Hey gidi futbolculuk kariyerim. Sezonlar boyu "bizi sevenleri üzmeyelim baba" diye takıldım durdum. Küçük takımların bayrak adamı oldum. Tek bir devrimle yetinmeyen yoldaş ernesto gibiydim, başka takımları alt sıralardan kurtarmak için yeni maceralara koyuldum.

Real madrid yetkilileri geldi kapıma, dediler ne kadar istiyorsun real varken osasuna'da mı kalacaksın? Tabii dedim, osasuna, çünkü o daha vefalı...

Modern zamanda corç best, doktor sokrates gibi yaşayıp maça çıkmak kolay değil. Antrenmanlar ağır geliyor, geceleri çok içtiğim için idmanları kaçırıyordum. 30'umda futbolu bıraktım.

Metin kurt gibi sendika kuracaktım, mücadele edecektim ama oyunda böyle bir seçenek yoktu.

Futbol borsada değil, arsada güzel.
pes'te bir mod. sayesinde herkes futbolculuğu tatmıştır.
boyumu 2.20 saçımı beyaz kilomu da 98 falan yaptım, hollanda liginde nac breda diye bi takıma verdiler, orada başarıdan başarıya koştum, hava toplarındaki hakimiyetim sayesinde stoper olmama rağmen gol krallığında üçüncüydüm, turnuvanın en değerli oyuncusu da seçildim, şampiyon da olduk ama hâlâ beni büyük takımlar istemiyor niye acaba ? ilginç mod.
(bkz: boyu 2 metre kilosu 200 kg penisi 50 cm olan erkek)
ilk golü rövaşata ile ikincisini 90'a göndermek suretiyle 2 gol atıp 70. dakikada oyundan alındığım mod. nasıl bir yapay zeka ise çıkarıveriyor dışarı.
(bkz: barney stinson)
oynadığım maçlarda (hazırlık maçları tabiki) mükemmele yakın oynamama rağmen 2014 yılının ekim ayında hala kadroya girememe başarısı gösterdiğim oyun. adamı hayattan soğutur.
kendini fazla kaptırmanın tehlikeli olduğu mod. chelsea'de juan mata ile yakaladığınız saha içindeki dostluk ve uyum, gece rüyanızda mata'yı evinize, akşam yemeğine konuk ettiğinizi görmenize neden oluyorsa, biraz azaltmanın vakti gelmiştir.
milliyetçi duygularla türk olduğum ve türk milli takımına seçildiğim oyundur. real madrid forvetiyim her sezon 15-20 golden aşağı atmam ama gel gör ki yerime semih oynar! zaten takım kötü hadi vatan millet sakarya diye gücümün son damlasına kadar koşarım şerefsiz teknik direktör ikinci yarı muhakkak oyundan çıkarır!

sonuç: takım ve bireysel anlamda tüm ödülleri alınır milli başarı hiç!
forvetseniz ve şut özelliğiniz iyiyse çevrenizdeki oyuncularla ver kaç yaparak ceza sahası çevresinden çok rahat gol atabileceğiniz pes oyununun modu.
çok acayip bir oyun modu. ilk yarı kötü oynadıysanız, ikinci yarının ilk 15 dakikasında 5 gol de atsanız 60-65 arası oyundan çıkmaktan kurtulamıyorsunuz.
2012 de zorlaştırmak için bokunu çıkardıkları oyundur. OYUNU YAPANLARIN ANASINA BACISINA KÜFREDiLEREK RAHATLANIR. grafik kasacaklarına birazcık oyunun içeriğini düzeltseler iyi olurdu.
cagliari'de forma giyen henüz 17 yaşında bir forvet arkası olarak teknik direktörünüzden devre arasında 'biraz agresif ol,yakınlarından ayrılma' tarzı bir azar yedikten sonra ikinci yarıda sahaya hırsla çıkarsınız,italya kupası'nda rakip udinese'dir ve skor 0-0'dır,derken siz hocanızın dediğini yapayım derken arkadan çift dalıp kırmızı kart görürsünüz,takımınız maçı 3-0 kaybeder,'işte tornis geliyor,hoca kesin ağzıma verecek' diye beklerken hocanın 'harika iş! sana güvenebileceğimi biliyordum!' dediğini görüp şaşırırsınız.

ironi mi yapıyor pezevenk nedir,anlayamadık arkadaş.işte öyle bir şeydir.
teknik direktör denen futbol cahili adam tarafından sürekli yedek bırakılıyorum.adım nöbetçi golcüye çıktı artık.gelen ilk transfer teklifinde betis'i terk ediyorum.çok ararsın beni betis çok.
90 dakika oyunda kalmanın büyük ölçüde oyuncuya bağlı olduğu moddur. stamina* puanının yüksek olması çok önemlidir. bunun yanında sahada kaldığın süre içinde enerjiyi doğru kullanmak lazım. mevkiye bağlı kalınıp sadece gereken yapılırsa 90 dakika oyunda kalmak mümkündür.
büyük takımlara gittiğiniz zaman maçlarda sadece 51 dakika kaldığınız oyun. o kadar paraya transfer ediliyorsunuz ama t. direktör bir türlü 90 dk oynatmıyor. konami' nin bu modu biraz daha geliştirmesi lazım.
Takım arkadaşların her zaman salak olduğu bir pes modudur.
bu modu yapan adamlar ya hayatlarında futbol izlememişler ya da futbol hakkında bir bok bilmiyorlar. maça başlamadan önce oyun hedef bölge olarak ortayı gösteriyor ama bizim takımın oyunu hep kanattan amk. futbolda hücum konisi diye bir şeyi hiç mi duymadınız amk?
hiç mi şaşmaz anlamıyorum

her maçın, her ne bok yerseniz yiyin ikinci yarısının 53. dakikasında oyundan alıyorsunuz. neyse ona da kabul oyunu gerçekçi kılmaya çalışmışlar ama ben çıktıktan sonrada takımın 2-0 lık maçı beraberlikle sonuçlandırması sinirlendiriyor beni.
2012 de oynuyorum şu an genç yaşıma rağmen Manchester'dayım ama arkadaş gittiğim takım bokluyor. bundan önce totthennam ve sevillada oynadım benim aralarına katıldığım takım düşüyor salak salak goller yiyor herhalde gol yeme sebepleri ben olamam bence akıllarınca zorlaştırmaya çalışmışlar ama bokunu çıkarmışlar. Ayrıca takım arkadaşlarına kıl gitmeyin pas atmmıyor ibneler.
ismine uyacak şekilde ancak beginner seviyesinde oynanırsa efsane olunabilecek * harika mod. ama yine de master league'in yerini tutamaz bana göre.
(bkz: bal)
(bkz: become a legend 2011)
(bkz: become a legend 2012)
bir kez pes 10'da kariyer yaptığım ve 6 sezon sonunda overall'ımın 99'a dayandığı moddur.

her maç en az 5 golle geçmeye başladıktan sonra tat vermemeye başladı. fakat ne gariptir ki ben onca sezona sırf böyle her maçta 5 gol atabileceğim zamanları görmek için dayanmıştım. atmaya başlayınca ise moddan soğudum.
en kısa zamanda ayrı bir oyun bölümü olmaktan çıkıp, kendi başına oyun olması gereken süper bir moddur.
en azından pesin yarısı kadar uğraşılsa fenomen haline geleceğine şüphe yoktur.