(bkz: benim de artık bir sevgilim var)
kürt asıllı vatandaşların sayısı göz önüne alındığında, çok da yadırganmayacak bir durumdur.
(bkz: kurtadam)
(bkz: beyaz diş)
(bkz: vahşetin çağrısı)
kurunun yanında yaşı da yakan bir cümledir.

düşünün ki birisi söze "benim de türk arkadaşlarım var." diyerek başlıyor. başkalarının yaptığı saçma sapan hareketler yüzünden size de kuşkuyla yaklaşıyor. sizi, belki sizin de hoşlanmadığınız insanlarla aynı kefeye koyuyor...
fişliyor sizi...

konuşurken düşünmek gerekir, bazı hassas konularda ise iki, hatta üç kere düşünmek gerekir...
- benim de kurt arkadaşlarım var.
- o da bişey mi lan ben safaride fillerle arkadaşlık kurdum.
dünyanın en kaypakça argümanı.
bizim kabileden başkasıyla konuşmam ben ;anlamına gelen cümleler.yani ben bu insanlara çemkiririm ama onlardan da arkadaşım var; derken asıl dedikleri kabile mantığıyla yaşadıklarıdır.Kabilemin istediği herkese düşmanım,benim beynim yok.Yırtmak içinde her türlü yalanı söylerim.Küfrettiklerime arkadaş demek gibi.
(bkz: benim de kalbim var ben de insanım)
ruhları hümanizm virüsünün etkisi altında kalmış entel dantellerin sözde etnik grubu koruma çabasıyla sarfettiği cümledir. Salakçadır. Zaten salakça olmayan birşey yoktur.
(bkz: hepimiz salağız)
''ayrımcılık etmiyom bakın'' demektir
(#6534763)
saldırmadan önce kullanılan ilk ve son olumlu söz.

- benim de kürt arkadaşlarım var ama...
genelde kürtlere hakaret ettikten sonra durumu toparlamak adına sarf edilen bir cümle.
yaşanmış bir diyalog ile olayı özetleyelim.

okulda kürt öğrenciler eylem yapar. ben de bahçede oturmuş bir arkadaşımı bekliyorum. -biz de eyleme katılacağız- ama o arkadaşımdan önce izmirli bir arkadaşım gelir kanka ne haberden girer ve yanıma oturur. az sonra eylemciler zafer işareti ve açtıkları kürtçe pankartlar ile yanımızdan geçerler. ve kankam(!) patlatır:

- hay .mına koduğum kürtleri. okumuşu da okumamışı da aynı.(benim kürt olduğumu unutmuş tabi)
+ yaa sorma...
- (köfteyi çaktı) ''ya aslında kanka öyle demek istemedim biliyorsun benim de kürt arkadaşlarım var. ben bunlar gibi bölücü olanlar için söyledim''

ardından beklediğim arkadaşım geldi ve kankamdan uzaklaşarak katıldık eylemcilerin arasına.

velhasıl farklı ortamlarda bulunmuş bir kürt iseniz en az bir kez bu durumla karşılaşmışsınızdır. ırkçı bir söylem midir? evet sapına kadar ırkçı temelli bir söylemdir.

edit: benim başımdan geçmiş olaydan sizene canlar? yoksa yaranızı mı deştim? evet, evet...
kürtler hakkında atıp tuttuktan sonra, arkasından "ama" kıvırtmasıyla gelen histerik cümle.

çok gördük bebişim biz sizin gibileri..
-kürtler çok pis iğrenç insanlar
-ne diyon olum?
-abi yok yanlış anlama, biliyorsun benimde kürt arkadaşlarım var ama..

bir kaç sene önede bunların değişik versiyonları dolaşıyordu ortalıkta "ben savaşa karşıyım ama..."

buradan size asumancığımın parçasını yolluyorum:
kıvıracaksan da o göbeğin hakkını vereceksin *
-bizzat kürt ile sevişen arkadaşım var, ben sana onu da getiricem, onu da getiricem! *
(bkz: klişe timi)
''benim de kürt arkadaşlarım var ama yani niye kürtçe müzik dinliyolar falan yanee burası türkiye arkadaşım,ne mutlu türküm diyene ayık ol falan'' taslağıyla çeşitli şekil ve anlamlara gelebilecek cümle kurgusu.
ne kürtüm ne de kürtlere sempatim ya da nefretim var öncelikle bunu belirteyim. bir de yazar burada insanları kategorize etmekten mutluluk duyan tüm insanlara sesleniyor.

bana öyle geliyor ki bu başlıgı açan aşağıdakileri de düşünür:
(bkz: kürt taşlamak sevapmış ama benim arkadaş çevremde çok az var)
(bkz: ben bugün bir kürt arkadaşımı gördüm uzaylının tıpkısının aynısı olum)
Diyarbakır 81 ilden birisi. Birinin kalkıpta ben Diyarbakırlıyım dememsi ile Aydınlıyım dememi arasında ne fark var? Hayret bişi.
Alt metninde genlere işleyen bir horgörünün kendini ifadesidir. Aslında varlıklarından rahatsız olmadığını (aklınca lütfediyor engin ulu abimiz)ama her durumda varlıklarının bir sorun olduğunu ve bu çerçevede değerlendirilemesi gerektiğini ifade eden cümle öbeği. Bakalım kürtler seninle arkadaş mı diyesi gelinen cümle . Ben kürt değilim şeklinde beyanda bulunmamı gerektirecek entry. Çingeneler konusu daha acıklıdır onu bir başka entrynin konusu yapalım deyu altına bir sürü safsata yazdığım entry. Uykum var ve bu gerçek.
gerisi saldırı veya suçlama şeklinde gelişecek söz öbeği.
''benim de uzaylı arkadaşlarım var, ne var bunda'' dermiş gibi.....
akabinde bölücülüğün kötülenmesi ile ilgili bir konuşma geleceği muhtemeldir ancak bunu rağmen bölücü bir slogandan çok daha etkilidir. bilmeden kullanılır çoğu kez, dikkatli olmak gerekiyor.
benimde americalı arkadaşım var hemide barak obama *