bugün

marmaris'in çıkışına yakın, sanayi sitesini içine alan bir belde.
marmaris'in en el değmemiş yeri. marmaristen muğlaya doğru ilerlediğiniz zaman ana yola çıkmak yerine sanayi yoluna girerseniz oralarda bir ternhalaşma,i ıssızlaşma hissedersiniz. oralar hep yürüyüş yoludur.* gittikçe gider, en sonunda beldibni belediyesine vardığınız zaman 'lan heryer yeşeriyo' falan dersiniz. ordan itibaren ister beldibinin içlerine girip de küçükcük, minnacık evlerin doğa ile buluşmasını izler isterseniz de yolunuza devam edip, seki ye kadar çıkabilirsiniz. zira bu seki dediğimiz yerde tüm marmaris manzarası ayaklarınızın altında olup birkaç kutu bira devirmek için ideal yerlerden biridir.
birde kemer beldibi vardır, herhangi bir rus kişi belediye başkanlığına aday olsa rahat kazanır tarzı bir mekandır. 24 saat hareket seven bunyeler hafif rahatsız olabilir, ayrıca uzaklara bakarak sigara içip düşünen adam profli çizen gençler burda pek prim yapmaz, prim her türlü maymunluğa verilmektedir.
Antalyanın Kemer ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Genellikle** Rus turistler tarafından tercih edilir. Kendisi için yapılabilecek en doğru yorum da bu şartlar altında Türkiyede'ki Rusyadır.
zoover tarafından dünya'nın en kötü plajları arasında 5. sırada gösterilmiştir. biraz daha tesis açılır ve kalabalıklaşırsa 1.liğe oynayabilir.

http://www.milliyet.com.t...;KategoriID=17&ver=14
Antalya ilinin Alanya ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Alanya)
Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Kaş)
marmarise bağlı belediyelerden birisi..

marmaris merkeze uzaklığı;
dolmuşla 12 dk.
arabayla 4 dk.
bisikletle 10 dk.
yürüyerek 30 dk. dır.

ev kiraları ve fiyatları gayet uygundur.

şehir ortalamasına göre sessiz, sakin ama çok temiz bir beldedir.
evi burda tutup, istediğin zaman inzivaya çekilmek, istediğin zaman bikaç dakikada eğlencenin merkezine ulaşabilmek, adam gibi konu komşu sahibi olmak en mantıklısıdır...

(bkz: marmariste yaşayan bekar arkadaş)
zecke isimli rockbar'i beldibi'ne konaklamaya gelen yerli ve yabancı turistler için uğrak bir mekan.
belaltı ile karıştırılmaması gerekir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.