmanıza sebep olabilecek hadise.
benim yapmadığımdır, berberci mi insan kaçakçısı mı belli değil bir yaşlı adama gidiyorum ve bildiğin ortamı bok götürüyor. zaten tıraş ederken bile alttan şarap şişesini çıkartıp ara ara dikleyen biri. şarap parası çıksın diye çalışıyor resmen.
adama sürekli gitmemin nedeni ise fazla soru sormaması ve çok cool bir adam. en sevdiğim tip işini yapıyor sadece. gidip yalaka berberlere bin basar be. ayrıca şaraptan bana da bir kaç bardak veriyor ama bu önemsiz bir ayrıntı tabi.
Erkeklerde bir boşanmak olmadı sevgiliden ayrılmak hissi yaşatan şey.
çok zor bir eylemdir. halef berber'in önünden kesilmiş saçlarla geçerken road runner hissiyatı verir.
Çok zor bir karardır. Bir süre ihanet etmiş gibi hissedersiniz. Aslında iki taraf için de aynı his mevcuttur.
benim berberde ne zaman gitsem bir yandan tv'de dizi veya maç izliyor, ne zaman gidersem gideyim mutlaka çok önemli bir maça denk geliyorum şansımı ... neyse. tabi makina benim kafada, el kafada, adamın göz tv'de anasını satiyim. allahtan arada bir reklam falan giriyor da saçlarımla ilgileniyor, kısaltıyor falan. eğer maç varsa ayvayı yedik, durum acil değilse başka bir vakitte gelmeye çalışıyorum ama o gün mutlaka traş olmam gerekiyorsa bekliyoruz el mahkum. kurbanlık kuzu gibi çaresizce reklam veya devre olmasını bekliyorum orada aletin altında, aynanın karşısında.

çok defa aldatmışımdır berberimi.. ama bir sonraki traş için geri geldiğimde, üzerimde başka berberlerin izini görünce anlıyor tabi.. anlıyor ama bellide etmiyor. ama ben anlıyorum tabi, içten içe üzülüyor, kederleniyor belkide. bir insan bilmez mi kendi en son kestiği saçın kesimini. bilir tabi. ama ne yapalım, bende müşteri olarak doğal olarak tv deki maçtan veya diziden daha çok ilgi istiyorum. parasını dizi değil biz veriyoruz anasını satiyim.
Eski berberin onunden gecerken gorunmemeye calismaya neden olur.
Ayda bir kez gidildiğini farzedersek;

1.ay tanıma/tanışma.
2.ay berbere istenen saçı tarif edebilme.
3.ay berberin, müşterisinin kafa ve saç yapısını çözmesi. Onun tercihini deneme.
4.ay berberle muhabbete girme, samimiyet aşaması.
5. Ay kola dayama sıcaklığını yadırganmama evresi.
6. Ay söz nişan düğün.

Neyse boku çıkmasın.

Ortalama 6 ay sürer alışmak.
Gerekli durumda değiştirilir işim var diyip başka berbere traş ettirmişti yakın olunca boku çıkıyor şimdikiyle baya ciddiyeti koruyorum .
off off 3 senedir sürekli değişiyorum. bir berbere 50 tl üstü verecek para yok bende genelde 10 20 arası en yüksek 25 e kestirdim onlara da kesmek denmez sözlük. neyse en son 25 e kestiriyordum 1-2 kere güzel kesti sonra sıçtı batırdı. şimdi başka bir berber arıyorum ama bu iş zor be.

edit : bu son berberimi değiştirmemdeki başka bir sebepte adam sürekli sinirli değişik manyak bir adam. bir ara model mi değişsek yav dedim adam bana saçını iyi taramamışsın güzel model bulamıyorum dedi ama baya yüksek sesle bildiğin azarladı bende eheheh doğru abi benim saç dalgalı biraz taraması zor ehehehe dedim malum sikebilir.
Riskli iştir, bir dahaki traşa kadar insan içine çıkılmayacak hale gelebilme cesaretidir. Önceki berberin kusuru ne olsa ki dedirtir, merak ettirir. Ama kadınlar için kuaför değiştirmekten daha zor olamaz.
Yeni berberiniz saç yapınızı öğrenene kadar mal gibi gezmenize neden olabilir.

Küfür edilmeyen kuaförleri tercih etmiyorum. Kasılmaya gerek yok.
2 sene önce şehir değiştirdiğim için mecbur kalmıştım. bugün rüyamda gördüm yine saçlarımı kesiyordu eskiden olduğu gibi... "saçları yıkayayım mı?" deyişi hala aklımda..
sık yaptığım eylemdir. çaktırmadan değdirebilende sabit kalmayı planlıyorum.
dünyanın en sancılı sürecidir.

lan boşanma süreci böyle gergin geçmiyor.
O kadar üzücü birşeydir ki. Nasıl anlatsam. Ne içeceğinizi sizin hangi siyasi görüşü sevdiğinizi ona göre konuşur sizin hal hatır soruşunu özlersiniz adeta bir sevgili gibidir ama daha yakın seni özlüyorum Hasib abi.