bugün

Hayatın gerçekleriyle yüzleşmekten korkan bir salağın saçmasapan tripleri.
Resmi de yapış yapış yapmıştır o. Öyyk.
Boyacı halil'in, zengin kızı meral'e naz yaptığı sahne. Halil'e ayar olmuştum izlerken...
bende memelerine. (başlığı açanla alakası yok hemen tribe girmesin tamamen tesadüf)
(bkz: resim değil fotoğraf)
(bkz: ara güler)
Sevmek Zamanı filminde Boyacı Halil rolündeki Müşfik Kenter'in ve zengin kızı Meral rolündeki Sema Özcan'ın aralarında geçen repliktir. Filmin konusu ayrı, çekim teknikleri ve büyüleyici sekansları ayrı güzeldir. Yılmaz Güney'in Umut filmi ile beraber kusursuzluğu tartışılmazdır.
Yemin ederim 3 tane şambali yemişim gibi içim bayıldı okurken.
Filmi izlemedim ama instagramda bu kesiti görmüştüm. Hem fotoğrafımı saklayıp hem bana böyle tatava yapan birini net döverdim.
halil şimdi böyle edebiyat yapıyor ama kafada o kızı kaç pozisyona sokup evire çevire sikiyordur.

ayrıca birileri halil’i ihbar ederse buzdolabından ceset parçaları çıkacağına hiç şüphem yok.
Facebook ta bi tane gerzek hatun var. Her gun sokağa çıkıp kendi suratının sırıtırken çekilmiş fotolarını yapistirip duruyor.
Aynaya bakip ay ne guzelim diyen kezban hanım.
Kendine asık olanda var.
insan sıkılır yav 10 gün sonra aynı resme baka baka.
bana göre dünyanın en güzel sahnelerinden biridir.
Halil: Resminle benim aramdaki bir durum, seni ilgilendirmez. Ben senin resmine âşığım.

Meral: iyi ama âşık olduğun resim benim resmim. işte ben de buradayım, söyleyeceklerini dinlemeye geldim.

Halil: Resmin sen değilsin ki. Resmin benim dünyama ait bir şey. Ben seni değil resmini tanıyorum. Belki sen benim bütün güzel düşüncelerimi yıkarsın.

Meral: Bu davranışların bir korkudan ileri geliyor.

Halil: Evet. Bu korku sevdiğim bir şeye ebediyen sahip olmak için çekilen bir korku. Ben senin resmine değil de, sana âşık olsaydım ne olacaktı? Belki bir kere bile bakmayacaktın yüzüme. Belki de alay edecektin sevgimle. Halbuki resmin bana dostça bakıyor. Ve ebediyen bakacak.

Ah be o kadar anlıyorum ki Halili. Ne hissettiğini hiç anlamamak isterdim..
insan bu sözü duyunca, sevmenin ne kadar kolay olduğuna iman ediyor. bir resmi bile sevebiliyor insanoğlu.

nazarımda sevmelerin en kolayı böylesi. kendi yarattığın bir kusursuzluğu sevmek çok kolay. uzaktan uzaktan, ne şiş yansın ne kebap. korkaklık değil de ne?

zor olan, birlikteyken sevebilmek. bütün acziyetlerini göre göre sevebilmek. kusurlarıyla sevebilmek. değişmesini, büyümesini, başka birşeye evrilmesini izlerken de sevebilmek. zor olan bu.

yoksa, kafanda yarattığın her şeyi sevebilirsin.
ne güzel bir cümle, bu güzel cümleyi söyleyen ne güzel bir insan. sevmek zamanı ne güzel bir film.
Zarar görmekten korkan ıssız adamların eskiden beri var olduğunu kanıtlayan repliktir.
gunumuz erkeklerinin çoğunun kapıldığı durum. daha doğrusu bizim bir suçumuz yok, kadin milleti suçlu.

ulan kizi fotoda görüyorsun mavi iri gozler, müthiş bir gülümseme, fit bir vücut falan filan, bulusmaya gelen kiz ise kibariye'nin cakmasi amk. gercek kibariye olsa hazir efkarlanmisken 2 arabesk söyletirdik de bulusmanin bi anlami olurdu. kibariye'nin bile cakmasi yani gelen o derece bir şey.

her gün adobe'un sahibi yataginda ters dönüyor bu kadınlar yüzünden.