bugün

Merhaba sözlük yazarları. Ben yıllar sonra sözlüğe tekrar sardım çünkü burda kendimi ifade edebiliyorum. Yalnızsam yalnızım diyebiliyorum ve bunu da siz okuyorsunuz. Bunu bilmek de bana çok iyi geliyor. Ben söylüyorum ve birileri okuyor, birileri anlıyor. Evet başlıkda da okuduğunuz gibi kanada’da yaşıyorum ve türkiye’ye canımı feda ederim çünkü ülkemi çok seviyorum. O bayrağa taparım. Neyini çok seviyorum biliyor musunuz? Hiç tanımadığım bir kadına teyze ya da abla ya da bir adama dayı ya da amca diyebilme samimiyetini iliklerime kadar hissedebiliyorum ve biliyor musunuz bu samimiyet, bu sıcaklık, bu insanlık kanada’da yok. Sevmiyorum burayı pek, bir de yalnızım. Seçici olduğum için pek sohbet edebildiğim insan yok çevremde. Sohbet etmek isteyen bana yazsın, derdi olan bana yazsın. Ağlamak isteyen bana yazsın. Bilgi alışverişi yapmak isteyen bana yazsın. Yazın lan bana. Mesajlaşırken beraber aynı anda sigara yakalım, çay koyalım, olmadı bir şeyler saralım. Sizi çok seviyorum ulan. Yurdumun insanlarısınız siz. içimden geldiği gibi yazdım, gerisi umurumda değil. Hayat rol yapmak için çok kısa ve olduğun gibi olmak en güzeli. 25’in bana kattıkları. Koca bir Gülücük.
Toronto’ya gelin gezdircem sizi söz. Gelin ulan gelin de memleketin değerini anlayın. Ulan o ülkenin istanbul havalimanı’na iniş yaptığımda duvarlarını öptüğümü bilirim. Sizi çok seviyorum. Türkiye için başımı veririm.
ben de küba gibiyim kendi kendime yet fakat götüm fransad.
Sizi seviyorum ulen. Parası yetmeyen 3 uçak falan değişsin öyle daha ucuz. Tek başına ağlamasın türk vatandaşları, bana yazsın dert yansın. Gülücük.
Şu gurbetçi duygusallığı da beni mahvediyor..

Dostum buralar çok değişti. Artık insan komşusunun kızının kafasını okşayamıyor. Yada tüm çocukları toplayıp bakkala götüremiyor.
Yada ne bilim anne yoksa gel bizde bişey ye diyemiyor. Herkes son 20 senede sapığa bağladı..

Hocaların, hacıların, dedelerin, amcaların , annelerin ablaların içinden artık canavar çıkıyor. Odediklerin 1980 lerde kaldı...

Gelme üzülürsün...
Derhal burayı terk et.
Gelme geri bence.
bu kafanın aynısını yaşamak istiyorum. ne kullanıyorsunuz?
gel kardeşim hayatlarımız değiştiriyoruz. Al kardeşim mis gibi sicilim, ver istanbulumu bana.

Arkadaşlar anlıyorum çok bunalmışsınız fakat ciddi diyorum yurt dışına çıkın bir, memleket hasreti çekin bir işte o zaman memleketimin o koyun gübresinin kokusu bile mis gibi gelir.

Yakında dönüyorum zaten kiiiimse heveslenmesin. Etrafta “sizi seviyorum ulan türk milleti” diyerek yürüyeceğim. Çok özledim baba ya
üzücü bir durumdur. orada kimseye amca diyemiyorsun he mi ? burada amca dediğin "amca deme lazım olur" diyor artık lan. erkek kadın fark etmiyor bunu söylerken düşün. varın gidin işinize. bu memleketin taşı toprağı altın. bu memleketin yaşanmışlıkları, tarihi, kültürü muazzam kabul. bu ülkenin bayrağı dünyanın en anlamlı bayrağı. ancak içerisindeki insanlar 20 sene önceki insanlar değil. o yüzden çok da şey etmeyin gittiğiniz yerde güzel güzel medeni medeni yaşayın. yazdan yaza gelin 1-2 ay oradaki 1 aylık maaşınız ile krallar gibi tatilinizi yapın dönün geldiğiniz yere.
Madem bu kadar seviyorsun geri dönsene zincirle mi bağladılar
Gel hakkaride, diyarbakırda, konya da yaşa. Hatta belki asgari ücretli bir iş te bulursun para biriktirirsin
Arkadaşlar bakış açısı dediğimiz şey çok önemli. Güzel bakalım ki güzel görelim değil mi ama? sevgilerrrr saygılarrrr. sizi seviyorum çünkü biliyorum hepimizin ihtiyacı olan tek şey sevgi. Sadece birazcık sevgi. Birazcık anlaşılmak. Burda bana sayanlar da benim, sevenler de benim. Kafamız da ayık *
gel yavrum gel

konya çok güzel bir yer

nedeceeen torontoyu

gez dünyayı, gel konyayı, konyayı

über bir yer.
Gelince bir buluşma mı yapsak napsak? Çekirdek çay sigara yıldız tilbe hı? Ne dersiniz?
ilk seçimde reis diye kol kopartır bu ibneler. çok seviyorsanız gelin reisinizin memleketinize, görün ebenizinkini mk.
Hepinizin bir kırgınlığı var, hepinizin canını yanmış. anlıyorum sizi. Hem de çook iyi. Benim de kalbimi çok kırdılar. Ben de nefret ettim. fakat sonra anladım ki aslında ettiğim sitem bile sevgi aramamdan. Ve dedim ki sev sen, sen affet onları. Sen sev. Sen göster onlara sevgiyi. Kırıldık ki kalbimize girdi şu ışık. Kırık olmayan kalbe nerden girsin sevgi. *
Herif Daha başlığı yazarken çarpılmış.
Ayık kafamın güzel olduğunu zannedenlere teveccühünüz diyorum. Meditasyon yapıyorum. Sırrım bu. *
Yazdıklarınızı görmek üzücü ama inanıyorum ki her şey çok daha güzel olacak.
Valla ben arkadaşa inandım. Samimi yazmış hakkaten.
Yıllar önce ingiltereden dönüşte yeniden güvenlik, cesaret ve insan yerine konma duygusunu yaşamaya başlamıştım daha hava limanından çıkmadan hatta. "yav ben kendime ne etmişim böyle!? ingilteresi batsın" demiştim.

Valla.
O zaman gel kardeş. Ayar oluyorum altında belki jaguar vatan edebiyatı yapıyor.
Eski Entry lerine baktım da Galiba sahiden kanadada yaşıyor. Madem bu kadar özledin kesin dönüş yap, gel türkiyeye yerleş gör gününü. Yada ne bileyim, bul türkiyeden birini (bu daha mantıklı, bu arada yazar bayan galiba beyler, uyumayın ayık olun) sana can yoldaşı olsun. Her gün türkiyeyi anlatsın sana. Onun da hayatı kurtulsun senin de. Böyle yazmakla hasret dinmez kardeş. Yaşaman lazım. Değil mi? Evet..
Harika yazdın be doktor. Yazdım aklımın bir kenarına.
Arkadaşlar buraya yazmanız, bana bir şeyler katmanız bile benim için çok değerli. Teşekkür ediyorum hepinize.
kalbin burada ama beynin ora da. güzel bir yer de kalıyorum diye burada bulgaristanın gabrova kasabasında bile kalmaya razı arkadaşların duyguları ile oynamana gerek yok bilader.