sırt bölgesi ilen kalça bölgesinin birleşim yerinde,bazı kızlarda bulunan,gamze şeklindeki,onları daha ekici kılan güzel hadisat
gamze gülünce ortayacıkan yanaklardaki çukurlardır ,beldeki gamzeler kıçıyla gülenlerde görülür..
hatun kişiyi inanılmaz çekici yapan doku eksikliği...
(bkz: eli maşalı kızlar)
(bkz: gamzedeyim deva bulmam)
(bkz: görmeden inanmam)
nedeninin ne oldugunu hala çözemediğim ama bu başlıği okuyana kadar "neden boyle" demedigim degişik bi ayrıntı....

yollar sonra gelen edit: bu entryi girerken kesin kafam güzelmiş. ne yazmışım lan böyle? kendim bile anlamadım
insanın belini sevme ve beğenme sebebi.
o kiz ne guzel kiz, onun erkek arkadasi ne mutlu erkek arkadas.
(bkz: adonistir o adonis)
birden ayrıcalıklıyım ben bitaneyim süperim hissine kapılmayı sağlayan o kadar da önemsencek bir şeyi olmayan iki çukur işte.
okurken bile insanı olıp götüren tanımlama.
bellerindeki gamzeleri dövmeyle süsleyenleri daha bir çekici olan hatunlar.
bir defasında taksim metrosunu beklerken nişanlımın parmağında ki yüzüklerin tren raylarına düşmesine sebebiyet veren, farkedildiğinde gözlerimi ayıramama sebep olan kız tipi.

(bkz: kıskançlık krizi)
çift gamze tercih sebebidir.
gamzesinden öpülesi kızlardır.
sözlükte ve arkadaş ortamlarında çekiştirilen kızlardır.

-huluti şu kızı görüyor mutun, çok güzel kız.
-evet güzel kız tankutcum. belinde gamze var onun.
-nerden biliyortun?
-çıkıyorum o kızla.
-öhöm öhhöm.
-al tu iç tankut, önemli değil.
- selamun aleyküm muhsin abi.
+ aleyküm selam mehmet.
- abi seni bakkalın önünde gördüm, yanında iki kız vardı diye selam vermedim.
+ haa onlar mı? biri kız kardeşim diğeri nişanlım.
- hangisi nişanlın abi? beli gamzeli olan mı? beli gamzesiz olan mı?
+ ..!?!!??!?!??!!
Başparmakların baskısı ile sonradan gelişen oluşumlardır. * Erkeklerde de görülebilir. *
"ulan kıza tutma yeri yapmışlar" düşüncesine akıllara getiren kızlardır. çok seksi bir unsurdur efenim.
Kuyruk sokumu (bkz: kıç çatalı) diye tabir edilen bölgenin biraz üzerine denk gelen yerde ufak çukurlukları olan hatun kişiler. Kişisel tercihe göre dövme yaptırılmış olanları da mevcuttur, hoştur, güzeldir, sexy görünür. (bkz: ohşş)
sexy hatunlardır. Dikkat! gamzeyi görmeden yatağa girme.