bugün

Bana da bu dalgadan çıktı. Pek anlamam böyle şeylerden ama bütün gün türk komandosuyum diye dolaştım. Umarım gidince sikmezler. Ulan 21 gün askerlik yapcaz ne komandosu?
bana da 7.komando tugay komutanlığı sakarya merkez çıktı.tam 1 sene sonra 21 gün eğitim için gideceğim yer.hayırlısı olsun.
görsel
bir aydan uzun değilse bu bedelli kısa donem uzun dönem fark etmiyor. komandolukla ilgili şeyler gösterilmeyecek. bir ay süreli acemilik yada askerlikte temel eğitimden fazlası verilmez. asıl eğitim usta birliğinde verilir. hani o yüzden vay be bedelliyiz ama komando olacağız diye düşünmeyin. normal birlikten acemi birliğinde yani oraya gitmek isteyenlerden bile hepsi gidemiyor. testlerden geçiyor. hayal kurmayın yani diğer bedelliler yada diğer askerler ne yapıyorsa siz de onu yapacaksınız. temel eğitim alacaksınız.
- dede sen askerliği nerde yaptın?
-bedelli komando olarak bodrum’da Yavrum ahhh ahh çok çektik biz askerde çok....
- gerçekten mi dede?
-hiç sorma yan tarafta yatan bilgisayar mühendisi hiç hoş sohbet değildi çok sıkıldım.
- ....
helikopterden helikoptere atlarken banknot değiştirecektir.

var mı lan böyle bir şey gerçekten ?
an itibari ile benim.

yok mu 17.komando tugay komutanlığında askerlik pardon komandoluk yapmış birisi?
para dağının üzerinde askerlik yapan kişi.